Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Що треба знати про вузликовий дерматит великої рогатої хвороби
2019-05-20

Останнім часом захворювання на заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (або нодулярний дерматит), яке раніше було характерне для країн Африки, набуло широкого поширення. На сьогодні хвороба  реєструється в Російській Федерації, Вірменії, Азербайджані, Казахстані,  Албанії, Болгарії, Греції, Кіпрі, Туреччині, Ірані, країнах Прибалтики.

 

Хвороба віднесена до особливо небезпечних хвороб великої рогатої худоби, включена до списку МЕБ. Існує ризик занесення вірусу нодулярного дерматиту на територію України. На даний час ступінь ризику оцінюється як середній, проте прогнози можуть коригуватися. Це залежить від швидкості наближення захворювання до наших кордонів. З метою запобігання занесенню вірусу  вузликового дерматиту великої рогатої худоби на територію України забороняється увезення сприятливих тварин з неблагополучних щодо цієї хвороби країн, їх зон.

 Рішенням ДНПК при Кабінеті Міністрів України від 06.12.2016р. №2 визначили Донецьку, Луганську, Харківську, Сумську, Чернігівську, Одеську, Чернівецьку, Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області загрозливою зоною щодо вузликового дерматиту великої рогатої худоби.

 Що варто знати! Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (ЗВДВРХ) — це хвороба, яка вражає велику рогату худобу і характеризується лихоманкою, пригніченням, утворенням на шкірі вузликів і набряків, збільшенням лімфатичних вузлів, а також утворенням вузликів на слизових оболонках, виділеннями з носової порожнини і очей, патологічним виділенням молока (лакторея), набряками на кінцівках та кульганням.

 Клінічні ознаки яскраво виражені у дійних корів на піку лактації, а також у молодих телят.   Вірус передається трансмісивно, переважно механічним шляхом при укусах комах-переносників (комарі, мухи, кліщі тощо), занесених із зараженої території вітром або в транспортних засобах та через контаміновані ін’єкційнї голки.  Занесення контамінованих  переносників відбувається в теплу пору року, коли цьому сприяють умови (температура, волога тощо). Збудник захворювання може також поширюватися через забруднені корми, воду, обладнання та інвентар. Вірус не передається людині.

 При ураженні заразним вузликовим дерматитом продуктивність корів значно падає, інфіковані тільні корови абортують або народжують телят, бугаї можуть ставати тимчасово або перманентно стерильними.

 Хвороба супроводжується значними економічними збитками, зумовленими відсутністю лікування, запровадженням спеціального режиму для господарств, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення, а також торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

 Профілактика вузликового дерматиту передбачає:

 – завезення великої рогатої худоби, диких тварин репродуктивного матеріалу, продукції великої рогатої худоби, шкір  з благополучних щодо цього захворювання країн.
  –  завіз тварин в господарство проводити тільки з дозволу Держпродспоживслужби;
  – вивід тварин на пасовище дозволяється після клінічного огляду та попередньої їх обробки засобами, що забезпечують захист тварин від укусів комах;
  – при постановці тварин на стійлове утримання після закінчення випасу проводити обов’язковий клінічний огляд тварин;
  – проводити профілактичну дезінсекцію тваринницьких приміщень;

 – проводити заходи, направлені на знищення стаціонарних ареалів мешкання комах – переносників збудника хвороби.

 Власники тварин, лікарі ветеринарної медицини господарств при підозрі захворювання тварин на вузликовий  дерматит зобов’язані в обов’язковому порядку повідомити працівників служби ветеринарної медицини.

Сектор цивільного захисту Миргородської міської ради

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 17 червня 2024 року

     
     
Особистий прийом громадян

17 червня 2024 року з 16.00  до 17.00  у приміщенні Центру надання адміністративних послуг м. Миргорода  (вул. Гоголя,171/1) заступник міського голови - начальник управління комунальних ресурсів Швайка Сергій Олексійович проводитиме особистий прийом громадян.  Попередній запис за телефоном  (05355) 5-25-09  або у  ЦНАП.

     
     
До уваги жителів села Хомутець

 Графік виїзного прийому громадян спеціалістами КП "Спецкомунтранс"

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]