Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Актуальні питання при наданні житлових субсидій
2019-09-04

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації надає роз’яснення щодо отримання субсидій.

Чи зберігається право на субсидію у осіб, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів?

Право на отримання субсидії для сім’ї зберігається у разі якщо член домогосподарства або член сім’ї перебував за кордоном більше 60 днів і при цьому:

  • отримує в Україні офіційні доходи і сплачує єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ), у розмірі не меншому мінімальному;
  • декларує в Україні доходи отримані за кордоном і з них сплачує ЄСВ самостійно;
  • отримує пенсію, стипендію чи державну допомогу при народжені (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;
  • перебуває за кордоном на лікуванні, у відрядженні чи навчається (що підтверджує відповідними документами).

Тобто сам факт перебування за кордоном не є підставою у відмові в призначенні субсидії.

Однак, якщо у члена домогосподарства або члена сім’ї взагалі відсутні доходи чи середньомісячний сукупний дохід менший ніж мінімальна заробітна плата та ним (за нього) не сплачено ЄСВ і при цьому він перебував за кордоном більше ніж 60 днів, то така сім’я матиме право на призначення субсидії за умови надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

Чи переглядається розмір субсидії коли працюючий пенсіонер звільнився з роботи?

Перерахунок житлової субсидії може бути здійснений непрацюючим пенсіонерам, якщо субсидія була призначена з урахуванням отриманої заробітної плати. Для цього необхідно звернутись до територіального управління соціального захисту населення з відповідною заявою. Перерахунок розміру субсидії буде проведено з місяця подачі заяви.

За рівнем доходу субсидію на неопалювальний період не призначено. Чи потрібно повторно подавати заяву про призначення субсидії на початку опалювального періоду?

Сім’ям, яким субсидія на неопалювальний період непризначена, у зв’язку з тим, що обов’язкова частка платежу перевищує розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм, заяву повторно подавати не потрібно.

На початку опалювального періоду управління соціального захисту населення самостійно (без додаткового звернення) розрахує розмір субсидії на опалювальний сезон. За результатами проведеного розрахунку субсидії буде надано повідомлення про розмір призначеної субсидії.

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації надає роз’яснення щодо отримання субсидії.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 17 червня 2024 року

     
     
До уваги жителів села Хомутець

 Графік виїзного прийому громадян спеціалістами КП "Спецкомунтранс"

     
     
Грантова програма, спрямована на підтримку ініціатив внутрішньо переміщених осіб (ВПО)

ГО «КримSOS» за підтримки УВКБ ООН розпочинає відбір проєктних заявок на грантову програму

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]