Аналіз споживання енергетичних ресурсів та холодної води бюджетними установами міста за 2016 та 2017 роки обговорили на нараді з керівниками бюджетних установ. Вів засідання міський голова Сергій Соломаха, який наголосив на обов'язковому дотриманні установами затверджених сесійно лімітів споживання, на обов'язковому щоденному занесенні показників лічильників в систему енергомоніторингу.
З інформацією про енергоспоживання за 2016 та 2017 роки виступила начальник відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Тетяна Усик. Вона розповіла, що необхідною основою для оптимізації споживання енергетичних ресурсів і створення механізмів стимулювання енергозбереження в будівлях бюджетної сфери є система моніторингу пооб'єктного споживання енергоресурсів. Основні принципи організації такої системи моніторингу - це безперервність контролю і облік інформації, що надходить, для подальшого планування витрат на оплату енергоресурсів. Аналіз проводився по 28 бюджетних установах, які занесені до інформаційної системи енергомоніторингу ТОВ "ФІАТУ"по наступним ресурсам: теплова енергія, газ, електроенергія, холодна вода.
За результатами аналізу споживання енергетичних і водних ресурсів міськими закладами культури, освіти, фізичної культури та спорту, адміністративними будівлями за період січень-грудень 2017 року в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року встановлено: споживання теплової енергії закладами культури зменшилося на 9% , закладами освіти на 4% , адміністративними будівлями - на 5% .
Зменшилося споживання природного газу на 20 % по закладах культури, на 9% по закладах освіти , ДЮСШ - на 1%.
Збільшення споживання обсягів холодної води відбулося по закладах культури на 32%, по закладах відділу освіти на 16% , по адміністративних будівлях на 4% та зменшилося споживання холодної води лише по ДЮСШ на 4%.
Обсяги споживання електричної енергії зросли по закладах культури та закладах освіти на 7% та 17% відповідно. Лише по адміністративних будівлях та ДЮСШ вдалося зменшити споживання електроенергії на 2% та 3% відповідно.
Видатки на енергоносії щороку зростають у зв'язку зі зміною тарифів, але завдяки запровадженим енергоефективним заходам, у 2017 році кошти вдалося скоротити на 6%. Для порівняння: видатки на енергоносії бюджетних закладів м. Миргорода у 2016 році склали 12,2 млн.грн., а у 2017 році - 11,4 млн.грн.