Военкомат Центр зайнятості АМУ
Угода мерів та АЕМУ
2015-10-01

Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Коротко про Угоду

Після прийняття у 2008 році Пакету ініціатив ЄС з питань клімату й енергетики, Європейська комісія започатковувала Угоду мерів для заохочення й підтримки зусиль, яких докладають місцеві органи влади у сферах розробки й реалізації політики сталого енергетичного розвитку. Справді, органи місцевого самоврядування відіграють вирішальну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату, тим паче, якщо врахувати, що 80% споживання енергії та викидів CO2 пов’язані із діяльністю міст.

Завдяки Угоді мерів, установи ЄС зробили безпрецедентний крок у безпосередньому залученні місцевих і регіональних органів влади, тим самим визнаючи їхню важливу роль у досягненні амбітних цілей у галузі енергетики й збереження клімату.

Справи говорять самі за себе

Щоб втілити свої політичні зобов’язання у конкретні заходи та проекти, підписанти Угоди, зокрема, зобов’язуються підготувати Базовий кадастр викидів після розробки місцевої політики сталого енергетичного розвитку і відповідного потенціалу у сфері енергоменеджменту, та подати протягом року після підписання План дій зі сталого енергетичного розвитку, що окреслює основні заходи, до яких вони планують вдатися.

Окрім заощадження енергії, можна очікувати й інших результатів від заходів, до яких вдаються підписанти: надання екологічно чистих і фінансово доступних енергетичних послуг, створення постійних робочих місць, які потребують вишколу,, підвищення фінансової та соціальної стабільності, здоровіше довкілля краща якість життя, підвищення економічної конкурентоспроможності за рахунок розвитку бізнесу й інновацій, а також, поліпшення якості суспільних послуг та інфраструктури. Ці заходи, внесені підписантами Угоди в базу кращих практик під назвою «Взірці досконалості», слугують для інших прикладом для наслідування. Каталог Планів дій зі сталого енергетичного розвитку є ще одним унікальним джерелом натхнення, оскільки він в стислому вигляді демонструє амбітні цілі й основні заходи для їх досягнення, обрані іншими підписантами.

Всебічна підтримка в країнах підписантів

Все більше муніципалітетів виявляють політичну волю підписати Угоду, однак, вони не завжди мають необхідні політичний і адміністративний потенціал, а також фінансові та технічні ресурси для виконання своїх зобов’язань. З цієї причини тим органам державного управління й мережам, котрі в змозі сприяти підписантам у виконанні їхніх амбітних цілей, пропонується особливий статус в рамках Угоди.

Мережі або Асоціації місцевих органів влади, що отримують статус Структур підтримки Угоди, зобов’язуються максимально збільшити вплив ініціативи через заохочуючі заходи, взаємодію зі своїми членами та облаштування платформ обміну досвідом.

Від Офісів Угоди мерів

Підписантам Угоди, Координаторам Угоди і Структурам підтримки Угоди щоденно надається промоційна, технічна та адміністративна допомога з боку Офісу Угоди мерів (ОУМ), розташованого у Брюсселі, та з боку офісів-філій Угоди мерів у Львові та Тбілісі (ОУМ - Схід). Управління обома офісами здійснюється консорціумами організацій, які представляють місцеві, регіональні та державні органи влади. Офіс Угоди мерів у Брюсселі відповідає за загальну координацію ініціативи.

Від Спільного -дослідницького центру

Спільний дослідницький центр Європейської комісії у співпраці з Офісами Угоди мерів надає допомогу підписантам з науково-технічних питань, пов’язаних, головним чином, з Базовими кадастрами викидів та Планами дій зі сталого енергетичного розвитку.

Підписанти діють у цьому процесі завдяки цілому рядові інструментів та методів, розроблених у співпраці з Офісами Угоди мерів та Спільним дослідницьким центром.

