Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Відділ "Cлужба у справах дітей"
2015-05-14

Відділ "Служба у справах дітей" знаходиться за адресою:

37600, вул. Сорочинська, 14-а, каб. 204

м. Миргород, Полтавська обл.

тел. (05355)5 48 86

e-mail: ssdmirgorod@ukr.net

начальник служби у справах дітей – Ревенчук Світлана Юріївна

головний спеціаліст   – Кириченко Юлія Станіславівна

Графік роботи:

Понеділок – четвер: 8.00–17.00, п’ятниця: 8.00-15.45

Обідня перерва: 12.00–13.00

Графік особистого прийому начальника служби:

щочетверга з 13.00 год. до 17.00 год.

Прийомні дні:

Щосереди з 8.30 год. до 12.00 год., щочетверга з 13.00 год. до 17.00 год., щоп’ятниці з 8.30 год. до 12.00 год.

за адресою: м. Миргород , вул. Сорочинська, 14-а, каб. 204

 

 

Відділ "Служба у справах дітей інформує"…

Постановаю Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» визначено порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) отримали поранення, контузію, каліцтво;

2) зазнали фізичного, сексуального насильства;

3) були викрадені або незаконно вивезені за межі України;

4) залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

5) незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;

6) зазнали психологічного насильства.

Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей заяву про надання статусу.

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати відповідні документи.

Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісії з питань захисту прав дитини відповідних документів.

За більш детальною інформацією звертайтесь до служби у справах дітей Миргородської міської ради, що знаходиться за адресою: м. Миргород, вул. Сорочинська, 14а, кім. 204 або за телефоном (05355)5-48-86.


 

 


Патронатна сім'я

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Обов’язки патронатного вихователя:

  1. забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
  2. створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
  3. співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;
  4. забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
  5. сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю

Покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісті; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які через трапились в їх сім’ї . Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців. За цей час соціальні фахівці працюватимуть з батьками дитини для подолання труднощів, через які її було вилучено. У разі неможливості відновити здатність батьків виховувати дитину, дитині підшукають іншу форму сімейного виховання.     

         Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до відділу "Служба у справах дітей" та фахівців Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Миргородської міської ради за адресою: м. Миргород, вул.Сорочинська,14а, каб. 202, 203, 204,  тел. (05355) 5-48-86, 5-51-25

 

 

Функціонування комісії з питань захисту прав дитини

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» при виконавчому комітеті Миргородської міської ради функціонує комісія з питань захисту прав дитини, яка діє відповідно до Положення.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про комісію з питань захисту прав дитини

при виконавчому комітеті Миргородської міської ради

1.Комісія з питань захисту прав дитини (далі - Комісія) є консультативно-дорадчим органом, що утворюється при виконавчому комітеті міської ради.

2.Комісія у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

3.Основним завданням комісії є сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

4. Утворення та ліквідація Комісії, а також формування її складу затверджується рішенням виконавчого комітету Миргородської міської ради.

5. Оскільки Комісія розглядає питання, що стосуються найважливіших сфер життєдіяльності дитини, її рішення можуть призвести до зміни ї подальшого статусу, особиста участь голови на засіданнях є пріоритетною.

6.Комісія відповідно до покладених на неї завдань:

1) затверджує персональний склад міждисциплінарної команди із числа працівників органів місцевого самоврядування, зокрема служби у справах дітей, структурних підрозділів міської ради, уповноважених підрозділів органів Національної поліції (органів ювенальної превенції), закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення (далі - уповноважені суб’єкти);

2) розглядає питання щодо:

подання службою у справах дітей заяви та документів для реєстрації народження дитини, батьки якої невідомі;

доцільності надання дозволу органом опіки та піклування бабі, діду, іншим родичам дитини забрати її з пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я, якщо цього не зробили батьки дитини;

доцільності підготовки та подання до суду позову чи висновку органу опіки та піклування про позбавлення, поновлення батьківських прав, відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав;

вирішення спорів між батьками щодо визначення або зміни прізвища та імені дитини;

вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини;

вирішення спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини та визначення способів такої участі;

підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;

доцільності побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав;

визначення форми влаштування дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

доцільності встановлення, припинення опіки, піклування;

