Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Миргород туристичний
2015-06-30

15 речей, які варто зробити, якщо Ви улітку в Миргороді

 1. Поплавати під відкритим небом у басейні біля санаторію «Полтава»
 2. Сфотографуватися у національному грузинському одязі музею Давида Гурамішвілі
 3. Потерти «на щастя» вареник у козака Пацюка на алеї гоголівських героїв
 4. Помилуватися  у краєзнавчому музеї  картинами миргородських художників і навіть домовитися щодо придбання
 5. Замовити екскурсію по місту від самого ГОГОЛЯ
 6. Випити справжню «миргородську»   у   бюветі курорту (налаштуйтеся, бо водичка дуже відрізняється від тієї, що у маркетах)
 7. Здивуватися гоноровою пишністю павичів у заповідничку просто неба
 8. З’їсти величезний вареник у кафе «Козацькі розваги» (відзнака «Ревізор рекомендує»)
 9. «Заговорити» власне щасливе кохання або знайти другу половинку, доторкнувшись до каменя любові
 10. Зробити сельфі із Хлєстаковим біля колишьної Міської Думи та вдивитися у води відомої завдяки Гоголю «миргородської калюжі»
 11. Подивитися на велич таланту у музеї кераміки
 12. Насолодитися ввечері суботи музикою духового оркестру біля торгового центру «Мир»
 13. Поринути в український колорит благоустрою території МРЦ «Миргород»
 14. Не полінитися знайти зменшену копію керамічного іконостасу, оригінал якого прикрашає Свято-Троїцьку церкву у Буенос-Айресі
 15. Закохатися у чистоту й ніжність березового гаю, щоб повернутися сюди наступного літа

 

 

 

 

 

Туризм

На виконання Концепції Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року, обласної та міської програм розвитку туризму на 2017-2022 роки, Миргород активно і наполегливо розвиває цю перспективну галузь економіки.

Туристичний кластер нашого міста, як поєднання та співпраця туристичних об’єктів та супутньої інфраструктури, має потужний потенціал і дає впевненість у подальшому розвитку туристичної галузі.

Туристична інфраструктура нашого міста об’єднує 4 готелі та аналогічних засобів тимчасового розміщення, 8 санаторіїв, 85 підприємств ресторанного господарства.

 

 

Мережа туроператорів і тур агентів нараховує 5 об′єктів, зокрема: філія ПРАТ “Полтаватурист” Миргородське бюро подорожей та екскурсій, туристична компанія «МИР-ТУР», ТОВ «Курорт", турагенство «Вокруг света», туристична фірма "Гоголь-тур". Туристичні підприємства Миргорода пропонують як міські, так і заміські, індивідуальні та групові екскурсійні маршрути для жителів та гостей міста.

Динамічно розвивається в місті оздоровчий туризм, з року в рік збільшується кількість відпочиваючих. Стрімкими темпами йдуть роботи по благоустрою, зміцненню інфраструктури, лікувальної бази МРЦ "Миргород" МВС України, ПрАТ ЛОЗ "Миргородкурорт", що додає привабливості та конкурентноздатності даному турпродукту.

 

 

 

Що відвідати у Миргороді

 

Краєзнавчий музей

 

 

Заснований у 1925 році. Ініціатором створення і збирачем перших колекцій став український художник-етнограф, краєзнавець, історик О. Сластьон. Будучи уродженцем тутешніх місць, він зробив неоціненний внесок у культурний розвиток міста.  Грунтуючись на спільній роботі з Д. Яворницьким, який стояв біля витоків історичного музею в Катеринославі, Сластьон створив унікальну виставку речей і предметів, які детально оповідають про розвиток краю.

Символічним стало й місце, де було вперше відкрито музей - розкопки колишньої Миргородської фортеці. Інформацію про неї можна дізнатися в самому музеї, тут зібрані достовірні факти про її масштаби, призначення і роль в історії міста. У виставкових залах музею кожного місяця змінюються виставки миргородських художників, адже завдяки функціонуванню в місті художньо-промислового коледжу Миргород славиться цілою плеядою талановитих майстрів пензля, серед яких особливе місце посідає член Спілки художників України, видатний портретист Віктор Брикулець.