Від установ ЄС

На додаток до допомоги Угоді Мерів з боку Європейської комісії, ініціатива також користується перевагами повної інституційної підтримки ЄС, зокрема, з боку Комітету регіонів, який підтримав ініціативу з самого початку; з боку Європейського парламенту, де відбувається щорічна церемонія підписання, а також, з боку Європейського інвестиційного банку, який допомагає місцевим органам влади розкривати їхні інвестиційні потенціали.

Посилання на офіційний сайт: http://www.uhodameriv.eu/index_uk.html

21 вересня 2012 року рішенням двадцять третьої позачергової сесії Миргородської міської ради, місто долучилося до кола підписантів Угоди мерів. До-речі, Миргород став першим містом у Полтавській області та один із небагатьох в Україні, хто долучився до цього об’єднання.

Рішенням тридцять восьмої сесії шостого скликання від 22 листопада 2013 року було схвалено План дій зі Сталого Енергетичного Розвитку, у якому окреслені основні шляхи досягнення цілей, передбачених зобов’язаннями Угоди Мерів.

Серед основних дій: інформаційна кампанія та проведення Днів Енергії, термомодернізація муніципальних та житлових будівель, реорганізація транспортної системи, реконструкція системи освітлення, впровадження альтернативних джерел енергії.

 


 

Основні події проекту

 

2020 рік

25 червня

Тиждень сталої енергії в Миргороді

20 травня 

Співпраця з міжнародними партнерами

 

2019 рік

01 липня

Дні енергії в Миргороді

15 квітня 

Увага! Конкурс!

13 березня

Муніципальна платформа в Украні: обговорення Дорожньої карти для усунення бар'єрів при залученні інвестицій

 

2018 рік

16 січня

Навчання з моніторингу енергоспоживання

25 січня

Споживання енергоресурсів бюджетними установами міста

25 січня

Досвід Польщі, Норвегії та України у сфері підвищення енергоефективності міського господарства

28 травня

Інформаційний семінар за програмою ЄС CoM-DeP

25 липня 

Кліматичне планування у громадах

16 серпня 

Моніторинг споживання енергоресурсів у бюджетних закладах

 

2017 рік

09 червня

Реалізація Угоди мерів

13 червня

ЄС сприяє сталому енергетичному розвитку українських міст

22 червня

Міжнародна конференція АЕМУ «Угода мерів та енергоефективність будівель: вчора, сьогодні, завтра»

23 червня

Тиждень сталої енергії в Миргороді

21 вересня

Крок до енергетичної незалежності

21 вересня

Інформаційний семінар Програми ЄС

04 жовтня

Робоча нарада з питань упровадження проекту MO.GE.DI.CO.

21 жовтня

Випускний в "Школі енергії"

30 жовтня

Міжнародний саміт мерів

31 жовтня

Миргород – переможець конкурсу Європейської Комісії проекту Угода Мерів - СХІД

05 грудня

Еко-заходи у школах

06 грудня

Медіа-майстерня проекту ЄС "Угода мерів - Схід" в Миргороді

07 грудня

Миргород ділиться енергоефективним досвідом

11 грудня

Медіа-платформа за проектом ЄС "Угода мерів – Схід"

11 грудня

Уроки екологічної свідомості

 

2016 рік

13 квітня

Практичні тренінги

25 квітня

Міста Асоціації вивчають досвід Словаччини у царині енергоефективності

27 квітня

Засідання Асоціації міст України в Миргороді

16 червня

Миргородська делегація повернулася з Луцька

15 вересня

Запрошуємо на обговорення!

01 листопада

Міжнародна конференція "Угода мерів-Схід"

 

План дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) м.Миргород

ОГОЛОШЕННЯ
     
Оголошення

Про проведення щорічної перереєстрації осіб, які  потребують поліпшення житлових умов

     
     
Увага! Перекриття вулиці!

У зв'язку із ремонтними роботами дорожнього покриття, які проводяться по вул. Шишацькій, міські пасажирські перевезення тимчасово будуть здійснюватися по вул. Залізничній. 

     
     
До уваги пасічників!

До 1 жовтня приймаються документи від фізичних осіб та суб’єктів господарювання для отримання дотації за утримання бджолосімей

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net