19 листопада минуло 20 років з дня польоту в космос Леоніда Каденюка - космонавта незалежної України. З цієї нагоди 13 грудня 2017 року вчителі фізики м. Миргорода провели педагогічну конференцію «Українці в космосі», аби ще раз згадати славних земляків та вихідців з України, що доклали значних зусиль для розвитку космонавтики.
Лега О.О., учитель фізики НВК (ДНЗ-ЗНЗ) «Гелікон», познайомила з біографією та особистими досягненнями Павла Романовича Поповича, першого українця, що побував у космосі. Про життєвий шлях Леоніда Каденюка, його успіх та наполегливу працю у реалізації мрії розповіла Скрипник В.О., учитель фізики, математики та інформатики СШ №5. Створення GPS-навігатора, розвиток астронавтики та НАСА – ці поняття об’єднані в долі Михайла Яремовича - єдиного українця, що працював у національному космічному відомстві США. Про це розповіла Маркович Л.М., учитель фізики ЗОШ №7.
Про розрахунки польоту на Місяць Ігорем Даниловичем Богачевським була доповідь учителя фізики та математики гімназії імені Т.Г.Шевченка Білоцерківець К.Г. І на завершення присутні познайомилися з історією створенням космічної станції «Мир», що стала «домівкою» не одному десятку космонавтів. «Батьком» цієї станції по праву називають Глушка Валентина Петровича – інженера, вченого у галузі ракетно-космічної техніки. Це була тема доповіді Себро В.Є., вчителя фізики ЗОШ №9 імені Івана Андрійовича Зубковського.