Шахраї під приводом купівлі товару пропонують оплатити річ шляхом переказу грошей на рахунок банківської картки і зникають. Або телефонують і представляються працівниками відділення банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього карткового рахунку. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер та картковий рахунок.
Більш широкого розповсюдження набуває ситуація, пов’язана із заволодінням коштами громадян через незаконний електронний доступ до банківських рахунків. Закликаємо громадян у подібних випадках відразу звертатися у відповідну банківську установу для блокування рахунку та у правоохоронні органи – з метою запобігання вчиненню злочину.
Щоб не стати жертвою шахрайства, не будьте довірливими та скористайтеся наступними порадами:
– використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини та Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію, і ті, якими користувалися ваші знайомі, родичі;
– користуйтесь тільки тими Інтернет-ресурсами, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;
– користуйтеся антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами);
– не реагуйте на сумнівні поштові повідомлення;
– оплачуйте товари та послуги ТІЛЬКИ після їх отримання за принципом: «товар, а потім гроші»;
– перевіряйте носії інформації на наявність шкідливого програмного забезпечення;
– не розголошуйте відомості, які використовуються для роботи системи «Клієнт-банк» (паролі, інформацію про клієнта).
Незважаючи на роз’яснювальну роботу у ЗМІ, громадяни продовжують потрапляти на гачок зловмисників.
Будьте пильними та обережними! Якщо Ви стали жертвою протиправних шахрайських дій, негайно повідомляйте працівників міліції за номером 102.