Военкомат Центр зайнятості АМУ
Майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки
2019-04-25

У читальній залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім.Д.Гурамішвілі для студентів Університету третього віку відбувся майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. Майстриня і керівник гуртка центру естетичного виховання Тамара Михайлівна Сторожук ознайомила підопічних Територіального центру з історією походження ляльки-мотанки, з традиціями, обрядами і звичаями з якими вона   пов’язана.

Вона розповіла, що така  лялька здавна була оберегом в українській родині. Лялька-мотанка відома в усіх традиційних культурах не лише як дитяча іграшка, але й як могутній магічний талісман та оберіг родини. Робили її на щасливу долю, на міцне здоров’я чи шлюб. Тому вважається, що вона має сильну енергетику і здатна оберігати як людину, так і всю оселю. Однією з найдавніших була «Травниця». Це оберіг на міцне здоров’я та гарний сон. Вона наповнюється запашними лікарськими травами. В склад наповнення входять трави м’яти, меліси, чебрецю, звіробою, лаванди, хвої, ялівцю, шавлії, ромашки, материнки та інші лікарські трави. Лялька-мотанка «Травниця» стежить за тим, щоб хвороба не проникла в будинок. Вона захисниця від злих духів хвороби. Тамара Михайлівна наголосила, що це не просто іграшка, а цілий витвір мистецтва та поділилась секретом технології виготовлення української національної іграшки.

Панянки з Університету третього віку з великим задоволенням та завзятістю крок за кроком опановували мистецтво мотанки. Кожна з них виготовила «Травницю». Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, може стати родинним оберегом та родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові знання та вірування.

Учасниці заходу висловлюють велику подяку чудовій талановитій майстрині Сторожук Т.М. за творчий підхід до улюбленої справи, змістовний та цікавий майстер-клас.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Засідання комунальної комісії

13.12.2019 року о 13.00 в залі засідань міської ради відбудеться засідання постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торговельного обслуговування, транспорту, зв’язку, екологічної політики 

     
     
До уваги банківських установ, підприємств та платників податків!

На виконання вимог наказу ДКСУ від 28.11.2019 р. № 333 „Про затвердження Плану заходів щодо запровадження з 01.01.2020 р. Плану рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі та переходу на централізовану модель здійснення видатків усіх місцевих бюджетів у системі Казначейства», фінансове управління повідомляє:

     
     
Скликається сесія

19 грудня 2019 року о 09.00 у залі засідань міської ради скликається 51 сесія міської ради сьомого скликання. Відповідне розпорядження № 72-р підписав міський голова Сергій Соломаха

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net