На державному рівні важливість кліматичних питань для України показує Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, котра затверджена Кабінетом Міністрів 18 липня. 24 липня в офісі Фонду ім. Гайнріха Бьолля відбулася зустріч організацій та міст, що працюють над розробкою власних кліматичних планів. Від Миргорода в зустрічі взяла участь головний спеціаліст відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Анна Саєнко.
Учасники зустрічі зійшлися на думці, що для розробки дієвих кліматичних документів локального рівня потрібні ефективні та зрозумілі рекомендації. Українська кліматична мережа разом із Фондом Гайнріха Бьолля планує залучити експертів та спільно із найактивнішими містами розробити методичні рекомендації з підготовки стратегічних документів у сфері адаптації та запобігання змін клімату.
Також на зустрічі обговорили ідеї та цілі кампанії "Кліматичне лідерство громад", що має на меті привернути увагу громад до проблем змін клімату, надати розуміння, як та чому необхідно їм запобігати та як адаптуватися до наслідків тих змін, що вже відбуваються. Адже якщо у громаді відсутня стратегія з адаптації до змін клімату, то вона не зможе запобігти тим негативним наслідкам, що йдуть за цими змінами, а може лише намагатися такі наслідки ліквідувати. Водночас, якщо є дієва стратегія адаптації до змін клімату, де описано, які зміни відбуваються на конкретній території, то громада може ефективно запобігати появі негативних наслідків та адоптуватися до кліматичних процесів.