З 2 по 4 травня 2025 року у Львові відбувся Чемпіонат України з гирьового спорту серед дорослих під гаслом «Об’єднання — запорука розвитку». Змагання проходили на базі Південного корпусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького.
У період 2024–2025 років за сприянням Миргородської міської ради 44 власники сільськогосподарських тварин отримали кваліфіковану інформаційну підтримку щодо оформлення державної дотації. Серед них — власники великої рогатої худоби, які утримують від трьох і більше корів, а також один власник кіз, який утримує понад п’ять голів.
5 травня у Миргородській громаді попрощалися із воїном Михайлом М'якотою, який майже рік вважався зниклим безвісти. Бій 12 червня 2024 року у Покровському районі Донецької області став останнім для нашого Захисника. З військовими почестями оборонця поховали на Алеї Героїв у Миргороді.
Народний жіночий вокальний гурт «Яліра», що діє при Публічній бібліотеці ім. Д. Гурамішвілі Миргородської міської ради, здобув Гран-прі XV Всеукраїнського екофестивалю «Лель». Колектив відзначено в номінації «Краща народна пісня» за емоційне виконання української народної пісні в обробці Івана Бідака «Не сходило вранці сонечко».
У складі тріо — Ярина Лень, Ірина Карач та Людмила Совгиря. Вони також здобули перше місце в окремій номінації за найкраще акапельне виконання — за проникливе звучання пісні М. Воньо та М. Балеми «Ой там, на тім вигоні».
Центр життєстійкості Миргородської міської територіальної громади запрошує жителів громади на безкоштовні заходи, які допоможуть відчути баланс, спокій та впевненість у завтрашньому дні. Адреса: м. Миргород, вул. Гоголя, буд. 112, санаторій «Полтава» Телефон: +38 (095)-468-98-00. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 17:00.
Відповідно до державної соціальної програми (постанова КМУ від 22.02.2006 № 187 зі змінами) особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням. До вказаних осіб відносяться: військовополонені, цивільні особи, цивільні особи-заручники, іноземці, особи без громадянства, яких було позбавлено особистої свободи державою-агресором. Звільнені з полону можуть отримати пільгове санаторно-курортне лікування на 18 календарних днів або компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування за рахунок державного бюджету не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.
З радістю повідомляємо, що вихованка Миргородської ДЮСШ Анастасія Олексієнко виборола третє місце на чемпіонаті України з вільної боротьби, що проходив 28.04-01.05.2025р. у м. Хмельницький. Цьогоріч у змаганнях взяли участь понад 560 спортсменів з усіх куточків України, що зробило чемпіонат одним із наймасштабніших та найпрестижніших заходів у цьому виді спорту. У такій запеклій конкуренції наша спортсменка продемонструвала високий рівень підготовки, витримку та спортивну майстерність.
У Миргороді за адресою: вулиця Гоголя, 171/1. працює центр рекрутингу української армії, куди можна звернутись за консультацією. Центри рекрутингу української армії пропонують понад 10 000 вакансій у різних військових формуваннях: ЗСУ, Нацгвардія, Держприкордонслужба та СБУ. Надання консультаційних послуг здійснюється за принципом конфіденційності. В центрах рекрутингу не роздають повістки. Ви можете звернутися з будь-якими питаннями щодо добровільного приєднання до війська, де на ваші питання відповідатимуть цивільні професійні рекрутери/ки.
Дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель” відбувся у Трускавці. Провідні українські експерти у сфері енергоефективності, представники державних установ, місцевого самоврядування, теплопостачальних підприємств, будівельного сектору, енергокомпаній та ОСББ зустрілися разом для визначення основних викликів у сфері енергоефективності будівель та напрацювання спільних рішень для їх реалізації. Від Миргорода учасником заходу була заступниця міського голови – начальниця управління економічного розвитку та інвестицій Наталія Молочко.
Завдяки грантовому конкурсу бізнес-планів, спрямованому на підтримку малого бізнесу нашої громади, у Миргороді відкрився магазин дитячих товарів. Відкриття спеціалізованого дитячого магазину “Памперс шоп” — це не лише історія успіху, а й приклад того, як спільна робота громади, місцевої влади та підприємців може змінювати життя. Докладніше - у сюжеті.
Департаментом агропромислового розвитку оголошено конкурс про прийом заявок та документів по Програмі розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року (далі – Програма) за такими напрямками:
В Україні він проходитиме із закликом віднайти свої сенси, які у часи випробувань працюють як внутрішні опори: «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».
Сенси як теплі та підтримуючі послання зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олена Зеленська, разом із психологинею Світлана Ройз .
З 1 травня щодня сенси з'являтимуться на платформі «Ти як?» (https://howareu.com) — разом із рекомендаціями, як попіклуватися про ментальне здоров'я.
Серед інструментів для підтримки себе та близьких — оновлений розділ «Самодопомога» https://howareu.com/self-help на платформі «Ти як?» та застосунок «Моментал».
З давніх часів українські землі боронили прикордонні застави — від січових варт до сучасних підрозділів ДПСУ. Ви — перший рубіж свободи. Ви першими дивитесь в очі небезпеці. Ви першими стоїте там, де розпочинається Україна. Однак ми знаємо, що ви не лише охороняєте державний кордон, а й разом з усіма Силами оборони та безпеки України захищаєте нашу державу на різних напрямках фронту.
Міністерство оборони України нагадує: громадяни, які є військовозобовʼязаними і до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, мають обов’язково повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).
29 квітня відбулося засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Миргородської міської ради. Зустріч була насиченою та конструктивною: обговорили низку важливих для громади питань.
Засідання розпочалося з кадрових змін. Присутні підтримали включення до складу ради Світлани Покиньбороди — представниці ГО «Безпека для ЗАВТРА», а також затвердили нового секретаря ради.
Кордони різних держав не завадять українцям розпочати процес спадкування. Знаходячись поза межами Батьківщини, наші громадяни мають можливість прийняти спадщину та стати власником майна. Проте, крім загальних вимог до організації цього процесу, є й ті, котрі висуваються до осіб, що перебувають в іншій країні.