Цивільний захист

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Роз’яснення щодо компенсації за пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій
2023-03-27

17 березня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих  категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій  терористичних актів, диверсій, спричинених збройною  агресією російської федерації проти України».

Документ визначає правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, починаючи з 24 лютого. Закон не поширюватиметься на об’єкти, які на дату введення воєнного стану були на тимчасово окупованій території.

Компенсація надаватиметься виключно за пошкоджену або знищену житлову нерухомість: квартири, інші житлові приміщення (наприклад, кімнати у гуртожитках), будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об’єкти будівництва, у яких зведені опорні та зовнішні конструкції. Право на компенсацію отримають лише громадяни України.

Власники знищених квартир та інших житлових приміщень зможуть одержати житловий сертифікат – документ, що підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення в обсязі визначеної грошової суми. Вони матимуть право самостійно обрати географічну локацію для використання житлового сертифіката.

Сума компенсації за зруйноване житло буде розрахована для кожного регіону окремо і максимально наближена до ринкової ціни за квадратний метр.

Джерелами фінансування компенсації визначено: кошти державного та місцевих бюджетів; міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів; міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога; репарації або інші стягнення з російської федерації.

Процедури з оформлення компенсації максимально діджиталізовані та передбачають обов’язковість попередньої реєстрації об’єкта нерухомості в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.  

Зверніть увагу, що від підступності російського агресора застрахуватися неможливо, тому для уникнення зайвого клопоту заздалегідь подбайте про забезпечення своїх майнових прав шляхом реєстрації наявного нерухомого майна в Державних реєстрах.

 

 Управління архітектури та містобудування 

Миргородської міської ради

ОГОЛОШЕННЯ
     
Оголошено початок конкурсу бізнес-планів

Підприємці громади зможуть отримати грантові кошти з бюджету громади на розвиток власної справи

     
     
Відділ житлово–комунального господарства інформує

Оголошено конкурс з визначення операторів паркування в Миргородській міській територіальній громаді

     
     
Вакансії

Потреба у працівниках по Миргородській міській територіальній громаді  на 05 червня 2023 року

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net