стану утримання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та виконання покладених на них обов’язків;

стану збереження майна, право власності на яке або право користування яким мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

розгляду звернень дітей щодо неналежного виконання батьками, опікунами, піклувальниками обов’язків з виховання або щодо зловживання ними своїми правами;

доцільності продовження строку перебування дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, у закладі охорони здоров’я, освіти, іншому закладі або установі, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;

забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток;

3) розглядає підготовлені суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю матеріали про стан сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах, у тому числі сім’ї, в якій існує ризик відібрання дитини чи дитину вже відібрано у батьків без позбавлення їх батьківських прав, сім’ї, дитина з якої влаштовується до закладу інституційного догляду та виховання дітей на цілодобове перебування за заявою батьків і за результатами розгляду цих матеріалів подає уповноваженим суб’єктам рекомендації щодо:

- взяття під соціальний супровід сімей, в яких порушуються права дитини (завершення або продовження у разі потреби строку соціального супроводу);

- направлення (в разі потреби) батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки, для проходження індивідуальних корекційних програм до уповноважених суб’єктів, які відповідно до компетенції розробляють і виконують такі програми;

4) розглядає питання щодо обґрунтованості обставин, за яких відсутні можливості для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за місцем проживання (перебування), та приймає рішення про доцільність влаштування дитини до загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступеня за заявою батьків із визначенням строку її перебування в школі-інтернаті.

Під час ухвалення рішення про доцільність влаштування дитини до загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступеня враховується думка дитини у разі, коли вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити.

7. Комісія має право:

одержувати в установленому законодавством порядку необхідну для її діяльності інформацію від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій;

подавати пропозиції щодо вжиття заходів до посадових осіб у разі недотримання ними вимог законодавства про захист прав дітей, у тому числі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

утворювати робочі групи, залучати до їх роботи уповноважених суб’єктів, громадські об’єднання (за згодою) для підготовки пропозицій з питань, які розглядає комісія;

залучати до розв’язання актуальних проблем дітей благодійні організації, громадські об’єднання, суб’єктів підприємницької діяльності (за згодою) та інших осіб, участь яких може бути корисна в процесі розгляду питання ( у тому числі особи, в полі зору яких перебувала дитина, її сім'я).

8.Комісію очолює міський голова. Заступник міського голови може виконувати повноваження заступника голови Комісії.

Організація діяльності комісії забезпечується відповідною службою у справах дітей.

9.До складу комісії на громадських засадах входять керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти, соціального захисту населення, служби у справах дітей, керівник (заступник керівника) органу Національної поліції, працівник ювенальної превенції, охорони здоров’я.

10.Основною організаційною формою діяльності комісії є засідання, які проводяться в разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць.

Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менше як дві третини загальної кількості її членів.

До участі в засіданнях комісії обов’язково запрошуються повнолітні особи, стосовно яких приймається рішення або складається висновок органу опіки та піклування. Ці особи повинні бути належним чином повідомлені про час та місце проведення засідання. Крім цього, за клопотанням фізичних осіб, які є ініціаторами розгляду Комісією питання, фізичних осіб, життя яких стосується питання, що розглядаються Комісією, а також служби у справах дітей до засідання можуть бути залучені юристи, представники громадськості та інші особи, участь яких може бути корисна в процесі розгляду відповідного питання. За клопотанням однієї із сторін розгляду питання, засідання може проводитись у закритому режимі. Розгляд питання у закритому засіданні Комісії проводиться у випадках, коли відкритий розгляд може мати наслідком розголошення таємної чи іншої інформації, що охороняється законом, або за клопотанням учасників справи з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом. Про розгляд справи у закритому засіданні Комісією приймається відповідне рішення.

Запрошення на засідання Комісії відправляється особам листом на адресу їх фактичного проживання або іншу відому представникам служби у справах дітей адресу або у телефонному режимі.

У разі неявки запрошених осіб на засідання Комісії та неповідомлення про поважні причини відсутності, рішення або висновок можуть бути прийняті без їх участі на наступному засіданні комісії, про час та місце проведення якого такі особи повинні бути попередженні письмово.

11. Засідання Комісії веде голова Комісії, а у разі його відсутності – його заступник. У разі відсутності голови Комісії та його заступника засідання комісії не проводиться.

