Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Мери за економічне зростання
2018-09-05

 

Проект «Мери за економічне зростання» (M4EG) – це нова ініціатива Європейського союзу, що розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства.

Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць.

Ініціатива «Мери за економічне зростання» прагне створити розгалужену регіональну професійну спільноту, що вимагатиме певного залучення членів Ініціативи, проте водночас створить для її членів можливості значної підтримки експертів та колег з інших муніципалітетів, сприяння у поширенні історій успіху, а також інші значні економічні, політичні та репутаційні переваги.

Підхід Ініціативи «Мери за економічне зростання» базується на наступних засадах:

 • Приватний сектор є ключовим рушієм економічного зростання і розвитку в усьому світі.
 • Кожен регіон, місто і населений пункт мають певні конкурентні переваги, які можна розвивати для стимулювання економічного розвитку та зайнятості.
 • Державно-приватний діалог та співпраця, із залученням представників громадянського суспільства, є ключовим фактором розвитку місцевого економічного потенціалу.
 • Місцеві адміністрації мають унікальні можливості для ініціювання та втілення низових дій, направлених на сприяння розвитку.
 • Щоб досягти відчутних результатів, ці дії, швидше за все, мають вирішувати питання кількох наступних тематичних блоків, які є основними факторами стимулювання зростання зайнятості. Це такі блоки:
 • Правова та інституціональна база
 • Доступ до фінансування
 • Земельні ресурси та інфраструктура
 • Кваліфіковані трудові ресурси, інклюзивність
 • Зовнішнє позиціонування та маркетинг

Внутрішня мотивація, готовність та адекватна спроможність місцевої влади управляти місцевим економічним зростанням є характеристикою кожної успішної місцевої економіки. Таким чином, участь в ініціативі «Мери за економічне зростання» є добровільною, зважаючи на дві ключові місцеві передумови для зростання приватного сектору, а саме:

 • Прозора, вільна від корупції адміністрація, що сприяє розвитку бізнесу
 • Міжсекторальна співпраця і взаємодія на місцевому рівні.

Успішне впровадження проекту Угоди мерів Схід, що фокусується на енергоефективності, надихнуло створення ініціативи M4EG, яка зосереджується на сталому економічному розвитку на локальному рівні. Метою ініціативи є підтримка мерів та органів самоврядування на місцевому рівні для співпраці їх бізнес секторів та громадянського суспільства для посилення місцевого економічного зростання, розвитку та створення робочих місць. M4EG буде надавати допомогу місцевим громадам для того, щоб вони стали активними учасниками економічного розвитку та створення робочих місць через зміцнення їх технічних навичок та потужностей для впровадження розумних місцевих економічних стратегій, що відповідають принципам хорошого керівництва та в партнерстві з їх бізнес секторами.

Відбувалися зустрічі з експертом Ініціативи Європейського Союзу "Мери за Економічне Зростання" Павлом Касьяновим, який прибув з інформаційно-моніторинговим візитом до Миргорода, як до потенційного учасника даної Програми ЄС.

Під час зустрічі обговорювались питання розробки Плану економічного розвитку міста. За рекомендаціями експерта, зазначений документ повинен включати конкретні пріоритетні проекти, що сприятимуть динамічному розвитку підприємництва, як важливого чинника сталого економічного та соціального зростання міста.

Як зазначив міський голова Сергій Соломаха, саме налагодження ефективного діалогу з представниками бізнесу та сприяння сталому економічного розвитку Миргородщини є пріоритетним для міської влади.

Крім цього, у ході зустрічі було визначено перспективи подальшої співпраці щодо залучення фінансових ресурсів на реалізацію зазначених проектів.

Ініціатива ЄС "Мери за економічне зростання" - велика програма, яка охоплює шість країн, Україна є одним з активних учасників програми. Один із компонентів програми - грантовий, який, напевно, найцікавіший для громад. Ключовими аспектами перемоги є якість написання програм для фінансування та їх інноваційність. Крім того, проекти мають сприяти покращенню бізнес-середовища, стимулюванню розвитку місцевого бізнесу. За цією програмою сума грантів досить суттєва - від 500 тис. до 1, 5 млн євро.

 Рішення про приєднання  до ініціативи Європейського союзу в рамках Східного партнерства "Мери за економічне зростання"(M4EG) було схвалене сесією міської ради у червні 2018 року.

Оновлена інструкція зі складання Плану МЕЗ

 Презентація 1

Презентація 2

Презентація 3

Презентація 4

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Увага!Змінено дату проведення засідання виконавчого комітету на 28 вересня 2023 року.

Внесено зміни до розпорядження міського голови від 13 вересня 2023 року № 95-в "Про скликання чергового засідання виконавчого комітету міської ради".

     
     
Оновлено перелік боржників до бюджету громади!

Згідно з інформацією податкової служби, 4179 жителі громади станом на 1 вересня 2023 року мають борг до бюджету громади зі сплати місцевих податків на загальну суму 11,4 млн. грн.

     
     
Вакансії

Потреба у працівниках по Миргородській міській територіальній громаді 

на 21 вересня 2023 року

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net