Военкомат Центр зайнятості АМУ
Історичні пам’ятки
2011-07-04

Миргород, місто прадавньої і новітньої історії, прославлене унікальними природними ресурсами, здобутками й духовними традиціями.

У Миргороді народжувалися, довгий час жили, працювали видатні особистості, наші земляки, якими сьогодні пишається кожен житель міста. Миргородці всіляко сприяють збереженню історичної пам’яті, адже без неї неможливий рух до майбутнього.

 

Березовий гай курорту.

Закладений у 1934 році. Нині це ландшафтний заказник обласного значення. Гай прекрасний у всі пори року, а найбільше, звичайно ж, весною. Це улюблене місце відпочинку миргородців та всіх гостей нашого міста.

 

Вхідна арка курорту.

Побудована у 1935 році за проектом архітектора А.Я. Лангмана. Вона є візиткою Миргородського курорту, його центральним входом.  Реставрована (перекрита і перефарбована) у 2001 році.

 

Пам’ятник  І.А. Зубковському.

Перебуваючи на Миргородському курорті, думається, ви не обминете його. Знаходиться він на першій території курорту. Відкритий 25 листопада 1998 року з нагоди 150-річчя від дня народження І.А.Зубковського. Пам’ятник являє собою барельєф Зубковського з таким написом: "Засновнику Миргородського курорту, земському лікареві, громадському діячеві від вдячних земляків". Автори пам’ятника - архітектор С.М.Руських та художник М.М.Цись.

 

Успенська церква.

На першій території Миргородського курорту знаходиться Успенська церква. Вона побудована в 1887 році. Відновлена і повторно освячена наприкінці 1990 року. Побудована дзвіниця, встановлені дзвони. Говорять, що їх передзвін має лікувальний характер...

 

Миргородська калюжа.

Вона не всохла до наших днів, була свого часу барвисто описана М.В.Гоголем у його повісті "Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем" у першій чверті ХІХ століття. Секрет її напрочуд довгого існування жаркої літньої пори на початку ХХ століття дав І.А.Зубковський, вказавши причиною цього те, що "живлять" калюжу підземні водяні ключі. Нині вона знаходиться дещо в іншому місці, ніж у часи Гоголя та Зубковського і її статус як калюжі переглянутий громадою міста - по водоймі гордовито і велично плавають білі лебеді, для яких влаштовано кілька будиночків, виблискує на сонці дрібна рибка та залітають дикі качки та качури. До 200-річчя від дня народження М.В.Гоголя (1 квітня 2009р.) навколо калюжі збудована набережна, на якій встановлені скульптури літературних героїв Гоголя.  Автор скульптурної композиції - скульптор Д.О. Коршунов.

 

Пам’ятник М.В. Гоголю.

На центральній вулиці міста, вулиці Гоголя, біля Миргородської калюжі,  18 вересня 2008 року урочисто відкрито пам’ятник великому літературному генію, класику світового рівня – Миколі Васильовичу Гоголю. Ця подія стала початком святкувань 200-річчя від дня народження нашого видатного земляка. Автор - скульптор Д.О. Коршунов.

 

Миргород козацький.

З 1648 по 1782 рік існував Миргородський козацький полк як адміністративно-територіальна та військова одиниця. Він мав найбільшу територію серед полків Гетьманщини. З 1683 по 1727 рік полком командував Данило Апостол, який з 1727 по 1733 був Гетьманом України. У 2007 році в місті Миргороді побудовано Сквер козацької слави, в якому споруджено пам’ятник Миргородським козакам. Автор пам’ятника - скульптор Д.О. Коршунов.

 

Панас Мирний і Миргород.

Видатний український письменник А.Я. Рудченко (Панас Мирний) родом із Миргорода. Ви можете побувати біля його колишньої садиби, перейшовши міст через Хорол. На садибі встановлено пам’ятний знак і меморіальну дошку. Пройшовши вулицею Гоголя, дістанетесь до школи №1 імені Панаса Мирного, на подвір’ї якої  встановлено погруддя письменника.

 

Володимир Боровиковський.

Серед величних особистостей, що примножили мистецьку славу нашого міста, у числі перших знаходиться відомий український та російський художник-пейзажист, іконописець та портретист, академік Петербурзької академії мистецтв Володимир Лукич Боровиковський. Талант Володимира Боровиковського високо цінується православною церквою, митцями різних країн. На жаль, на рідній землі належного пошанування йому ще не було, окрім того, що одна із вулиць Миргорода носить його ім’я. Наприкінці 2008 року по вул. Гоголя, 92 відкрито пам’ятник В.Л. Боровиковському. Автор і виконавець пам’ятника -  відомий скульптор, член Національної спілки художників, М.М. Мірошниченко.

 

Будівлі дореволюційних часів.

Їх уже небагато залишилося у Миргороді, але вони є. Біля миргородської калюжі, що на території курорту, знаходиться будинок колишньої міської Думи. За мостом, далі по вулиці Гоголя, знаходяться три пам’ятки дореволюційних будівель: будинок дворянського зібрання, старе приміщення гімназії (зараз середня школа №1) та будинок керамічного технікуму ім. М.В. Гоголя.

