19 червня 2017 року о 10:30 у м. Славутич (Київська область) відбудеться урочисте відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні, що розпочнеться із церемонії підписання Угоди мерів 30-ма українськими містами.
У Європейському тижні сталої енергії в Україні цього року візьмуть участь: Томас Фреллесен – заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні, Геннадій Зубко – Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Наталія Бойко - заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції, Олександр Горган – голова Київської обласної державної адміністрації, Юрій Фомічев – Славутицький міський голова та Володимир Гаразд – Президент Асоціації «Енергоефективні міста України».
Європейська ініціатива Угода мерів щодо клімату та енергії набуває широкого розповсюдження в країнах Східного партнерства. Скоротити викиди вуглецю щонайменше на 30% до 2030р., підвищити енергоефективність, покращити якість життя містян – такі амбіційні зобов’язання добровільно беруть на себе мери міст, які приєднуються до Угоди мерів. Під час офіційного відкриття Європейського тижня сталої енергії в Україні у Славутичі до Угоди мерів приєднається понад 30 міст України.
У рамках Європейського тижня сталої енергії буде представлено досвід і знання європейських експертів, а також найкращі проекти з підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії. Приклади передових технологій і енергоефективних рішень на виставці продемонструють українцям, як можна істотно зменшити споживання енергії у повсякденному житті і навчитися заощаджувати енергію та кошти, а також мотивуватимуть громадян ініціювати термомодернізацію будівель та підвищувати їхню енергоефективність з метою зниження споживання енергоресурсів, що допоможе нашій державі наблизитися до європейських стандартів споживання та економії енергії і забезпечити стале майбутнє. Це особливо актуально для України, адже напрямок енергоефективності – один з найпріоритетніших, визнаних на рівні держави.
Цьогоріч традиційне відзначення Європейського тижня сталої енергії відбудеться у 47-ми містах і селищах по всій Україні: Українка, с.Музиківка, Моршин, Конотоп, Кременчук, Хмельницький, Самбір, с.Омельник, Канів, Барськ, Вугледар, Кривий Ріг, Лиман, Дубно, Мена, Добропілля, Горішні Плавні, Жмеринка, Чернівці, Гола Пристань, Вараш, Мелітополь, Ужгород, Недобоївці, Пологи, Рівне, Славута, Сосниця, Чугуїв, Луцьк, Кам’янець-Подільський, Чернігів, Хотин, Трускавець, Бахмут, Миргород, Нововолинськ, Переяслав-Хмельницький, Славутич, Івано-Франківськ, Бурштин, Вінниця, Вознесенськ, Тернопіль, Лубни, Суми, Херсон. Захід об’єднає екологічні організації, представників бізнес-кіл, міжнародну спільноту, місцеві та регіональні органи влади задля обміну досвідом та здобутками у сфері енергоефективності.
Захід організовано Асоціацією «Енергоефективні міста України» спільно зі Славутицькою міською радою за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, проекту «Угода мерів Схід» (CoM East) та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP), що фінансуються ЄС, а також проектів, що фінансуються Урядом Німеччини та впроваджуються GIZ.
Запрошуємо представників ЗМІ взяти участь в урочистому відкритті Європейського тижня сталої енергії в Україні та церемонії підписання Угоди мерів у м. Славутич. Брифінг відбудеться об 11:50. Обов’язкова попередня акредитація представників ЗМІ відкрита до 17:00 15 червня 2017 р. за посиланням: https://goo.gl/forms/Lfd4Qm57FEX22hK53
Для акредитованих ЗМІ буде організовано трансфер з Києва та Чернігова. Всі витрати, пов’язані з участю у заході (включаючи проїзд і харчування), покриваються організаторами. З організаційних питань звертайтеся, будь ласка, до Оксани Кадочнікової, за тел.: +38 (44) 332-66-08, моб.: +38 068 120 53 35, e-mail: [email protected]
За додатковою інформацією щодо заходу, будь ласка, звертайтеся до Андрія Кирчіва, експерта з комунікацій CoM East та CoM-DeP в Україні: [email protected], тел.: +38050 370-88-91
http://www.eumayors.eu; http://www.soglasheniemerov.eu;
http://com-dep.enefcities.org.ua
Довідкова інформація:
Європейський тиждень сталої енергії. Україна вже сьомий рік поспіль долучається до ініціативи проведення Європейського тижня сталої енергії, що цьогоріч триватиме з 19 по 25 червня і в якому візьмуть участь майже 50 українських міст. Європейський тиждень сталої енергії – масштабна подія в Україні, покликана сприяти поширенню найкращих практик, надихати на інноваційні ідеї та об’єднувати зусилля задля досягнення цілей ЄС щодо подолання наслідків зміни клімату, підвищення енергоефективності та енергобезпеки, а також сталого розвитку громад.
Угода мерів щодо клімату та енергії є ініціативою Європейського Союзу, в рамках якої місцеві, регіональні й національні органи влади добровільно зобов'язуються співпрацювати задля досягнення кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Сьогодні Угода мерів стала наймасштабнішою в світі ініціативою у сфері клімату та енергії, об'єднавши майже 7500 міст-підписантів із населенням понад 220 мільйонів людей. 112 українських міст теж взяли на себе добровільні зобов’язання зменшити до 2030р. кількість викидів двоокису вуглецю більш як на 30%, що відповідає вимогам до України в рамках Паризьких угод.
Угода мерів-Схід (CoM East) – проект, що фінансується Європейським Союзом, прагне об’єднати місцеві, регіональні й національні органи влади країн Східного партнерства задля розвитку регіональної політики на основі принципів сталої енергетики, щоб зменшити залежність від енергоресурсів, підвищити безпеку енергопостачання та підтримати глобальний рух у боротьбі зі зміною клімату.
«Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP) – програма Європейського Союзу, що надає технічну та фінансову допомогу 22-м українським містам з населенням до 200 тис. мешканців, які приєдналися до Угоди мерів та взяли на себе зобов’язання впровадити енергоефективні заходи, передбачені Планами дій сталого енергетичного розвитку. Наразі 19 демонстраційних проектів реалізуються в країнах Східного партнерства: 11 в Україні, 3 в Молдові, 3 в Білорусі, 1 у Вірменії та 1 у Грузії.