Военкомат Центр зайнятості АМУ
Миргородський міськрайонний сектор пробації шукає волонтерів
2020-05-25

Миргородський міськрайонний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області інформує про реалізацію пробаційних програм та запрошує волонтерів пробації до співпраці.  Відповідно до Закону України «Про пробацію» з 2015 року на території України розпочали свою діяльність уповноважені органи з питань пробації. Згідно вказаного Закону пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Даним законом передбачено інструмент роботи із засудженими – пробаційні програми, які призначаються за рішенням суду особі, звільненій від відбування покарання з випробуванням, та передбачає комплекс заходів, спрямованих на корекцію соціальної поведінки або її окремих проявів, формування соціально сприятливих змін особистості, які можливо об’єктивно перевірити (програми психологічної корекції та програми соціальної адаптації спрямовані на усунення негативних факторів, що впливали та можуть в подальшому впливати на поведінку правопорушника).

              Обов'язок проходження пробаційної програми покладає на суб'єкта пробації судом відповідно до п.4 ч.3 ст. 76 КК України, який має бути виконано до завершення терміну перебування засудженого на пробації.

До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

             Спільною метою пробаційних програм, як для неповнолітніх, так і повнолітніх суб’єктів пробації є досягнення позитивних змін у їх поведінці. Водночас кожна із затверджених програм містить свою специфічну мету.

             Програма «Зміна прокримінального мислення» – розвиток та підтримка   навичок конструктивного та критичного мислення, формування навичок рефлексії, планування та постановки цілей, а також сприяння розвитку соціально прийнятних норм поведінки та навичок співпраці у взаєминах з оточенням.

              Програма «Подолання агресивної поведінки» – розвиток навичок саморегуляції психоемоційних станів, управління гнівом та агресивною поведінкою, розширення інструментів ефективної взаємодії, формування готовності дотримуватися соціально прийнятних норм та ненасильницьких моделей поведінки.

             Програма «Попередження вживання психоактивних речовин» – розвиток та підтримка навичок ефективного самоконтролю, усвідомлення необхідності стратегій зменшення шкоди вiд вживання психоактивних речовин та підвищення вмотивованості до відмови вiд їх вживання.

             Програма «Формування життєвих навичок» – розвиток та підтримка навичок успішного спілкування та співпраці, сприяння формуванню просоціальних цінностей та ефективних стосунків у сім’ї, здобуття освіти і працевлаштування, цілепокладання та побудови життєвих планів на засадах загальноприйнятих цінностей.  

             Особливостями пробаційних програм для неповнолітніх суб’єктів пробації є те, що тематика занять сформована у відповідності до основних задач та специфіки підліткового віку і зорієнтована на те, що когнітивна, емоційна, поведінкова та соціальна сфери дитини активно формуються. Більшою мірою у програмах для неповнолітніх використані поведінкові техніки та створено умови для набуття корегуючого досвіду через ігрові методики, матеріал подається з використанням метафор, групових ігор, аналогій із життя підлітків.

В цілому реалізація кожної пробаційної програми передбачає:

  • складання графіку реалізації пробаційної програми;
  • виконання заходів, передбачених пробаційною програмою;
  • оцінка результатів проходження програми;
  • підготовка висновку про виконання заходів, передбачених пробаційною програмою (надається  до суду).

Для реалізації заходів, передбачених пробаційною програмою, в уповноваженому органі пробації призначається куратор – працівник, який пройшов спеціальне навчання. Куратор проводить заняття особисто або залучає інших спеціалістів. Разом з засудженим куратор складає графік відвідувань занять. Пропуск занять без поважних причин уважається порушенням порядку проходження програми і може призвести до скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Пробаційні програми можуть змінити життя засуджених на краще, за умови, що  вони не лише відвідуватимуть всі заняття, передбачені графіком та не порушуватимуть вимоги і правила, а й виявлятимуть власне бажання змінитися.    

Якщо Ви наполеглива, відповідальна, толерантна, ініціативна та оптимістична особистість Миргородськийміськрайонний сектор з питань пробації запрошуємо Вас до співпраці для здійснення волонтерської діяльності. Волонтер пробації - фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов'язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.

Взаємодіючи із органами пробації Ви допомагатимете особам (суб'єктам пробації), які в силу обставин, важких умов життя, умисно або із необережності вчинили правопорушення невеликої суспільної небезпечності, за які їх засуджено до покарань альтернативних позбавленню волі, або ситуація, коли на етапі підготовки досудової доповіді вирішується питання щодо міри їх відповідальності.

 

Ми Вас чекаємо за адресою:

вул. Якова Усика, 34. каб. 310, м. Миргород, Полтавської області, 37600,

 Ел. адреса: pl23@probation.gov.ua , контактний телефон 099-95-88-386.

 

Юрій Явтушенко,

начальник Миргородського міськрайонного сектору

філії Державної установи «Центр пробації»

в Полтавській області

ОГОЛОШЕННЯ
     
Телестудія "Миргород" інформує!

До уваги телеглядачів!  Із 4 серпня  телестудія "Миргород" змінює формат і час  виходу в кабельних мережах ТОВ "Орбіта"! 

     
     
Скликається виконком

19 серпня 2020 року о 9.00 в залі засідань міської ради скликається засідання виконавчого комітету

     
     
Оголошується проведення обласного конкурсу "Кращі товари Полтавщини

До уваги суб'єктів підприємницької діяльності!

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net