 

Ніхто не забутий, ніщо не забуте...

Пам’ять про героїв належним чином вшанована у Миргороді. Майже біля самого курорту горить Вічний вогонь, запалений миргородцями у 1965 році до 20-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Навпроти - пам'ятник комсомольцям 20-х років та стела на честь комсомолу. У кінці вулиці Гоголя - величезний обеліск на честь воїнів 93-ої та 373-ої стрілецьких дивізій, які 18 вересня 1943 року визволили місто від фашистсько-німецьких загарбників, за що отримали почезне звання "Миргородських".

У Миргороді встановлені пам’ятні знаки воїнам-миргородцям, загиблим у Афганістані; ліквідаторам аварії на ЧАЕС; пам’ятник розстріляним фашистами 28 жовтня 1941 року мирним громадянам і військовополоненим, більшу частину яких становили євреї.

Біля церкви Іоанна Богослова, що у мікрорайоні "Личанка", відкрито сквер Скорботи й Меморіал  пам’яті жертв голодомору. Сквер розташований на місці поховання знищених кістлявою рукою голоду та тифу дітей, що перебували в ті трагічні роки в дитячому будинку, який колись був за цією адресою. Сьогодні у приміщенні колишнього дитячого будинку влаштовують музей жертв голодоморів в Україні.

 

АРХІТЕКТУРНІ КОМПЛЕКСИ

 

1.  Перший корпус державного керамічного технікуму ім. М.В. Гоголя (колишня художньо-промислова школа, 1896 р.), вул. Гоголя, 146.

2.  Приміщення середньої школи № 1 ім. Панаса Мирного (колишнє приміщення чоловічої земської гімназії, 1910 р.), вул. Гоголя, 173/1.

4.  Приміщення Центру естетичного виховання (колишній будинок дворянського зібрання, 1909 р., реконструйоване 2002 р.), вул. Грекова, 5.

5.   Приміщення районної державної адміністрації (колишній будинок міської Думи, (1912 р.), вул. Гоголя, 120.

6.   Приміщення залізничного вокзалу (1904 р.), вул. Залізнична, 2.

7.   Культові споруди:

а) Свято-Успенська церква, вул. Гоголя, 112;

б) Іоано-Богословська церква, вул. Єрківська.

 

ПАМ'ЯТНИКИ ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ

 

М.В.Гоголю, вул. Гоголя, 120

Скульптури літературних героїв М.В.Гоголя (набережна Миргородської калюжі)

В.Л. Боровиковському, вул.Гоголя, 92

Миргородським козакам, вул. Незалежності, 2.

Академіку Б.Д. Грекову, вул. Гоголя, 144.

Д. Гурамішвілі, вул. Незалежності, 3.

І.А. Зубковському, вул. Гоголя, 112.

М.В. Гоголю, залізничний вокзал.

Панасу Мирному (П.Я. Рудченку), вул. Гоголя, 173/1.

Т.Г .Шевченку, вул. Гоголя, 126.

В.І. Леніну, вул. Гоголя.

Меморіальний комплекс жертвам голодоморів в Україні, вул. Єрківська, 33

Меморіальний комплекс Вічної Слави, вул. Гоголя.

Меморіал Жертвам фашизму, вул. Миргородських Дивізій.

Братська могила, вул. Гоголя.

Братська могила, парк "Дружба". 

Братська могила, вул. Гурамішвілі. 

Братська могила, вул. Довге Озеро.

Визволителям Миргородщини, вул. Миргородських дивізій. 

Стела захисникам Батьківщини, вул. Багачанська.

Пам'ятний знак на місці садиби П.Я. Рудченка (Панаса Мирного), вул. Гоголя, 122.

Пам'ятний знак і капличка Постраждалим від аварії на ЧАЕС, вул. Гоголя, 47/2.

Могила Д. Гурамішвілі, вул. Гурамішвілі.

Пам'ятний знак Данилу Апостолу, вул. Данила Апостола.

Пам’ятні знаки на будинку, де проживали І.А. Зубковський та О.Г. Сластьон, вул. Троїцька, 86.

Пам’ятний знак на місці Миргородської фортеці ХVІ-ХVІІІ століть, вул. Незалежності, 2.

Скульптурна композиція "Камінь любові", 2010 рік, Центральна площа.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Запрошуємо на урочистості до Дня захисника України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці

Тематичний захід відбудеться 14 жовтня у Сквері Козацької Слави. Початок о 10.00.

     
     
Планові відключення електропостачання

З 15.10.2019 по 18.10.2019р відбудуться тимчасові перерви в електропостачанні споживачів, що мешкають за наступними адресами:

     
     
Результати конкурсу!

Виконавчий комітет Миргородської міської ради повідомляє, що по результатах конкурсного відбору виконавців робіт з розроблення Детального плану території кварталу, обмеженого вулицями: Гоголя, Озерною, Лікарняною, Садовою в м. Миргороді, який відбувся 1 жовтня 2019 року, визначено переможцем ТОВ "ЗЕМЕСЛОД" (м. Полтава, вул. Довженка, 2а, код ЄДРПОУ 40985939) – цінова пропозиція – 192395,91 грн, термін виконання робіт жовтень-грудень 2019року.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net