Миргород фестивальний Военкомат
ІМР презентує проблемні аспекти запровадження проектів з використання біомаси на Дев’ятій міжнародній конференції
2013-08-26

ІМР презентує проблемні аспекти запровадження проектів з використання біомаси на Дев’ятій міжнародній конференції "Енергія з біомаси"

Найактуальнішими завданнями у сфері енергетики України є підвищення енергоефективності економіки, зменшення частки природного газу в енергетичному балансі, диверсифіквція енергопоставок і вирішення проблеми охорони довкілля. Одним із шляхів вирішення цих завдань передбачається використання біомаси для виробництва теплової енергії. Саме про це говорив спеціаліст Інституту місцевого розвитку - інженер-теплотехнік, к.т.н., професор Полтавського національного технічного університету Анатолій Колієнко - на Дев"ятій міжнародній конференції "Енергія з біомаси", яка зібрала більше 170 спеціалістів з 10 країн світу 24-25 вересня у Києві.

Організаторами конференції виступили Біоенергетична асоціація України, Інститут технічної теплофізики НАН України та НТЦ "Біомаса".

Анатолій Колієнко представив учасникам конференції Проект USAID "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород" (МАДЕМ), який виконує Інститут місцевого розвитку в рамках договору про співробітництво із Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Проект МАДЕМ реалізується з метою розроблення стійких рішень із запровадження проектів з використання біомаси для отримання теплоти в районних котельнях на покриття потреби опалення, вентиляції та гарячого водопостачання житлових та громадських будівель, а також промислових об’єктів.

Анатолій Колієнко у своїй доповіді "Проблемні аспекти запровадження проектів з використання біомаси. Законодавчі і нормативні бар’єри та отмеження" наголосив, що практична реалізація проектів з використанням біомаси в якості палива в опалювальних котельнях комунальних систем теплопостачання і виробничо-опалювальних котельнях промислових підприємств підпадає під категорію робіт із будівництва джерел теплоти. Саме цьому основні труднощі реалізації таких проектів пов’язані з вимогами нормативної будівельної документації. Значна частина публікацій стосовно використання біомаси не висвітлює питання існуючих у нормативній будівельній документації обмежень, зокрема, містобудівних, екологічних та санітарних. Більше того, міжнародна практика вирішення цієї проблеми також недостатня, що вимагає дослідження і формулювання пропозицій для України. Ідентифікація таких проблемних питань в рамках пілотного проекту МАДЕМ за фінансування USAID з використання біомаси для отримання теплоти у м. Миргороді дає можливість оцінити такі обмеження і сформулювати рекомендації стосовно їх подолання.

Спеціаліст ІМР привернув увагу учасників конференції до того факту, що відсутність єдиної класифікації, термінології, а також національних стандартів для біопалива, біомаси і біоенергії та їх адаптація до міжнародних стандартів і Директиви 2009/28/ЕС в цілому не сприяє розвитку сектора біоенергетики в Україні. Відповідно до Закону України "Про альтернативні види палива" стандарти, за якими встановлюються вимоги стосовно якості альтернативних видів палива, повинні забезпечувати ефективне та економічне використання енергетичного потенціалу палива. На сьогодні такі стандарти в Україні відсутні.

Учасники конференції також обговорювали фактори, які сприяють розвитку біоенергетики України, зокрема: 1) поширення "зеленого" тарифу на електроенергію, що її було вироблено з біомаси (мінімум 12,39 євроцентів/кВт∙год), 2) зростання цін на природний газ на кордоні України (середня ціна за 2012 рік — 425 $/1000 м3), 3) реєстрація і розроблення проектів "Енергія біомаси" і "Енергія біогазу" в рамках Національного проекту "Енергія природи", 4) прийняття Україною в кінці 2012 року зобов"язання в рамках Енергетичного Співтовариства досягти 11% ПДЕ у структурі загального енергоспоживання у 2020 році, та фактори, які перешкоджають розвитку біоенергетики в Україні. Це: 1) прийняття Закону України №5485-VI від 20.11.2012, за яким встановлюється дуже низький "зелений" тариф на електроенергію, що її було вироблено з біогазу, запроваджуються необгрунтовані вимоги стосовно місцевої складової проектів і пропонується некоректне визначення терміну "біомаса", 2) планування у проекті оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року зовсім малого внеску біоенергетики, 3) продовження практики субсидування внутрішніх цін на природний газ для населення і ЖКГ.

За матеріалами http://www.mdi.org.ua/

ОГОЛОШЕННЯ
     
Увага! Скликається сесія!

29 червня 2017 року о 09.00 годині у залі засідань міської ради скликається двадцять сьома сесія міської ради сьомого скликання. На порядку денному питання:

     
     
Запрошуємо усіх шанувальників оркестрової музики на цікавий концерт!

3 липня о 19.00 у районному будинку культури відбудеться концерт оркестру народних інструментів викладачів Миргородської дитячої музичної школи ім.А.П.Коломійця

     
     
Запрошуємо на святкування Івана Купала

6-го липня відбудеться святкування Івана Купала

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net