Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Візитівка міста
2011-07-07

ВІЗИТІВКА ГРОМАДИ

У центрі України, на берегах річки Хорол, уславлених великим Гоголем, є місто із цікавою історією, і ще більш захоплюючим майбутнім. Місто, яке вабить десятки тисяч людей з різних куточків світу. Це – місто-курорт Миргород. Говорять, що його назва - місто миру, відображає його славну долю та багату історичну спадщину. Уникнувши великих кровопролить і руйнувань, місто як і раніше залишається символом гармонії і спокою. Сучасний Миргород – це центр Миргородської міської громади, яка складається з 36 сіл. На території громади проживає майже 50 тисяч привітних та щирих жителів.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року No721-р “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області”, відповідно до  адміністративно-територіальної реформи, визначено територію новоствореної Миргородської міської територіальної громади з адміністративним центром у місті Миргород, до якого приєдналися 11 сільських рад. У зв'язку із впровадженням адміністративно-територіальної  реформи до складу Миргородської  міської територіальної громади входить 37 населених пунктів, в тому  числі, 1 - місто Миргород, що є адміністративним  центром,  та  36  сіл.

М'який клімат, без різких коливань температури, наявність різноманітних форм рельєфу – все це створює неповторні в своїй красі ландшафти. А цілющі природні фактори забезпечують гарні умови для оздоровлення і відпочинку та дозволяють  насолодитися подорожжю в Миргород впродовж року.

Зручне географічне розташування та транспортна логістика  сприяє комфортному трансферту туристів та відпочивальників. Відстань до міжнародного аеропорту Бориспіль – 200 км. З найбільших міст України (Києва, Харкова, Дніпра) до Миргорода –   всього 250 км.  За дві години швидкісний експрес привезе вас із мегаполісу у мирне місто на цілющій воді, де панує тиша, гостинність жителів і чарівність краєвидів. Біля славнозвісної миргородської калюжі, де гостей зустрічає Микола Гоголь, розпочинаються екскурсійні маршрути миргородським краєм.

Імпульсом до появи та розвитку курорту стало відкриття  у 19 столітті  мінерального джерела. Із 2011 року Миргород став містом-курортом державного значення. На його території  розташувалися  8 сучасних санаторіїв, які мають різну спеціалізацію та упродовж року радо зустрічають відпочивальників. Миргородський курорт є одним з кращих бальнеологічних і мінеральних європейських оздоровниць. Оточені мальовничими краєвидами та природним спокоєм санаторії, органічно поєднують оздоровчі та лікувальні процедури, даруючи здоров’я і незабутній відпочинок. Гості курорту складають легенди про містичні властивості мінеральної води, яка повертає молодість та відновлює сили. Насичені розважальні програми та  розмаїття розваг тут не залишають часу на нудьгу.

Головним надбанням громади є люди - місцеві та гості. Для них створюють максимальні умови, що сприяють їх творчому, інтелектуальному і духовному розвитку. Миргород – місто яскравих кольорів  і фестивалів. Зазвичай дійства відбуваються у вихідні, що особливо зручно для гостей і туристів, які обирають для себе кількаденні тури з активним відпочинком, або приїжджають спеціально на фестивальні дні. Фестивалі, заходи в музеях, бібліотеках, майстер-класи, кіно перегляди просто неба, сплави на байдарках, канатні переправи та багато інших атракцій - до послуг жителів та гостей.

Одним із пріоритетів для громади є розвиток екологічно орієнтованого бізнесу, виробництво якісної і безпечної сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з використанням безпечних та ресурсозберігаючих технологій, які впроваджують  ТОВ "Промінь-приват", ТОВ «Кононівський елеватор», ТОВ "Агротехгарантія".

Миргород відомий на всю Україну та у далекому зарубіжжі і  завдяки продукції промислових підприємств. На провідних підприємствах розливають королеву мінеральних  вод – " Миргородську".  На ПАТ «Армапром», ТОВ «М-Термо»,  МП "Контакт"  виготовляють та реалізують комплектуючі деталі і обладнання для промислових підприємств та металопластикові конструкції.  Декоративна продукція з ручним розписом  ДП "Миргородське лісове господарство", керамічні  вироби від Центру кераміки - найкращі миргородські сувеніри, а миргородські делікатеси -  сало та мед – найсмачніші гостинці.