Біля будівлі краєзнавчого музею в 2007 році відкрито сквер козацької слави у пам’ять про те, що свого часу Миргород був центром адміністративно-територіальної одиниці Війська Запорізького - Миргородського козацького полку. Сквер прикрашають скульптура козака і легендарна гармата, яка імовірно служила ще за часів існування Миргородської фортеці.

Адреса: вул. Незалежності, 2

Тел. (05355) 5-21-02

 http://www.museum.mirgorod-ua.com

 Працює: з 08.00 до 17.00

 експозиція відкрита з 08.30 до 16.30

 вихідний: середа

 

Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Ґурамішвілі

 

 

Це унікальний куточок Грузії на українській землі. Експозиція музею розповідає про життя і творчість видатного грузинського поета Давида Гурамішвілі, який понад 30 років прожив в Україні, похований на цвинтарі в м.Миргороді.

Пам’ятник Давиду Гурамішвілі біля музею встановлено у 1969 році.

Створення музею стало можливим завдяки праці ряду українських та грузинських науковців (П.Тичина, П.Панч, О.Барамідзе) та особистому клопотанню М.Бажана.

Експозиція побудована у відповідності до трьох найбільших періодів життя і діяльності Давида Гурамішвілі: його перебування в Грузії, Росії та Україні.

Родзинкою екскурсійного обслуговування є використання народної та естрадної грузинської музики, демонстрація слайд-фільмів, фотографування відвідувачів у грузинському національному вбранні.

Цікавий факт: це єдиний грузинський музей поза межами Грузії. Наш музей має побратимські стосунки з музеєм Лесі Українки в місті Сурамі (Грузія), де похована видатна донька українського народу.

Варто побачити:

 предмети грузинської старовини: національний одяг та взуття, предмети побуту, народні музичні інструменти, знаряддя праці, посуд, колекцію старовинних грузинських монет XVII-XVIII ст., зразки зброї та обладунки грузинського воїна XVIII ст.

Адреса: вул. Незалежності, 5

 Тел. (05355) 5-21-78

 Працює: з 08.30 до 17.00

 експозиція відкрита з 09.00 до17.00

 вихідний: вівторок

 

Музей кераміки при Миргородському художньо-промисловому коледжі імені М. В. Гоголя

 

Музей кераміки знаходиться у старовинному будинку (1892р.) художньо-промислової школи, в якій працював український художник-етнограф О.Г. Сластьон.

Нині – це один з корпусів Миргородського художньо-промислового коледжу імені М. В. Гоголя Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка.

Будівля виконана в стилі французького ренесансу.

Експозиція музею існує при школі з перших років її створення. Тут були зібрані такі унікальні цінності як: китайські, іранські, італійські, японські та французькі керамічні вироби, фарфор Веджвуда, Мейсена, Копенгагена (XVIII - початку ХХ ст.), Український фаянс Кам'яного Броду та Міжгірщини. Основу композиції миргородського музею кераміки склали 20 великих композицій роботи скульпторів Е. Фальконе, А. Адамсона і Ф. Гордєєва, які були передані музею від Імператорського фарфорового заводу за наказом царя Миколи II.

У музеї зберігаються твори викладачів технікуму та його вихованців, починаючи з 1896 р Сім кімнат музею заповнені численними роботами дипломників, серед яких: блюда, вази, прикраси, різні побутові предмети з кераміки, декоративне панно, посуд, дрібна пластика та багато іншого. Також тут представлений унікальний майоліковий іконостас 1902 р зі Свято-Успенського собору Миргорода. На сьогоднішній день музей кераміки міста Миргорода належить до числа найцікавіших музейних закладів України.

Адреса: вул. Гоголя, 146

+38 (05355) 4-64-29, (098) 527-86-67

 

Музей курорту

 

Народний музей історії курорту "Миргород" відкрився в 1998 р на другому поверсі окремої будівлі на території сан. "Хорол". Експозиція присвячена історії здравниці і її засновнику, земському лікарю І. Зубковському, який ще у 1914 р. першим оцінив лікувальні властивості мінеральної води "Миргородської". Це сталося після того, як з ініціативи міського управління у Миргороді було розпочато буріння артезіанської свердловини для забезпечення міста питною водою. Солонувата вода з джерела була визнана непридатною для пиття, проте Зубковський відіслав проби на аналіз, і виявилося, що за хімічним властивості вода схожа з лікувальними мінеральними водами джерел Баден-Бадена і Аахена.

