Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Візитівка міста
2011-07-07

Візитівка міста, громади 

Миргород – місто обласного значення. Місто розташоване на півдорозі залізничної колії Київ – Харків за 105 км від Полтави на березі річки Хорол. Миргород – єдина, крім Полтави-Київської, залізнична станція, на якій робить зупинку швидкісний експрес «Київ-Харків».

06 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про оголошення природних територій міста Миргорода курортом державного значення». Тому перспективи розвитку міста базуються на пріоритетах екологічної безпеки виробництва, збереження цієї унікальної території, відновлення порушених господарською діяльністю ландшафтів, запобігання виникненню техногенних катастроф, забезпечення екологічної стабільності. 

Територія Миргородської міської територіальної громади сформована згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України  від 13 травня 2020 р. № 571-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області».

Кількість рад, що об'єдналися: 12

Площа об'єднаної територіальної громади: 616.2 км 2

Чисельність населення громади: 50467

Міське населення: 39099

Миргородський район (з адміністративним центром у місті Миргород) у складі територій Білоцерківської сільської, Великобагачанської селищної, Великобудищанської сільської, Великосорочинської сільської, Гадяцької міської, Гоголівської селищної, Заводської міської, Комишнянської селищної, Краснолуцької сільської, Лохвицької міської, Лютенської сільської, Миргородської міської, Петрівсько-Роменської сільської, Ромоданівської селищної, Сенчанської сільської, Сергіївської сільської, Шишацької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України; Сільське населення: 11368

 

Історію нашого міста можна поділити на дві частини: до відкриття мінеральної води і після, адже сьогодні будь-яка згадка про Миргород, в першу чергу, нагадує славнозвісну лікувальну воду та Миргородські санаторії, які водночас можуть прийняти на лікування та оздоровлення більше п’яти тисяч пацієнтів. До їх послуг понад дві сотні висококваліфікованих лікарів усіх профілів, сучасна лікувально-діагностична апаратура.

А почалося все з того, що у 1912 році, щоб забезпечити місто питною водою пробили свердловину, з якої вдарив фонтан води, про яку в акті записали: “вонючая и к употреблению вовнутрь не пригодна”. Але, дякуючи подвижництву лікаря І.А. Зубковського, який, до речі, був на той час міським головою, джерельну воду було досліджено. У квітні 1917 року у міській лазні відкривається ванне відділення на п’ять місць, що стало початком Миргородського курорту.

За недавніх часів місто Миргород мало славу Всесоюзної оздоровниці, сьогодні – це один з найвідоміших курортів України, який об’єднує санаторії, в бюветах яких подають мінеральну воду безпосередньо з джерел. У Миргороді розташовано 8 закладів санаторно - курортного типу. Це ПрАТ “Миргородкурорт”, який об’єднує 4 санаторії різних профілів; санаторій “Слава” для інвалідів війни та праці Міністерства праці та соціальної політики України; санаторій ім. М.В.Гоголя Державної адміністрації залізничного транспорту Південної залізниці; медичний реабілітаційний центр “Миргород” МВС України; санаторій "Радужний" з елітним класом проживання та обслуговування.

Миргород відомий на всю Україну та у далекому зарубіжжі ще і завдяки плідній праці провідного підприємства міста - ПАТ “Миргородський завод мінеральних вод”, де розливається кожна шоста пляшка мінеральних вод України. Славнозвісна “Миргородська” по праву зветься “королевою мінеральних вод”. Про міжнародне визнання продукції ПАТ “Миргородський завод мінеральних вод” свідчать численні нагороди та призи. Завод також спеціалізується на випуску питної води, столової газованої та ароматизованої питної фреш-актив води. Мінеральну столово-лікувальну воду розливають ПрАТ "Завод продтоварів "Калинка" та завод при санаторії ім. М.В. Гоголя.