Наполегливо працюють в громаді над підвищенням інвестиційної привабливості міста, над поліпшенням рівня життя та покращенням інфраструктури. Миргород - переможець  міжнародних та українських грантових програм. Тут, у співпраці з міжнародними партнерами, реалізуються енергоефективні проєкти та впроваджуються цифрові  електронні інструменти в освітніх закладах та інфраструктурі. Модернізовано дитячі садки та позашкільні заклади, аби юні громадяни мали всі можливості для  комфортного розвитку та якісної освіти.

Тут постійно модернізується  спортивна інфраструктура: осучаснюється стадіон, облаштовані футбольні та баскетбольні майданчики, вуличні тренажери. Різноманітні турніри і змагання розширюють географію  прихильників інтелектуальних та силових видів спорту. Для пропаганди активності та залучення більшої кількості жителів і гостей до здорового способу життя, створена низка клубів за інтересами та вподобаннями, відкрито фітнес-центри, нові відділення при дитячо-юнацькій спортивній школі, станції юних туристів. Завдяки цьому миргородські спортсмени мають можливість підніматися на українські та міжнародні п’єдестали слави, а гості долучитися до числа активних уболівальників. 

У найвелосипеднішому місті України, Миргороді, продовжують облаштовувати велотранспортну інфраструктуру. Уздовж центральної вулиці Гоголя прокладено велодоріжки та червоні велосмуги, встановлено велопарковки та велосипедні СТО. Тематичні велопаради та велоквести  вражають масовістю та яскравістю.

Унікальним наше місто роблять садово-паркові декорації. Миргород – місто сонячних годинників -  про це мріяв відомий коваль Петро Федоряка. Він був і співавтором першого кованого часоміру, який виготовили на ковальському фестивалі, та подарували миргородцям. Учні та однодумці майстра продовжили  втілювати його задум у пам'ять про ковалів, які загинули на сході. Щороку майстри з різних куточків України виготовляють новий годинник і дарують його  на згадку про героїв-ковалів.

Миргородський край - зелений оазис парків та куточків відпочинку. У селах розвивають зелений туризм та надихають туристів на нові подорожі і незабутні спогади та враження. 

Тут уповільнюється час. Бо це – край неймовірної енергетики,  створений для оздоровлення та відпочинку.  Пориньте в енергетику  Миргорода, міста Миру та Здоров'я. Міста, де на все вистачає  часу.  Миргород — серце України, запрошує!

Візитівка міста

 

 

Місто-курорт  Миргород –  центр Миргородської міської територіальної громади.

Миргород –  місто обласного значення. Місто розташоване на півдорозі залізничної колії Київ – Харків за 105 км від Полтави на березі річки Хорол. Миргород – єдина, крім Полтави-Київської, залізнична станція, на якій роблять зупинку швидкісні експреси.

06 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про оголошення природних територій міста Миргорода курортом державного значення». Тому перспективи розвитку міста базуються на пріоритетах екологічної безпеки виробництва, збереження цієї унікальної території, відновлення порушених господарською діяльністю ландшафтів, запобігання виникненню техногенних катастроф, забезпечення екологічної стабільності. 

Територія Миргородської міської територіальної громади сформована згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 13 травня 2020 р. № 571-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області».

Кількість рад, що об'єдналися: 12

Площа об'єднаної територіальної громади: 631.1 км 2

Чисельність населення громади: 50467

Міське населення: 39099

Миргородський район (з адміністративним центром у місті Миргород) у складі територій Білоцерківської сільської, Великобагачанської селищної, Великобудищанської сільської, Великосорочинської сільської, Гадяцької міської, Гоголівської селищної, Заводської міської, Комишнянської селищної, Краснолуцької сільської, Лохвицької міської, Лютенської сільської, Миргородської міської, Петрівсько-Роменської сільської, Ромоданівської селищної, Сенчанської сільської, Сергіївської сільської, Шишацької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; Сільське населення: 11368

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 року No721-р “Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Полтавської області”, відповідно до  адміністративно-територіальної реформи, визначено територію новоствореної Миргородської міської територіальної громади з адміністративним центром у місті Миргород, до якого приєдналися 11 сільських рад. У зв'язку із впровадженням адміністративно-територіальної  реформи до складу Миргородської  міської територіальної громади входить 37 населених пунктів, в тому  числі, 1 - місто Миргород, що є адміністративним  центром,  та  36  сіл.

Історію нашого міста можна поділити на дві частини: до відкриття мінеральної води і після, адже сьогодні будь-яка згадка про Миргород, в першу чергу, нагадує славнозвісну лікувальну воду та Миргородські санаторії, які водночас можуть прийняти на лікування та оздоровлення більше п’яти тисяч пацієнтів. До їх послуг понад дві сотні висококваліфікованих лікарів усіх профілів, сучасна лікувально-діагностична апаратура.

