Военкомат Центр зайнятості АМУ
Лялька-мотанка – народна іграшка і оберіг
2016-11-30

У  ДНЗ №11 «Теремок» (завідувач Ботвіновська О.В., вихователь-методист  Якименко С.М.),  в рамках методичного об’єднання вихователів дошкільних навчальних закладів,  відбувся семінар-практикум на тему «Іграшка – невід’ємний атрибут дошкільного дитинства в освоєнні багатогранності світу».    Під час засідання було розглянуто питання освітньої та мистецької цінності української  іграшки, значення її для формування духовних пріоритетів дошкільників.

Розпочався  семінар-практикум  переглядом  відеофільму, створеного під час роботи закладу  над пізнавально-творчим проектом  «Моя країна – Україна. Українська лялька-мотанка».  Цей проект спрямований на формування національно-патріотичних почуттів дошкільників,  виховання інтересу до української культури, народних  звичаїв та традицій,  почуття гордості за свій народ. Лялька-мотанка – це народна іграшка і оберіг. Вона є символом Берегині роду.  Передавалась така лялька з покоління в покоління, від матері до дочки, і ниточка, якою вона в’язалась, ставала символічною золотою ниткою, що єднала покоління в міцний єдиний Рід, берегла і захищала, давала силу, наснагу і добробут.

Під час практичної частини учасники семінару побували на  інтегрованому  занятті «Подорож до музею іграшки» (старша група, вихователь Маляр Л.О.). В імпровізованому  «музеї»  малята оглянули виставку сучасних іграшок та зробили екскурс у минуле, щоб познайомитися з іграшками,  якими гралися наші предки. Діти багато нового дізналися про ляльку-мотанку  та ще й повправлялися у самостійному її виготовленні.

Надзвичайно цікавим  та пізнавальним для учасників став  майстер-клас на цю тему,  проведений вихователем закладу Рожковською І.М. Ірина Миколаївна  презентувала  зроблені  власноруч ляльки–мотанки,  розповіла про  назви, призначення, традиції та звичаї, пов’язані з їх виготовленням. Покроково пояснюючи і показуючи послідовність виготовлення українського оберегу, вихователь  навчила присутніх робити  чудову  іграшку, ляльку мотанку.

 

Силко В.П., методист методичного кабінету відділу освіти

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
До відома власників тварин та мешканців міста!

Графік щеплень домашніх тварин проти сказу:

     
     
Семінар для представників багатоквартирних будинків

Запрошуємо на семінар для представників багатоквартирних будинків щодо фінансування енергоефективних ремонтів

     
     
Свято Ветеранів

Шановні миргородці! Запрошуємо Вас, у середу 18 вересня 2019 року, о 15.30 на Свято Ветеранів, присвячене Дню визволення Миргородщини.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net