Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Гендерна рівність
2023-10-17

Міністерство соціальної політики України на виконання підпункту 8 пункту 34 плану заходів з виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 „Жінки, мир, безпека” на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.10.2022 № 1544-р (зі змінами), підпункту 1 пункту 122 плану заходів на 2021–2023 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на 2021–2027 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.05.2021 № 497-р, наказом від 27.12.2022 № 359 затвердило методичні рекомендації з реалізації гендерного підходу та підходу, що базується на дотриманні прав людини, на рівні територіальних громад.
  Наказ від 27.12.2022 № 359 „Про затвердження Методичних рекомендацій з реалізації гендерного підходу та підходу, що базується на дотриманні прав людини, на рівні територіальних громадˮ розміщено на офіційному сайті

 

Гендерна рівність простими словами

Гендерна рівність - це важливий принцип, який вказує на те, що всі люди, незалежно від того, чи вони хлопці, чи дівчатка, чоловіки чи жінки, повинні мати однакові можливості та права. Вона зводиться до того, що жодна стать не повинна відчувати себе кращою або гіршою за іншу.
  Гендерне рівноправ'я має на меті створити справедливий світ, де всі можуть реалізувати свій потенціал та допомагати розвивати суспільство. Це означає, що хлопці можуть вчитися та працювати так само, як дівчатка, і ніхто не має обмежувати їх у цьому. Аналогічно, чоловіки та жінки повинні мати однакові можливості в управлінні та прийнятті важливих рішень.
  Гендерна рівність стосується всіх нас, оскільки кожен із нас має стать та гендерну ідентичність. Вона важлива в усіх сферах життя - в освіті, роботі, сім'ї та взаєминах між людьми. Це питання справедливості та рівних можливостей, яке допомагає кожному розвиватися і відчувати себе цінним.
  Завдяки гендерній рівності, люди можуть обирати те, що їм подобається та в чому вони гарні, незалежно від статі. Це допомагає розбити стереотипи про те, як повинні поводитися хлопці та дівчатка, чоловіки та жінки, і дає можливість кожному бути справжнім собою.
  Отже, гендерна рівність - це питання рівних можливостей та справедливості для всіх, незалежно від статі та гендеру. Вона допомагає нам створити кращий світ, де кожен може реалізувати свої мрії та зробити свій внесок у розвиток суспільства.

 

Тематичні інтернет-ресурси:

«Повага: кампанія проти сексизму к ЗМІ та політиці»

«Щастя в 4 руки»

Гендер в деталях

«Жінки — це 50% успіху України»

 

Нормативно-правова база

Міжнародні правові акти:

Загальна декларація прав людини

Конвенція Організації Об'єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

Конвенція про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти

 

Закони України:

Конституція України

Закон України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків"

Закон України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні"

Закон України « Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях

 

Укази Президента України:

Указ Президента України «Про вдосконалення роботи центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»

 

Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України:

Постанова Кабінету Міністрів України «Про консультативно-дорадчі органи з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми»

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року"

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки України ООН 1325 "Жінки, мир, безпека"

Розпорядження Кабінету Міністрів Укарїни "Про схвалення Концепції Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року"

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року"

 

Накази міністерств:

Наказ Міністерства соціальної політики України "Про Експертну раду з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі"

 

Місцевий план:

Обласний план заходів щодо виконання в області Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки,мир,безпека" на період до 2025 року

ОБЛАСНИЙ ПЛАН заходів щодо виконання в області операційного плану з реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період 2023-2024 років

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 23 травня 2024 року

     
     
ДО ВІДОМУ ГРОМАДЯН!!!

Комунальне підприємство «Спецкомунтранс» повідомляє:

     
     
Оновлено переліки боржників до бюджету громади

За інформацією податкової служби, 5966 жителів громади станом на 1 травня 2024 року мають борг до бюджету громади на загальну суму 17,6 млн. грн. 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]