Про ситуацію з захворюваністю на африканську чуму йшлося на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів перший заступник міського голови Сергій Швайка.
Як повідомив спеціаліст міської ветеринарної служби Віктор Даценко, на Полтавщині, як і в Україні, залишається актуальною африканська чума свиней. Минулого тижня в Хорольському районі виявили перший спалах на цю хворобу в дикій фауні. Минулого року зафіксували 5, переважно серед свійських тварин. В Україні зафіксовано 47 випадків африканської чуми свиней. Найбільше спалахів цієї хвороби – у Сумській, Чернігівській та Луганській областях. На Полтавщині свиней знищували двічі в Пирятинському та Гребінківському районах. На Хорольщині вірус АЧС виявили у дикого кабана. У районі створені дизбар’єри, де перевіряють та обробляють автомобілі, що в’їжджають на територію інших районів.
Фахівці міської та районної ветслужб поводять роз'яснювальну роботу серед мисливців та власників домогосподарств. Також посилено контроль за м"ясопродукцією, яка реалізується на центральному ринку та у торгівельній мережі.
Разом з тим, ветеринари зазначають, що вірус африканської чуми переносять дикі свині. Але вражає хвороба і свійських тварини. Тому власники домоволодінь мають пильнувати за своїми тваринами, а в разі підозри - негайно телефонувати у ветеринарні служби. Т. 4-48-18;4-40-82.
За словами фахівців, на жаль, вакцини проти африканської чуми немає. Єдиний вихід – забивати та спалювати хворих тварин. На Полтавщині розробили програму профілактики чуми, узгоджують необхідні заходи та відповідне фінансування. Кошти планують виділити з обласного резервного чи екологічного фондів.