У Полтаві відбулося спільне засідання керівного комітету та робочої групи з розробки проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», на якому розглянуто проект Плану реалізації Стратегії регіонального розвитку Полтавської області на 2015-2017 роки
Виступаючи перед учасниками засідання Петро Ворона наголосив на важливості стратегічного регіонального розвитку, назвавши великим позитивом його планування на основі проектних підходів. Голова обласної ради зазначив, що Полтавщина має відповідний досвід роботи у контексті щорічного проведення обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Українсько-швейцарського проекту DESPRO та проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Окрім цього, має місце активність громад, їхнє бажання спільно з органами місцевого самоврядування вирішувати питання розвитку територій.
Перед учасниками зібрання виступили заступник керівника групи експертів проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» Юрій Третяк та експерт проекту Анатолій Ткачук.
Особливо в ході обговорення експерти відмітили активність участі міста Миргорода у формуванні Плану реалізації даної Стратегії. Серед загальної кількості проектних ідей, поданих до розгляду експертної комісії, 30% займають проекти, направлені на розвиток територіальної громади міста. У даних проектних пропозиціях висвітлені найбільш актуальні для життєдіяльності та перспективного розвитку міста питання, такі як: реконструкція мосту через річку Хорол, реконструкція стадіону "Старт", "Капітальний ремонт акушерсько-гінекологічного відділення Миргородської ЦРЛ з використанням енергозберігаючих технологій", "Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Миргородському районі", створення мережі велосипедних доріжок, аквапарку, будівництво об’їзних доріг, логістичного складу, дитячого санаторію та інші.
На реалізацію даних проектів Україна планує залучити ресурси технічної допомоги від ЄС. На сьогодні до проекту Плану реалізації стратегії включено 69 ідей проектів.