Миргород фестивальний Военкомат
Телевізійний форум
2014-06-11

У Полтаві у форматі телевізійного форуму обговорили проблеми використання традиційних та альтернативних джерел енергії у комунальній теплоенергетиці

Полтава, 11 червня 2014 р. у прямому ефірі Полтавської обласної державної телерадіокомпанії "Лтава" відбувся телевізійний форум із обговорення можливості та доцільності впровадження альтернативної енергетики у комунальні системи теплопостачання. Захід провели спеціалісти Всеукраїнської благодійної організації "Інститут місцевого розвитку" в рамках упровадження в Полтавській області Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород" (МАДЕМ).

У телефорумі, що тривав більше години, взяли участь Руслан Тормосов, виконавчий директор ВБО "Інститут місцевого розвитку", к.е.н., керівник Проекту МАДЕМ, Георгій Гелетуха – директор ТОВ "Науково-технічний центр "Біомаса", к.т.н., голова правління Біоенергетичної асоціації України, Олена Чернікова – консультант ВБО "Інститут місцевого розвитку" з питань оцінки впливу на навколишнє середовище, Сергій Соломаха – міський голова м. Миргорода, а також глядачі Полтавської ОДТРК. Для останніх протягом ефіру в студії працювали телефонні лінії для дзвінків та рейтингового голосування. Учасники дискусії обговорювали три підходи - три погляди на майбутнє комунальної теплоенергетики: 1) використання в якості палива виключно природного газу; 2) максимальне використання в якості палива біомаси за повної відмови від імпортованого природного газу, 3) використання комбінованого джерела енергії (природний газ та біомаса із поступовим збільшенням її частки). Телеглядачі отримали змогу почути обґрунтування переваг та недоліків кожного із запропонованих підходів, поставити запитання експертам, зробити свій вибір та проголосувати за нього.

Результати рейтингового голосування свідчать, що 54% телеглядачів підтримали 3 підхід.

"Вчені прорахували, що економічно доцільний потенціал такого альтернативного джерела енергії як біомаса може забезпечити до 15% потреб України в енергії. Сьогодні ми використовуємо мізерну частину цього потенціалу - трохи більше 1%. А ось прогресивні європейці все частіше віддають перевагу саме біомасі. (В Латвії її частка у внутрішньому енергоспоживанні становить майже 28%, у Швеції – 22%, у Фінляндії – 21%, в Данії – 17%, у Німеччині – 8%). Але приймати рішення щодо використання альтернативних джерел енергії для отримання теплоти має громада міста", - зазначив виконавчий директор Всеукраїнської благодійної організації "Інститут місцевого розвитку" Руслан Тормосов.

 Проект "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород" передбачає встановлення в одній із котелень м. Миргорода нового сучасного котла, який працюватиме на біопаливі (соломі). Ця котельня надає тепло та гарячу воду 1500 мешканців одного з мікрорайонів міста. Така реконструкція матиме низку переваг порівняно з котельнями, що працюють на викопних видах палива. По-перше, Проект МАДЕМ, розроблений з урахуванням усіх екологічних нормативів, надасть місту можливість отримати у розпорядження сучасне обладнання. Миргород стане першопроходцем у впровадженні новітніх технологій у галузі альтернативної енергетики в системах комунального теплопостачання. По-друге, значно зменшиться залежність від імпортного природного газу. Кошти за енергоносії залишаться в регіоні. Адже солома – це біопаливо, яке вироблятиметься безпосередньо на Миргородщині. Необхідність постійного вирощування, переробки та постачання соломи, дозволить створити нові робочі місця, а також сприятиме розвитку ринку біопалива в Україні. І, нарешті, тарифи на теплову енергію для населення стануть більш стабільними, оскільки зменшиться їх залежність від цін на природний газ.

За матеріалами сайту http://www.mdi.org.ua/

ОГОЛОШЕННЯ
     
Увага! Скликається сесія!

29 червня 2017 року о 09.00 годині у залі засідань міської ради скликається двадцять сьома сесія міської ради сьомого скликання. На порядку денному питання:

     
     
Запрошуємо усіх шанувальників оркестрової музики на цікавий концерт!

3 липня о 19.00 у районному будинку культури відбудеться концерт оркестру народних інструментів викладачів Миргородської дитячої музичної школи ім.А.П.Коломійця

     
     
Запрошуємо на святкування Івана Купала

6-го липня відбудеться святкування Івана Купала

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net