► Безоплатна правнича допомога
Відповідно статті 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. З метою забезпечення реалізації закріплених прав і свобод людини і громадянина Конституція України встановлює відповідні правові гарантії.
Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг, як надання правової інформації; консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Безоплатна вторинна правова допомога – вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.
Всі військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) та члени їхніх сімей можуть отримати з будь-яких правових питань безоплатну первинну правову допомогу у вигляді правової інформації, консультації та роз’яснення з правових питань; допомоги у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); допомоги в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації. Ветерани війни та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України також є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу та мають право на отримання таких видів правових послуг, як захист;здійснення представництва інтересів у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру“.
Куди слід звернутися в Миргородській міській територіальній громаді за отриманням первинної та вторинної правової допомоги?
Миргородське бюро правової допомоги працює за адресою: м. Миргород, вул. Гоголя, 165, тел. (05355) 5-09-21.
► Забезпечення безоплатним харчуванням дітей Захисників/Захисниць України
Забезпечуються безоплатним харчуванням діти Захисників/Захисниць України, діти загиблих (померлих) військовослужбовців – учні закладів загальної середньої освіти (в тому числі із груп продовженого дня та у таборах із денним перебуванням під час літнього оздоровлення дітей) та вихованців закладів дошкільної освіти.
► Першочергове зарахування дітей військовослужбовців до садків
Дітям Захисників/Захисниць України, дітям загиблих (померли), зниклих безвісти Захисників/Захисниць за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності.
Для того, щоб отримати пільгу чи то на харчування, чи при зарахуванні до закладу освіти, варто надати копії документів, які підтверджують право на отримання цієї пільги.