Крім ПрАТ «Миргородкурорт», ПАТ «Миргородський завод мінеральних вод», у місті плідно та продуктивно працюють ТОВ "Миргородський елеватор", МП "Контакт", ПАТ«Армапром», ТДВ «Миргородський хлібозавод». На підприємстві випікають 20 видів пряників, понад 80 найменувань тортів та тістечок, майже 100 видів хлібобулочних виробів. Завдяки традиційній технології виробництва та використанню екологічно-чистої сировини у 2011 році підприємство стало переможцем конкурсу «Кращі продовольчі товари області».

Пріоритетним для міста є розвиток екологічно орієнтованого бізнесу, а саме: виробництво якісної та безпечної сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з використанням екологічно безпечних та ресурсозберігаючих технологій, туризм, санаторно-курортна справа, зелений туризм та екскурсійна діяльність, сфера послуг. 25 квітня 2012 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 333 "Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту "Миргород". Триває розробка проекту Комплексної програми "Розвиток Миргорода - курорту державного значення до 2020 року".

Гордість Миргорода – живописці, майстри кераміки щиро дарують своє мистецтво всім, хто приїжджає у наше місто на екскурсію, відпочинок або підлікуватися. Керамістів у Миргороді готують з 1896р. У 2011 році колишній керамічний технікум отримав назву художньо-промисловий коледж ім. М. Гоголя ПНТУ ім. Ю. Кондратюка У Західній Європі, США, Латинській Америці зберігаються самобутні українські керамічні твори, майоліка, виготовлені руками вихованців закладу. Серед випускників - багато відомих художників.

Миргород розташований на перехресті гоголівських туристичних маршрутів.

Уся творчість М.В. Гоголя так чи інакше пов’язана з Миргородським краєм. Славнозвісний Національний Сорочинський ярмарок, оспіваний великим земляком, юрбить і вирує поруч з містом кожного року наприкінці серпня.

Поруч з містом розташоване і село Дібрівка. У 1888 році великий князь Д.К. Романов заснував там кінний завод для вирощування чудових рисаків. Дібрівський кінний завод став провідним у галузі конярства і вже понад сто років не втрачає своїх позицій. 2 травня традиційне театралізоване шоу та кінні перегони збирають шанувальників коней на Дібрівський іподром.

18 вересня у День визволення Миргорода від фашистських загарбників миргородська громада відзначає головне річне свято – День міста. Цей день став своєрідним звітом про досягнення працьовитих, талановитих та завзятих миргородців. Надзвичайно приємно, що в останні роки до кожного свого дня народження місто отримує подарунок - нову площу, сквер або пам’ятник.

Культурні та економічні зв’язки миргородці підтримують з містами Маарду (Естонія), Згожелець (Польща), Рєчіца (Білорусь), Горна Оряховіца (Болгарія), Барбі (Німеччина). У 2014 році на карті співробітництва з"явилися міста Новоград- Волинський (Україна), Єкабпілс (Латвія), а в 2015 році - місто курорт Хмільник (Україна) та місто Мцхета (Грузія), у 2017 -  Анікщяй (Литва), у 2018 - Смолевичі (Білорусь).

Нарис. Історичний Миргород

 

Відеоролик-візитівка про м. Миргород

 

 

 

Мандруємо вдома. Миргород. Відеофільм

 

 

Презентація "Миргород - місто-курорт"

ОГОЛОШЕННЯ
     
Повідом про незадекларовану працю!

Якщо ваш роботодавець ухиляється від належного оформлення з вами трудових відносин чи виплачує заробітну плату «в конверті» просимо повідомляти відділ моніторингу місцевих податків та з питань зайнятості міської ради за телефоном  5-20-42.

     
     
Cкликається чергове засідання виконавчого комітету

19 січня 2022 року о 9.00 в залі засідань міської ради   відбудеться засідання виконавчого комітету

     
     
Конкурс на заміщення посади адмінстратора

Оголошено  конкурс на заміщення посади адміністратора відділу "Центр надання адміністративних послуг"

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net