В експозиції представлено макет першої миргородської водолікарні, яка відкрилася у 1917р. (оригінальна будівля з баштою, яка є пам’яткою архітектури національного значення не збереглася).

Адреса: вул. Гоголя, 112, сан. "Хорол"

Працює: 13:00-17:00,

Вихідні: субота, неділя

 

Паркові зони на території курорту

 

 

 

 

Курортна зона в центрі міста по вул. Гоголя, 112. На території розміщені корпуси санаторно-курортних закладів, на березі річки обладнаний пляж, є прокат човнів, катамаранів. Поряд розташована пам’ятка культурної спадщини – ландшафтний заказник урочище "Березовий гай".

Неймовірні по красоті клумби, квіткові пазли, скульптури та композиції створюють затишну атмосферу відпочинку та душевної насолоди.

Тут можна покататися у кареті або ландо, спробувати лікувальну мінеральну воду. Якщо Ви – пасивний турист, то є можливість милуватися лебедями, павичами або страусами. Активним туристам та відпочиваючим пропонують скористатись спортивними майданчиками і спортінвентарем або обладнаними місцями для гастрономічної насолоди (бесідки, мангали та т.і.). Є зариблений ставок для риболовлі.

 

Не менш цікавими і гарними є території санаторію ім.М.В.Гоголя (вул. Миргородських дивізій, 22) та медично-реабілітаційного центру «Миргород» по вул. Українській, 60.

Обладнані пляжі, прокат човнів та катамаранів, спортмайданчики – всі для чудового відпочинку серед унікальної краси полтавської природи.

МРЦ «Миргород» пропонує крім зон відпочинку стилізовані заклади харчування або обладнані місця для проведення часу у приємній компанії.

 

Миргородська калюжа

 

У нашому місті знаходиться найвідоміша у світі калюжа. Вона прославилася завдяки письменнику Миколі Гоголю. «Прекрасна калюжа!» – захоплювався він у «Повісті про те, як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем». З легкої руки Гоголя калюжа на всю площу, а точніше симпатичний ставок, стала однією з головних пам`яток Миргорода. Ця водойма і місцевість навколо є ідеальним місцем для прогулянок. У ставку живуть лебеді, а поряд знаходиться Свято-Успенський собор.

До речі, наявність великої кількості мінеральних солей у миргородській воді є причиною того, що калюжа не замерзає взимку!

У 2009 р, до 200-річного ювілею письменника, на набережній був відкритий пам'ятник Гоголю висотою близько трьох метрів. Він став основою скульптурного комплексу, присвяченого героям гоголівських творів: Іван Іванович з Іваном Никифоровичем, Хлестаков, коваль Вакула і Оксана, незрівнянна Солоха, Пузатий Пацюк, свиня. Чудове місце для фотографування!

Туристи запевняють, що варто потерти вареник у полумиску перед Пацюком і загадати бажання - воно обов'язково збудеться. Ось і натерли його до блиску. Також горять золотом і груди у пані Солохи. Вона хоч і відьма, але жінка настільки приваблива, що рідкісний відпочиваючий втримається від спокуси доторкнутися до її грудей так, як це робив Дяк, запитуючи: «А що це тут у вас, пречудова Солоха?».

На алеї відкрито «Миргородський узвіз» з постійно діючою виставкою робіт місцевих художників і майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. Навпроти знаходиться квітково-сувенірний ряд, тож є можливість придбання миргородських сувенірів.

 

Пам’ятники

 

У Миргороді можна знайти з десяток пам’ятників, барельєфів, меморіальних дошок та бюстів Миколі Васильовичу Гоголю, серед яких:

 • скульптура письменника на пероні залізничного вокзалу (1952р.);
 • скульптура в центрі міста перед Миргородською калюжею (2008р.);
 • скульптури, бюсти, барельєфи і навіть квітковий портрет письменника на алеях санаторних парків.

