Цивільний захист

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Чим небезпечні водойми влітку
2022-06-20

Влітку міські та сільські жителі намагаються врятуватися від спеки, купаючись в озерах і річках. Купальний сезон радує не тільки дітей, а й дорослих, які обожнюють плескатися в теплій воді. Однак пляж - нелише порятунок,  це ще  багато небезпек, серед яких - різні захворювання. Заразитися хворобами можна як у водоймі, так і на його березі.

Купання в природних водоймах не завжди безпечно. Вода може бути заражена навіть якщо на перший погляд здається чистою. Відвідування пляжів із забрудненою водою та піском може викликати ряд серйозних захворювань.

Зараження організму хвороботворними інфекціями відбувається при випадковому ковтанні води. Найчастіше таке трапляється у дітей, які довго плавають і пірнають у воді,  піддаючи себе ротавірусній інфекції та іншим хворобам. Крім того, існує ризик заразитися деякими інфекціями просто через потрапляння забрудненої води на шкіру або в очі. Більшість інфекцій передаються через фекалії тварин та гризунів, якими забруднена вода.

До того ж не варто забувати й про інші небезпеки на водоймах:

  • Заразитися певними видами грибка можна навіть через лежаки або пісок на пляжі, якщо на них раніше перебувала хвора людина.
  • Наступити на скло можна не тільки на "диких" пляжах, а й цивілізованих, дно яких обстежується фахівцями перед початком сезону.
  • Отримати судому можна навіть влітку, коли вода в озері або річці тепла.
  • Стати причиною інфаркту або серцевого нападу може різкий  стрибок у воду, після тривалого перебування на сонці. Також не варто забувати, що довге перебування на сонці загрожує опіком і сонячним ударом.
  • Є ризик "підчепити" кліща біля водойм, особливо якщо паразит знаходиться  в місцях, де висока трава та дерева, наприклад у лісі або парку.
  • Не можна залишати на березі водойми сміття або ж викидати його безпосередньо в воду.

Хвороби, якими можна заразитися у водоймі:

Дизентерія - це кишкова інфекція, яка передається через воду. Характеризується важкою діареєю, а також наявністю крові або слизу в калі. Може бути викликана бактеріями та вірусами.

Ротавірус - це кишковий грип, який вражає шлунково-кишковий тракт. Головний шлях поширення ротавірусної інфекції - фекально-оральний: від людини до людини або через заражену воду. Збудник довго зберігає життєздатність у водному середовищі, як у відкритих водоймах, так і в хлорованій воді (в басейнах). Найчастіше вражає дітей та відноситься до так званих хвороб брудних рук. Ротавірус симптоми: блювота, різке підвищення температури до 39 ° і вище, діарея, переймоподібні болі живота, занепад сил.

Сальмонельоз - це інфекція, викликана бактеріями Salmonella, які живуть у кишковому тракті тварин, включаючи птахів. У більшості випадків сальмонела виникає в результаті прийому їжі або води, забрудненої фекаліями. У більшості людей не розвиваються ускладнення, але найбільшому ризику піддаються діти, вагітні жінки, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою. Симптоми включають: кров у калі, озноб, головний біль, діарея

Холера - це хвороба, яка викликається бактеріями Vibrio cholerae. Поширюється через забруднену воду, викликає сильне зневоднення та діарею. Холера може бути смертельною протягом декількох днів або навіть годин після контакту з бактеріями, але тільки у 1 з 10 осіб розвиваються небезпечні для життя симптоми.

Черевний тиф - це гостре інфекційне захворювання, яке поширюється через небезпечну воду та викликається бактеріями Salmonella typhi. Пацієнти зазвичай страждають від тривалих нападів лихоманки, втрати апетиту, нудоти, головного болю, запорів і втрати ваги. Потрібна негайна медична допомога, щоб вилікувати у хворого черевний тиф, а також запобігти поширенню цього інфекційного захворювання.

Педикульоз - це ураження шкіри людини, яке викликають такі паразити як воші. Хвороба може передаватися через водойми. У воді воші можуть прожити близько 2-х діб, тому при купанні є ризик підхопити цю хворобу від інфікованої людини. Також воші можуть переповзти на людину з піску на пляжі.

Гепатит А - це інфекція печінки, викликана зараженою водою або тісним контактом з інфікованою людиною. У пацієнтів з гепатитом А проявляються загальні симптоми, такі як лихоманка, нудота та блювота, але можуть виникнути серйозні ускладнення, якщо їх вчасно не лікувати.

У разі виявлення подібних симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря. Бережіть себе та своє здоров'я. Купайтеся тільки в перевірених місцях!

Миргородське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області

ОГОЛОШЕННЯ
     
Багатоцільова грошова допомога для ВПО

Шановні миргородці!

     
     
До уваги суб’єктів підприємницької діяльності громади!

Про підтримку від компанії  Orlovsky Consulting GbR

     
     
Щеплення собак та котів проти сказу

ДО ВІДОМА ВЛАСНИКІВ ТВАРИН ТА МЕШКАНЦІВ МІСТА!

29 червня по вул. Осипенка та Магістральна (Гаряжин х-р) проводитиметься обов’язкове щеплення собак та котів проти сказу.

29 та 30 червня по вул. Котляревській проводитиметься обов’язкове щеплення собак та котів проти сказу.

Вартість щеплення становить 15,50 коп.

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net