А почалося все з того, що у 1912 році, щоб забезпечити місто питною водою пробили свердловину, з якої вдарив фонтан води, про яку в акті записали: “вонючая и к употреблению вовнутрь не пригодна”. Але, дякуючи подвижництву лікаря І.А. Зубковського, який, до речі, був на той час міським головою, джерельну воду було досліджено. У квітні 1917 року у міській лазні відкривається ванне відділення на п’ять місць, що стало початком Миргородського курорту.

Миргород -  це один з найвідоміших курортів України, який об’єднує санаторії, в бюветах яких подають мінеральну воду безпосередньо з джерел. У Миргороді розташовано 8 закладів санаторно - курортного типу. Це ПрАТ “Миргородкурорт”, який об’єднує 4 санаторії різних профілів; санаторій “Слава” для інвалідів війни та праці Міністерства праці та соціальної політики України; санаторій ім. М.В.Гоголя Державної адміністрації залізничного транспорту Південної залізниці; медичний реабілітаційний центр “Миргород” МВС України; санаторій "Радужний" з елітним класом проживання та обслуговування.

Миргород відомий на всю Україну та у далекому зарубіжжі ще і завдяки плідній праці провідного підприємства міста - ПАТ “Миргородський завод мінеральних вод”, де розливається кожна шоста пляшка мінеральних вод України. Славнозвісна “Миргородська” по праву зветься “королевою мінеральних вод”. Про міжнародне визнання продукції ПАТ “Миргородський завод мінеральних вод” свідчать численні нагороди та призи. Завод також спеціалізується на випуску питної води, столової газованої та ароматизованої питної фреш-актив води. Мінеральну столово-лікувальну воду розливають ПрАТ "Завод продтоварів "Калинка" та завод при санаторії ім. М.В. Гоголя. Допереліку провідних промислових підприємств, які мають суттєвий вплив на економічний розвиток громади,можна віднести: Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрлатагро",  ТОВ  "Промінь-Приват" та ТОВ "Агротех-Гарантія", що спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових та олійних культур.

Пріоритетним для міста є розвиток екологічно орієнтованого бізнесу, а саме: виробництво якісної та безпечної сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з використанням екологічно безпечних та ресурсозберігаючих технологій, туризм, санаторно-курортна справа, зелений туризм та екскурсійна діяльність, сфера послуг. 

Гордість Миргорода – живописці, майстри кераміки щиро дарують своє мистецтво всім, хто приїжджає у наше місто на екскурсію, відпочинок або підлікуватися. Керамістів у Миргороді готують з 1896р. У 2011 році колишній керамічний технікум отримав назву художньо-промисловий коледж ім. М. Гоголя ПНТУ ім. Ю. Кондратюка У Західній Європі, США, Латинській Америці зберігаються самобутні українські керамічні твори, майоліка, виготовлені руками вихованців закладу. Серед випускників - багато відомих художників.

Миргород розташований на перехресті гоголівських туристичних маршрутів.

Уся творчість М.В. Гоголя так чи інакше пов’язана з Миргородським краєм. Славнозвісний Національний Сорочинський ярмарок, оспіваний великим земляком, юрбить і вирує поруч з містом кожного року наприкінці серпня.

Поруч з містом розташоване і село Дібрівка. У 1888 році великий князь Д.К. Романов заснував там кінний завод для вирощування чудових рисаків. Дібрівський кінний завод став провідним у галузі конярства і вже понад сто років не втрачає своїх позицій. 2 травня традиційне театралізоване шоу та кінні перегони збирають шанувальників коней на Дібрівському іподромі.

18 вересня  миргородська громада відзначає головне річне свято – День міста. Цей день став своєрідним звітом про досягнення працьовитих, талановитих та завзятих миргородців.

Миргородська громада 

 

 

Нарис. Історичний Миргород

 

Відеоролик-візитівка про м. Миргород

 

 

 

Мандруємо вдома. Миргород. Відеофільм

 

 

Презентація "Миргород - місто-курорт"

ОГОЛОШЕННЯ
     
Опитування

Опитування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини серед споживачів послуги централізованого водопостачання

     
     
Вакансії

Актуальний список вакансій

     
     
Увага! Конкурс!

Відділ культури Миргородської міської ради оголошує конкурс на заміщення посади директора літературно-меморіального музею Д.Гурамішвілі

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]