Якщо майно пошкоджено або знищено внаслідок збройної агресії російської федерації:
Необхідно відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.03.2022р. № 380 подати інформаційне повідомлення:
- самостійно особою: засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі – Портал «Дія»); з використанням мобільного додатка Порталу «Дія» у разі наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- через адміністратора центру надання адміністративних послуг або нотаріуса.
Подача інформаційного повідомлення здійснюється незалежно від місця проживання або перебування особи.
Для подання інформаційного повідомлення необхідно: встановити мобільний додаток Порталу «Дія» (Дія); заповнити інформаційне повідомлення, яке формується засобами Порталу «Дія».
Адміністратор центру надання адміністративних послуг або нотаріус у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником); заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу «Дія»; роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).
Пошкоджене або знищене майно обстежується комісією утвореною виконавчим органом влади відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2022р. № 473.
Збір, накопичення, облік, обробка, зберігання та захист інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно здійснюється в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (Реєстр пошкодженого та знищеного майна).
Заява про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна подається відповідно до ст. 4 Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».
Інформація для власників житла, пошкодженого або зруйнованого через бойові дії
Люди, чиє житло зазнало пошкоджень унаслідок збройної агресії рф, можуть отримати компенсацію на відновлення з державного чи обласного бюджету.
З державного бюджету:
У межах програми «єВідновлення», яка спрямована на відновлення житла, пошкодженого під час війни.
«єВідновлення» – це грошова допомога від держави на ремонт житла, пошкодженого через бойові дії. Максимальна сума – 200 тис грн. Подавати заяву про ремонт пошкодженого житла можна в застосунку Дія – https://erecovery.diia.gov.ua/.
Як отримати допомогу?
Повідомити про пошкоджене майно в застосунку Дія. Якщо робили це раніше, повторно не потрібно.
Відкрити рахунок єВідновлення.
Заповнити заяву через застосунок Дія.
Далі з заявником зв’яжеться спеціальна комісія, щоб домовитись про огляд житла. Це потрібно, щоб встановити збитки та розрахувати суму виплат. Після огляду Дія сповістить про рішення комісії. Кошти будуть зараховані на картку єВідновлення. Витратити їх можна протягом 12 місяців.
З обласного бюджету:
Одноразову грошову допомогу особам, житлові будинки (квартири) яких зруйновано (пошкоджено) внаслідок збройної агресії рф, можна отримати і за Комплексною програмою соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки.
Допомога надається за рішенням Комісії з розгляду питань з надання матеріальної допомоги населенню з обласного бюджету, що діє при ОВА. Для цього районні державні (військові) адміністрації (в містах Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Горішні Плавні, Гадяч – виконавчі комітети міських рад) готують та направляють до обласної військової адміністрації подання про виплату допомоги. У ньому зазначається сума орієнтовної вартості збитків по кожному домоволодінню. Районні військові адміністрації, виконавчі комітети міських рад забезпечують у повному обсязі підготовку документів для виплати одноразової грошової допомоги, їх актуальність і достовірність, своєчасність направлення до обласної військової адміністрації.
Для жителів Миргородської громади!
Щоб оформити матеріальну допомогу громадянам потрібно мати: паспорт, код, документ на право власності, IBAN рахунок для виплат.
Документи можуть подати власники (чи співвласники) пошкодженого майна.
Відповідні документи прийматимуться у Центрі надання адміністративних послуг.
Порадник щодо подання заяв про завдані збитки до міжнародного Реєстру збитків (RD4U) для осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії