Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Вакцинуватися проти грипу можна і впродовж сезону
2020-01-24

Епідеміологи попередили, що в нинішньому епідсезоні очікується циркуляція 4 штамів вірусу грипу: вірус типу А/H1N1 Brisbane, вірус типу А/H3N2 – Kansas, вірус типу В-Colorado, вірус типу В Phuket. Як уберегтися від них розповідають Юлія Калантаєвська та Ірина Серик – лікарі- інфекціоністи КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня Полтавської обласної ради».

Спецефічна профілактика

До специфічної профілактики відноситься вакцинація. Цього року українцям доступні дві вакцини проти грипу: «Джіс Флю» (Південна Корея) і «Ваксигрип Тетра» (Франція). Обидві – якісні та безпечні, переконують лікарі. Це так звані спліт-вакцини, що означає розщеплений вірус. Перша захищає від трьох вірусів грипу, так звана тривалентна вакцина. В Україні зареєстрована для дітей, починаючи з 6 місяців життя. Друга захищає від чотирьох вірусів грипу, тобто є квадрівалентною, для дітей рекомендована із трьох років життя.

Одне щеплення захищає протягом усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів. Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Проти грипу можуть вакцинуватися жінки, які годують груддю. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.

Особливо важливою вакцинація є для осіб із груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби. Це діти до 5 років, вагітні, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, серцево-судинні захворювання тощо. Існують також професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі та вихователі, продавці, водії громадського транспорту – усі, хто працює в багатолюдних місцях і не має можливості уникнути контактів із хворими людьми.

Неспецефічна профілактика

Неспецифічна профілактика ГРВІ і грипу включає багато складових.

Це, перш за все, рання діагностика захворювання та ізоляція хворих на період від 7 до 10 днів. Проте в домашніх умовах забезпечити ізоляцію хворого буває важко, особливо якщо це дитина. Щодо використання масок, вони одягаються на хворого, щоб попередити розповсюдження вірусу в навколишнє середовище при чханні та кашлі і не захищають здорову людину від потрапляння вірусу в її організм. При чханні та кашлі найкраще користуватись одноразовими серветками і одразу їх викидати, а руки мити з милом. Інакше вірус може передатися контактним шляхом – якщо, наприклад, потиснете комусь руку при зустрічі чи потримаєте дитячу іграшку.

Віруси, що викликають ГРВІ, досить нестійкі у навколишньому середовищі, проте довго зберігаються в домашньому пилові на підлозі, речах та меблях. Тому зволоження повітря, провітрювання та вологе прибирання допоможуть позбутися вірусів механічно. У такий спосіб значно зменшується їх концентрація у повітрі, а менша концентрація означає менше шансів захворіти!

Важливим засобом протистояти вірусам є зволоження слизових оболонок. А це – необхідна умова нормального функціонування місцевого імунітету дихальної системи. Для збереження своїх функцій цим органам дихальної системи потрібна достатня кількість вологи. Зволожувати слизову носа можна сольовими розчинами. Але застосовувати їх слід відповідно до інструкції.

Дуже корисні прогулянки на свіжому повітрі. Вони не лише сприяють загальному зміцненню імунітету. На відкритому просторі концентрація вірусних частинок дуже низька, тому заразитись ГРВІ під час прогулянки практично неможливо.

Важливу роль у неспецифічній профілактиці ГРВІ відіграє раціональне харчування. З їжею ми отримуємо всі корисні речовини, необхідні для нормального функціонування біологічних бар'єрів, які першими протидіють вірусам, що вже потрапили в організм. Не менш важливими є достатній сон та відпочинок, які теж забезпечують адекватне функціонування імунної системи.

 

Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА

ОГОЛОШЕННЯ
     
Вакансії

Потреба у працівниках по Миргородській міській територіальній громаді  на  5 грудня 2023 року

     
     
Оголошення про проведення зборів зі збільшення кількості членів Молодіжної ради

6 грудня 2023 року  відбудуться  збори зі збільшення кількості членів Молодіжної ради при Миргородській міській раді

 

     
     
Запрошуємо представників бізнесу Миргородської громади на презентацію порталу "Myrhorod Business Lab"

Захід відбудеться 06.12.2023 р. у приміщені «Центру надання адміністративних послуг» 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]