 

Пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку встановлено на розі вулиць Гоголя та Шевченка. Відкриття пам'ятника відбулося в 1971 році, тобто у рік 110-х роковин смерті Кобзаря. Миргородський пам'ятник Шевченку є копією пам'ятника поетові у столиці Росії місті Москві (скульптори М. Грицюк, Ю. Синькевич, А. Фуженко, 1964р.).

Залізобетонна скульптура на постаменті з бутового каменю – дипломна робота студентів миргородського художньо-промислового коледжу.

 

Пам’ятник на могилі класика грузинської літератури Давида Гурамішвілі (міський цвинтар на розі вулиць Сорочинської та Гурамішвілі) встановлений у 1949 році (скульптор Я.С.Ражба). Пам’ятка монументального мистецтва національного значення.

 

Пам'ятник художнику В.Л. Боровиковському (скульптор М. Мірошниченко) встановлений у 2008 році по вул. Гоголя, 92. Миргород – батьківщина великого живописця, іконописця та портретиста (1757 -1825). Хоча прожив Володимир Лукич Боровиковський у рідному місті майже 30 років, у нас, на жаль, немає жодної з його великих картин. До золотого мистецького фонду належать ікони роботи Боровиковського для головного іконостасу Казанського собору, Троїцького собору Олександро-Невської Лаври в Петербурзі, Покровської церкви на Чернігівщині тощо. Загалом Володимир Боровиковський створив близько 200 портретів своїх сучасників, написав чимало ікон. Його твори зберігаються в багатьох музеях Росії та України.

 

Церкви

 

 

Цікавим для туристів є Свято-Успенський собор по вул.Гоголя,112, у живописній місцевості миргородського курорту.

Успенська церква була збудована з дерева у 1648 році за козацького полковника Матвія Гладкого. Після пожежі на початку 1880 року почалося відновлення храму за участю А. Ф. Зубковського – батька засновника Миргородського курорту І.А.Зубковського. Будівництво було завершено у 1887 році. У 1914 році поблизу церкви почалося будівництво курорту, вода якого була визнана цілющою.

За часів радянської влади храм закрили, дзвіницю та купола зруйнували, унікальний керамічний іконостас розібрали, понівечили фрески та розписи. Церква використовувалась як складське приміщення, як бювет санаторію «Хорол».

Нарешті у 1990 році храм передали релігійній громаді. Але про колишнє диво – керамічний іконостас, окрасу міського собору, нагадують лише його частина у приміщенні художньо-промислового коледжу та невеличка копія, виготовлена для каплиці на честь святого великомученика і цілителя Пантелеймона, яку зведено на території Миргородського санаторію імені Гоголя.

Протягом 2000-2004 років відбувався розпис собору талановитим художником Володимиром Ткаченком, був виготовлений і встановлений різьблений дерев’яний іконостас. Храм має три престоли – Успіння Божої Матері, Миколая Угодника та Серафима Саровського.

 

Іоано-Богословська церква (вул. Єрківська, 33) збудована у 1913 році, дерев'яна, на цегляній основі, невеличка, але дуже гарна. Стоїть вона на пагорбі на самому березі річки Хорол, і коли звучать її дзвони, то їх чути досить далеко. А інтер'єр церкви дивним чином впливає на людину, заспокоюючи і налаштовуючи на високий духовний лад.

Цікаву екскурсію по місту може провести сам Гоголь (екскурсовод Микола Кисличенко)

 


 

Філія ПРАТ “Полтаватурист” Миргородське бюро подорожей та екскурсій

Юридична адреса: 37600 м. Миргород, вул. Кашинського, 21 Директор: Дерій Любов Василівна, тел. 5-27-91,5-52-58, моб. 80675321718

 

Маршрути:

1. Оглядова по місту Миргород

2. Гоголівськими місцями:

 • Сорочинці – Гоголево – В. Сорочинці;
 • Опішне – Диканька – Полтава;
 • Дібрівка (Дібрівський кінний завод, музей).

3. Лубни

 • Мгарський монастир;
 • Козельщанський жіночий монастир.

4. Вечорниці в музеї української садиби:

 • «У Світлани»;
 • «У Ганни Василівни»;
 • «До Зозулі».

5. Подорожі містами України:

 • Київ;
 • Канів;
 • Переяслав–Хмельницький;
 • Умань;
 • Дніпропетровськ;
 • Шумейково;
 • Тростянець;
 • Чигирин – Суботів;
 • Устимівка;
 • Качанівка.

