Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Змінити місце голосування можна до 25 березня включно
2019-03-25

Закон України «Про вибори Президента України» визначає, що кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців», за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцем знаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Якщо громадяни постійно проживають не в тому селі, місті чи навіть країні, де зареєстровані, планують подорож на день виборів, навчаються чи їдуть у відрядження, то мають право досить швидко змінити місце для голосування.

Зробити це можна до 25 березня цього року включно. Причому робити це треба і перед першим туром, і перед другим, якщо він буде.

Для цього необхідно особисто відвідати відділ ведення реєстру виборців – в електронній формі через інтернет цього зробити не можна.

Для зміни місця голосування потрібно піти до найближчого до вас відділення ведення реєстру виборців. Такі відділення є в кожному районі та місті України, а також у районах у містах. Переважно це державні місцеві адміністрації та виконкоми міських рад.

Є два варіанти звернення до відділів реєстру виборців. Перший – звернутись до органу ведення реєстру за місцем реєстрації. Це зручно у випадку, якщо громадяни постійно проживають за місцем реєстрації, але у день виборів будуть не вдома.

Інший варіант підійде тим, хто постійно живе не за місцем реєстрації. Для цього слід піти до найближчого органу ведення реєстру виборців, щоб проголосувати саме у цьому регіоні.

Звичайно, заяву можна подавати тільки у підконтрольних Уряду України регіонах.

У відділі ведення реєстру необхідно заповнити заяву, де вказати прізвище, ім’я, по батькові; дату, місце народження та унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); виборчу адресу (за паспортом); обґрунтування необхідності тимчасової зміни місця голосування; адресу перебування в день виборів; номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку необхідно визначити місцем голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності). Цю інформацію мають повідомити в органі ДРВ.

Для зміни місця голосування потрібно взяти паспорт громадянина України у вигляді книжечки чи картки. Також прийнятним є тимчасове посвідчення громадянина України або посвідчення військовослужбовця чи військовий квиток.

Тимчасову зміну місця голосування потрібно обґрунтувати й підтвердити це документами, які свідчать про перебування виборця там, де він бажає голосувати.

Такими документами можуть бути довідка з місця роботи, трудова книжка чи трудовий договір. Студенти можуть показати довідку з місця навчання, а орендарі квартир – договір про оренду. Власники квартир також можуть надати документи на нерухомість.

Підійдуть також документи про відрядження, путівка до санаторію, виписка з лікарняного закладу та навіть квитки на літак чи потяг, які свідчать про переїзд у певне місце на час виборів.

Що стосується внутрішньопереміщених осіб, то всі вони мають право змінити місце для голосування на президентських виборах. Так само змінити місце голосування мають право громадяни України, які і зараз постійно мешкають у Криму та в так званих «ДНР» та «ЛНР». Вони можуть прийти в орган ведення реєстру виборців, написати заяву та надати паспорт із вказаним місцем реєстрації.

Важливо! Виборці-внутрішньо переміщені особи можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Заява розглядається органом ведення Реєстру зазвичай невідкладно.

Увага! Відділи державного реєстру виборців працюють без вихідних.

Отож, для того, щоб здійснити своє волевиявлення на зручній для виборця дільниці, необхідно подбати про це заздалегідь.

Інформуємо також про те, що з метою забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян України 30 та 31 березня 2019 року (два дні) у черговому режимі – з 09:00 до 17:00 працюватимуть місцеві центри з надання БВПД.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної

правової допомоги у Полтавській області

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 25 липня 2024 року

     
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 24 липня 2024 року

     
     
Увага! Додано нові напрямки грантової підтримки

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні продовжує реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування».

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]