26 квітня 2025 року минає 39 років від дня Чорнобильської катастрофи — однієї з наймасштабніших техногенних трагедій в історії людства. У Миргородській громаді відбувся пам’ятний захід до роковин аварії на ЧАЕС. До пам’ятника героям-ліквідаторам представники міської і районної влади, ліквідатори, військовослужбовці, правоохоронці та громадськість поклали квіти. Вшанували хвилиною мовчання земляків, які ціною власного життя й здоров’я захищали людей від радіаційної небезпеки.
З нагоди річниці найстрашнішої техногенної катастрофи ХХ століття — аварії на Чорнобильській АЕС, у селі Хомутець відбувся пам’ятний захід, присвячений героям-ліквідаторам. З глибокою повагою згадали тих, хто ціною власного життя і здоров’я зупинив ядерну стихію. Серед присутніх — ліквідатори Дінець Я.М., Левченко Г.І., Панченко В.Я., які мужньо виконували свій обов’язок у найнебезпечніші дні після аварії.
Кабінет Міністрів України виклав у новій редакції Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або зниклих безвісти (постанова КМУ № 449 від 15 квітня 2025 року).
27 квітня цього року виповнилося б 100 років від дня народження поета Антона Шевченка, Почесного громадянина міста Миргорода, члена Національної Спілки письменників України, лауреата премії ім. Валерія Марченка (27.04.1925 - 9.01.2002). Антон Шевченко – автор багатьох прозових творів, оповідань, есе, новел, етюдів. Друкувалися його твори у журналах «Криниця», «Добромисл», в альманаху «Поезія», газетах «Літературна Полтавщина» та «Літературна Україна». Збірки Антона Шевченка, які вийшли друком: «Поліття» (1986р.), «Первинка саду» (1990 р.), «Не поле перейти» (1994 р.), «Посадив Андрійко сад» (1995 р.), «Хліб моєї долі», «Свічка сподівань» (1997 р.), «Сенс добра», «Відчуття доторку» (2000 р.), «Окраєць від зайця» (2001 р.), «Біля криниці сумління» (2002 р.).
У Миргороді тепер доступні сеанси терапії за участі собак. У Центрі каністерапії "АЛЬФА-ЗГРАЯ" надають безкоштовну психоемоційну підтримку за участі чотирилапих для постраждалих від війни в Україні. Це вже четвертий центр терапії з собаками в Україні після Києва, Рівного та Чернівців, який відкрили за підтримки Royal Canin Foundation. Досвідчені кінологи, психологи та реабілітолог проводять сеанси каністерапії та допомагають людям відновити психоемоційний стан та знову відчути впевненість.
У Миргороді за адресою: вулиця Гоголя, 171/1. працює центр рекрутингу української армії, куди можна звернутись за консультацією. Центри рекрутингу української армії пропонують понад 10 000 вакансій у різних військових формуваннях: ЗСУ, Нацгвардія, Держприкордонслужба та СБУ. Надання консультаційних послуг здійснюється за принципом конфіденційності. В центрах рекрутингу не роздають повістки. Ви можете звернутися з будь-якими питаннями щодо добровільного приєднання до війська, де на ваші питання відповідатимуть цивільні професійні рекрутери/ки.
За інформацією Полтавської ОВА, у січні–березні 2025 року громади Полтавської області продовжили активну фінансову підтримку українських захисників і захисниць. Загальна сума коштів, виділених із місцевих бюджетів на потреби Сил оборони, склала 270,3 млн грн. Із цієї суми 205,4 млн грн — внесок територіальних громад області. У середньому, кожна громада спрямувала 4,9% від доходів загального фонду бюджету на посилення обороноздатності. До топ-10 за обсягами фінансування увійшла і Миргородська громада, спрямувавши понад 14,5 млн грн на підтримку Сил оборони.
У Миргороді реалізують проєкт з модернізації очисних споруд, що покликаний змінити підхід до якості водоочистки. Незважаючи на масштабність реконструкції, мешканцям не варто хвилюватися — водопостачання і процес очистки не буде зупинено. Усі технологічні рішення спроєктовані так, аби уникнути перебоїв у роботі системи. Докладніше – у сюжеті.
Після Великодня в Україні настають поминальні дні. Вони називаються Проводи або Радониця – час, коли ми згадуємо наших рідних та близьких, які відійшли у вічність. Це дні пам'яті, шани та молитви. Кожен може обрати день, коли зручно прийти і провідати померлих. У цей період ми всі традиційно відвідуємо кладовища. Проте в умовах загострення обстрілів території України закликаємо жителів громади обмежити відвідування кладовищ. Окрім того, просимо дотримуватися сигналів повітряної тривоги та не ігнорувати їх.
Невід’ємною частиною в діяльності Миргородської міської ради є допомога Збройним Силам України. У поточному році батальйону безпілотних систем 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського було виділено 500 тисяч гривень з бюджету громади на закупівлю безпілотників. За ці кошти вже придбано сучасні БПЛА, які допоможуть нашим захисникам виконувати бойові завдання та зберігати життя.
На дорогах громади виконують поточний ремонт доріг. Цьогоріч у першу чергу увагу зосередили на автошляхах, що ведуть до цвинтарів, а також на маршрутах, якими щоденно курсує громадський транспорт. На поточний ремонт автошляхів виділено 18 мільйонів гривень та один мільйон гривень на внутрішньо будинковий ремонт. Роботи триватимуть до кінця літа. Докладніше – у сюжеті.
У Миргороді відбулося офіційне відкриття оновленого корпусу санаторію "Слава". Тепер він став комфортним та безпечним простором для ВПО старшого віку та людей з інвалідністю, де вони отримують необхідний догляд, соціальні послуги та психологічну підтримку.
Миргородський міський голова взяв участь у регіональному засіданні регіонального засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Захід об’єднав керівників громад, представників Уряду, обласної ради, районних військових адміністрацій та очільників підприємств, щоб спільно напрацювати рішення для розвитку регіону.
Відповідно до вимог статей 7 та 155 Сімейного кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, які встановлені Конституцією України та Конвенцією про права дитини, а батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.
Міністерство оборони України нагадує: громадяни, які є військовозобовʼязаними і до 4 травня 2024 року були визнані обмежено придатними до військової служби, мають обов’язково повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК).
Гарні новини! Повернувся на Батьківщину Дмитро Вертелецький — наш земляк, захисник з Миргорода. Його витримка, мужність і незламність вражають. Весь цей час у громаді вірили, чекали, молилися. Мама захисника пані Людмила розповіла, що на військову службу Дмитро пішов у 2020- му, тоді йому було 19 років. У полон воїн потрапив у Маріуполі 18 травня 2022-го. Сьогодні він нарешті на рідній землі. Нині на Дмитра чекає реабілітація.
У Миргороді відбувся ІІІ (районний) етап проєкту "Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги" з шахів. За першість змагалися команди учнів 5-9 та 10-11 класів. За підсумками змагань серед команд 5-9 класів тріумфальну перемогу здобула команда Миргородського ліцею "Лінгвіст". 2 місце посіла команда комунального опорного закладу «Сенчанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сенчанської сільської ради Полтавської області», а команда Рокитянського ліцею Білоцерківської сільської ради виборола 3 місце.