Военкомат Центр зайнятості АМУ
Що втрачає людина, працюючи нелегально?
2017-03-29

Сьогодні, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, існує дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, тому незайняті громадяни погоджуються на будь-яке місце праці. Суттєвою проблемою, яка зараз існує, є проблема тіньової економіки. Це, зокрема, стосується питання виплати роботодавцями працівникам заробітної плати „в конвертах" - тобто нелегальне використання роботодавцями праці найманих працівників.

Робота без документального оформлення трудових відносин з роботодавцем – одна з характерних прикмет нашого часу. Хоча більшість роботодавців дотримуються трудового законодавства, чимало таких, які порушують його. Бажання не сплачувати податки та передбачені чинним законодавством страхові внески - саме це зумовлює наявність нелегальної зайнятості та виплату заробітної плати „в конверті".

Слід усвідомлювати, що нелегальна трудова діяльність - це повна соціальна незахищеність найманого працівника (відсутність трудового стажу, відпустки, пенсійного забезпечення, неможливість скористатися лікарняним під час хвороби). Лише у разі настання страхового випадку усвідомлюються втрачені можливості.

Для забезпечення свого майбутнього найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору  у відповідності до чинного законодавства.

Найманий працівник повинен зрозуміти: правильно укладений трудовий договір захищає його права у багатьох сферах – трудових, страхових, цивільних. Дотримання трудового законодавства дасть змогу уникнути непорозумінь з контролюючими органами.

З метою легалізації тіньової зайнятості населення в місті розпорядженням міського голови створено робочу групу по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста. Так, протягом поточного року робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення в місті обстежено 5 суб’єктів господарської діяльності, виявлено 2 найманих працівників, які працювали без належного оформлення. По 2 суб’єктах господарської діяльності  направлено листи до Управління держпраці у Полтавській області для вжиття заходів у межах наданих повноважень.

            Звертаємось до керівників підприємств, установ, організацій та підприємців міста не допускати випадків виплати заробітної плати у «конвертах», а також виплати заробітної плати в розмірах нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

          Начальник відділу праці

УСЗН Миргородської міської ради       

  Т. М. Овлах

ОГОЛОШЕННЯ
     
Міський голова звітуватиме про роботу за 2019 рік

24 січня 2020 року о 16.00 в залі засідань міської ради відбудеться звіт міського голови Сергія Соломахи про свою роботу, роботу міської ради та її виконавчих органів за минулий рік

     
     
До уваги банківських установ, підприємств та платників податків!

Фінансове управління повідомляє, що реквізити рахунків, які вводяться в дію з 03.01.2020 р. для зарахування податків, зборів, платежів до державного та місцевих бюджетів доступні на офіційній веб-сторінці Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області за адресою:

     
     
Відбудеться засідання громадської ради

23 січня 2020 року о 14:00 в залі засідань міської ради відбудеться засідання громадської ради при виконавчому комітеті Миргородської міської ради

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net