6. Відпочинок на морі:

 • Лазурне;
 • Судак;
 • Кирилівка.

Бюро подорожей приймає туристів на обслуговування (розміщення та харчування).

 

Товариство з обмеженою відповідальністю «Курорт»

Юридична адреса: м. Миргород , вул. Гоголя ,112

Тел. (05355)5-51-58 Директор: Кваша Василь Іванович

Маршрути:

 1. Ознайомча прогулянка територією курорту.

 

 1. Історія створення курорту.
 2. Відвідування лікувальних закладів.
 3. Оглядова екскурсія по місту Миргород.
 4. «По Гоголівських місцях».
 5. «Дібрівський кінний завод».
 6. «До Козельщанського жіночого монастиря Різдва Богородиці».
 7. «Подорож святими місцями Миргородщини»,
 8. «Смерекова церква».
 9. «До Лубенського Мгарського Спасо-Преображенського монастиря».

 

 1. «Подорож Полтавським краєм».

 

 1. «Опішне - столиця українського гончарства».
 2. «Подорож до прикордонного лісництва «Попівська Асканія».

 

Туристична компанія «МИР-ТУР»

Адреса: Миргород, вул. Я. Усика, 2А, головний офіс Полтава, вул. Куйбишева, 22 А

E-mail: іnfo@mіrtur.com.ua ІCQ: 438-319-665

Телефони:

8 (05355) 5-66-77 8 (05355) 5-18-40 8 (0532) 50-66-02

Моб. тел. 8(050) 404-28-77, 404-28-67

 

 1. Автобусні тури:
 • Празький Роман
 • Улюблений Дует Прага і Будапешт...
 • Екскурсія в Чеський Крумлов у вартості туру!!!
 • Чехія: шість прекрасних миттєвостей
 • Краків і Прага

 

 1. Відпочинок в Миргороді
 2. Відпочинок в Криму
 3. Курорт «Шаян»
 4. Софіївський парк
 5. Зелений туризм
 6. Тури:
 • Єгипет
 • Туреччина
 • Франція
 • Чехія

Квитки на екскурсії реалізовуються в санаторіях «Хорол», «Березовий гай», «Полтава» , «Миргород» та в інформаційно-довідковому центрі курорту, за телефонами 097-86-302-61, 063-71-169-55, 095-83-799-76.

 

"ГОГОЛЬ-ТУР"

 

Юридична адреса: 37600 м. Миргород, вул. Гоголя, 112 gogoltur@gmail.com

Завідуючі: Кисличенко Олена Федорівна, Кисличенко Микола Іванович

тел. 4-82-03, мобільний: (097) 680-08-69, (097)180-97-98, (093)778- 65-38 та (095)726-77-03.

Екскурсії-подорожування-відпочинок-дозвілля-медичний та зелений туризм

Прийом і розміщення на 1,2,3 і більше діб

Організація екскурсій та подорожей на Вашому чи нашому транспорті

Екскурсійні маршрути та їх час – залежно від Вашого бажання

Оплата – за домовленістю та залежно від Ваших можливостей

Вибір мови – за Вами

 Екскурсійні маршрути:

Гоголівські місця-Великі Сорочинці-Гоголево-Музей-заповідник Гоголів-Яновських. Ексклюзив – образ М.В.Гоголя

"Миргород-місто-курорт" – оглядова екскурсія по Миргороду, історія міста та курорту, пам’ятники та музеї

"Земля Полтавська" – Опішня-Диканька-Полтава

"Дібрівський кінний завод" – перлина рисистого конярства

"Монастирі та церкви" – Лубенський Мгарський чоловічий та Козельщинський жіночий монастирі

"Плавання на плотах по річці Псьол та "Вечорниці" – екстрим-розважальні подорожі та відпочинок

  

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Відділ житлово–комунального господарства інформує

Мала приватизація

     
     
Скликається засідання виконавчого комітету

22 вересня о 9.00 скликається чергове засідання виконавчого комітету

     
     
18 вересня відбудеться покладання квітів

18 вересня о 10.00 з нагоди 78-ї річниці визволення Миргородщини від нацистських загарбників  у сквері Слави відбудеться покладання квітів

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net