Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
80 річний ювілей художниці Ніни Унтило
2023-07-25

25 липня у Миргородському краєзнавчому музеї відкрили персональну виставку з нагоди  80-річчя миргородської мисткині Ніни Унтило. З ювілеєм від імені міського голови іменинницю привітав секретар Миргородської  міської ради Олександр Гуржій. Він вручив художниці Почесну грамоту міської ради. Поетичні та пісенні вітання лунали на адресу художниці від колег та друзів, творчих особистостей.

Ніна Григорівна Унтило Родом зі Слобожанщини. Народилася вона 25 липня 1943 року в с.Савинці на Харківщині. У Миргороді здобула професію "художня кераміка". За направленням працювала художником на Сумському фарфоровому заводі. Але доля повернула знову до рідного Миргорода. Тут Ніна Григорівна працювала художником-оформлювачем на підприємствах міста. У місті пройшли її життєві роки і становлення художниці. Особливо заслуженою нагородою за її творчу працю є присвоєння звання лауреата літературно-мистецької премії ім. Антона Шевченка на  загальноміському рейтингу популярності "Людина року-2010" у номінації "Митець, діяч культури року" .
    У житті і творчості художниці були злети і падіння. Але жінка витримала нелегкі випробування долі і з нагоди ювілею порадувала миргородців та поціновувачів її творчості черговою 25 персональною виставкою. Результат творчого багаторічного захоплення землячки – сотні полотен, персональні виставки робіт у Миргороді, Лубнах, Полтаві, Києві, Харкові. Понад тисячі картин створила художниця душею і серцем. На полотнах  Ніни Унтило переважають квіткові натюрморти, пейзажі і кольорові замальовки, які надихають поетів на нові твори. Її картини оспівали поети Т.Домашенко, Л.Гараган, Л.Малюгіна, С.Кузнєцов, Л.Шумейко.  Роботи художниці знаходяться в приватних колекціях і музеях не тільки Миргорода, а й за кордоном. Ніну Григорівну художники називають "Миргородською Катериною Білокур", бо "вона стелить під ноги квіти України", - так вкотре  висловилася про неї поетеса Тетяна Домашенко. "У цей важкий час -  квіти надихають та  допомагають перемагати, і українці обов'язково преможуть",- переконана ювілярка Ніна Унтило.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 19 квітня 2024 року

     
     
Сплачуємо борги до бюджету громади

Переліки боржників до бюджету громади станом на 1 квітня 2024 року

     
     
До уваги ВПО!

БФ "Карітас Полтава" у рамках проєкту «Багатосекторна допомога постраждалим від війни людям в Україні» розпочинає реєстрацію на надання субсидій на оренду житла терміном на 6 місяців.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]