 

Головуючий на засіданні Комісії зобов’язаний:

- підтримувати порядок у залі засідань, виявляти шанобливе ставлення до членів Комісії, та присутніх на засіданні;

- ставити на голосування пропозиції, що надійшли в ході розгляду питання;

- на підставі обговорення та голосування оголошувати результати схвалень з питань, які були розглянуті на засіданні Комісії;

- головуючий має право припинити заслуховувати запрошених на засідання Комісії щодо яких розглядаються питання, якщо вони порушують вимоги законодавства та норми етики, висловлюються не за порядком денним, використовують образливі слова, розповсюджують інформацію, оприлюднення якої може зашкодити дитині;

- оголосити перерву на 30 хвилин або припинити засідання Комісії у випадку виникнення під час роботи Комісії надзвичайних ситуацій, при грубому порушенні громадського порядку, у разі виникнення загрози безпеці учасників засідання і неможливості ї негайного усунення та в інших випадках.

12. Члени Комісії мають право висловлювати свою особисту думку, пропонувати зміни та доповнення до рекомендацій Комісії. У разі, коли член комісії з об’єктивних причин не може бути присутнім на засіданні, за попереднім погодженням з головою комісії, участь у засіданні приймає особа, на яку покладено виконання посадових обов’язків даного члена Комісії.

13.Комісія відповідно до компетенції приймає рішення, організовує їх виконання, подає рекомендації органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення або підготовки висновку для подання його до суду. Рішення Комісії складається у вигляді протоколу. Протокол підписується головою та секретарем Комісії. Після підписання протоколу секретар готує витяги з протоколу, та передає їх до органу опіки та піклування. Витяг з протоколу підписує секретар Комісії. Витяг з протоколу використовується виключно для підготовки рішень, висновків органу опіки та піклування. На відміну від рішення органу опіки та піклування, витяг з протоколу оскарженню не підлягає. Фізичним особам надаються рішення органу опіки та піклування, які стосуються їх життя, прийняті за результатами розгляду питання на засіданні Комісії на основі витягу з протоколу надаються суду відповідно до його ухвали про відкриття провадження по справі.

14.Рішення або рекомендації комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів членів комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії.

15.Окрема думка члена комісії, який голосував проти прийняття рішення або рекомендацій, викладається у письмовій формі та додається до нього (них).

16.Голова, його заступник і члени комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.

 

СКЛАД

комісії з питань захисту прав дитини

 

Соломаха С.П. – міський голова, голова комісії

 

Гуржій О.В. – секретар міської ради,  заступник голови  комісії;

 

Кириченко Ю.С. головний спеціаліст відділу "Служба у справах дітей", секретар комісії

 

Члени комісії:

 

Колибельнік Т.М.

начальник відділу освіти міської ради;

Ревенчук С.Ю.

начальник відділу "Служба у справах дітей" міської ради;

Максимова В.В.

директор Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді міської ради;

Козлова В.О.

начальник відділу молоді і спорту міської ради;

Ільяшенко Л.М.

начальник управління соціального захисту населення міської ради;

Синельник Н.А.

головний спеціаліст юридичного відділу міської ради;

Захода Я.С.

інспектор з ювенальної превенції сектору превенції Миргородського ВП (за згодою);

Добряк С.М.

заступник директора  з охорони дитинства та материнства Комунального некомерційного підприємства "Миргородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" Миргородської міської ради Полтавської області (за згодою);

Денисенко О.В.

голова комісії з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства і дитинства

ОГОЛОШЕННЯ
     
Повідом про незадекларовану працю!

Якщо ваш роботодавець ухиляється від належного оформлення з вами трудових відносин чи виплачує заробітну плату «в конверті» просимо повідомляти відділ моніторингу місцевих податків та з питань зайнятості міської ради за телефоном  5-20-42.

     
     
Cкликається чергове засідання виконавчого комітету

19 січня 2022 року о 9.00 в залі засідань міської ради   відбудеться засідання виконавчого комітету

     
     
Конкурс на заміщення посади адмінстратора

Оголошено  конкурс на заміщення посади адміністратора відділу "Центр надання адміністративних послуг"

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net