Военкомат Центр зайнятості АМУ
Що втрачає людина, працюючи нелегально?
2017-03-29

Сьогодні, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, існує дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, тому незайняті громадяни погоджуються на будь-яке місце праці. Суттєвою проблемою, яка зараз існує, є проблема тіньової економіки. Це, зокрема, стосується питання виплати роботодавцями працівникам заробітної плати „в конвертах" - тобто нелегальне використання роботодавцями праці найманих працівників.

Робота без документального оформлення трудових відносин з роботодавцем – одна з характерних прикмет нашого часу. Хоча більшість роботодавців дотримуються трудового законодавства, чимало таких, які порушують його. Бажання не сплачувати податки та передбачені чинним законодавством страхові внески - саме це зумовлює наявність нелегальної зайнятості та виплату заробітної плати „в конверті".

Слід усвідомлювати, що нелегальна трудова діяльність - це повна соціальна незахищеність найманого працівника (відсутність трудового стажу, відпустки, пенсійного забезпечення, неможливість скористатися лікарняним під час хвороби). Лише у разі настання страхового випадку усвідомлюються втрачені можливості.

Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору  у відповідності до чинного законодавства.

Найманий працівник повинен зрозуміти: правильно укладений трудовий договір захищає його права у багатьох сферах – трудових, страхових, цивільних. Дотримання трудового законодавства дасть змогу уникнути непорозумінь з контролюючими органами.

З метою легалізації тіньової зайнятості населення в місті розпорядженням міського голови створено робочу групу по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста. Так, протягом поточного року робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення в місті обстежено 5 суб’єктів господарської діяльності, виявлено 2 найманих працівників, які працювали без належного оформлення. По 2 суб’єктах господарської діяльності  направлено листи до Управління держпраці у Полтавській області для вжиття заходів у межах наданих повноважень.

            Звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців міста не допускати випадків виплати заробітної плати у «конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірах нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

          Начальник відділу праці

УСЗН Миргородської міської ради       

  Т. М. Овлах

ОГОЛОШЕННЯ
     
Безкоштовні онлайн тренінги для ОСББ, ЖБК та ініціативних груп на серпень

У рамках проєкту ЄС/ПРООН підготовлені наступні безкоштовні онлайн тренінги для ОСББ, ЖБК та ініціативних груп на серпень: 

  

     
     
Скликається виконком

19 серпня 2020 року о 9.00 в залі засідань міської ради скликається засідання виконавчого комітету

     
     
Телестудія "Миргород" інформує!

До уваги телеглядачів!  Із 4 серпня  телестудія "Миргород" змінює формат і час  виходу в кабельних мережах ТОВ "Орбіта"! 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net