Военкомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Пологи по-новому: роз’яснення фахівців
2021-04-07

Зазвичай вагітність і пологи асоціюються в українок не лише з приємним очікуванням знайомства з малюком, а й зі значною вартістю послуг, які є необхідними для вагітних та породіль. Проте, вже з першого квітня цього року  майбутні матусі зможуть скористатися окремим пакетом послуг “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”, плату за який здійснює Національна служба охорони здоров’я України (НСЗУ). Пологові будинки, які уклали відповідний договір з НСЗУ на надання послуги «Медична допомога при пологах», отримають за кожні пологи оплату у розмірі 8 136 грн.

Чи всі медичні заклади можуть укласти договір з НСЗУ для того, щоб надавати послугу «Медична допомога при пологах»?

Заклад, який бажає укласти договір з НСЗУ, повинен відповідати наступним критеріям:

– мати відділення інтенсивної терапії для лікування найбільш хворих немовлят;

– мати відділення постнатального догляду для лікування та виходжування передчасно народжених дітей та хворих новонароджених;

– мати кабінет катамнестичного спостереження;

– забезпечувати консультування немовлят широким спектром вузьких спеціалістів.

Що змінюється для пацієнтки?

Кожна пацієнтка, незалежно від місця реєстрації та проживання, має право обирати у якого лікаря та в якому саме медичному закладі спостерігати неускладнену вагітність. Так, можна віддати перевагу своєму сімейному лікарю чи гінекологу в жіночій консультації. Крім цього, на власний розсуд, керуючись важливими саме для породіллі критеріями, самостійно обрати пологовий будинок, в якому народжувати.

Головне – відтепер не потрібно додатково робити жодні благодійні внески та нести до пологового пакети з медекаментами. Всі послуги, що необхідні породіллі, в повному обсязі сплачує НСЗУ.

Якщо ж жінка потребує госпіталізації для збереження вагітності, то вона отримує таку допомогу також безоплатно – у межах пакету стаціонарної медичної допомоги. Слід зазначити, що для планової госпіталізації потрібне електронне направлення від лікаря, який спостерігає вагітну.

Однак, такі зміни не стосуються покращеного сервісу. Зокрема, перебування у палаті підвищеного комфорту, покращене харчування та додаткові сервіси належать до категорії платних послуг та не підлягають відшкодуванню НСЗУ.

Які послуги включено до безоплатного пакету допомоги при пологах?

– моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого;

– медичну допомогу при фізіологічних пологах, що надається черговою акушерською бригадою;

– медичну допомогу при ускладнених пологах та кесаревому розтині;

– зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, зокрема епідуральну анестезію;

– стабілізацію стану дитини після народження;

– вакцинацію немовляти, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень;

– лікарські засоби з Нацпереліку та витратні матеріали, а також ті лікарські засоби, що закуповуються МОЗ в централізованому порядку;

– харчування під час перебування у стаціонарі.

Також нагадуємо, що у батьків є можливість скористатися послугою «Е-малятко» та зекономити час на догляд за новонародженою дитиною. “Е-малятко» - унікальна можливість отримати онлайн у пологовому будинку, ЦНАПі чи органі ДРАЦС десять послуг для новонародженого лише за однією заявою.

Якщо у Вас виникли питання, виходячи зі змісту даної статті або інші, що потребують юридичної консультації, Ви маєте право звернутися до Миргородського бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою м. Миргород, вул. Гоголя, 165, каб. №9, 10. Години праці з 09.00 до 18.00, окрім вихідних та святкових днів, контактний телефон (05355) 5 09 21. Консультації безкоштовні для всіх. Правову консультацію також можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103.

Крім того, повідомляємо, що за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/

ОГОЛОШЕННЯ
     
Відбудеться “гаряча” телефонна лінія

У середу, 14 квітня 2021 року, з 16 по 17 годину буде проходити "гаряча" телефонна лінія з керівником КП "Миргордська управляюча компанія"

     
     
Скликають чергове засідання виконавчого комітету

21 квітня 2021 року о 9.00  відбудеться засідання виконавчого комітету

     
     
Оголошення

Оголошення  щодо продовження договору оренди шляхом аукціону - нежитлове приміщення

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Електронне звернення

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net