Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Обережно, хвороба Лайма!
2015-08-10

Хвороба Лайма (іксодовий кліщовий бореліоз) - це зоонозне природно-вогнищеве інфекційне захворювання, яке передається через укус зараженого кліща і вражає різні системи організму (центральну нервову систему, серцево-судинну систему, опорно-руховий апарат, шкіру),

Про перші випадки захворювання людей на хворобу Лайма в Україні відомо з 1994р., офіційна реєстрація захворювання ведеться з 2000 року. Викликається ця хвороба збудником Borrelia Burgdorferi. Основними переносниками борелій є іксодові кліщі.

За думкою спеціалістів, природні вогнища хвороби Лайма можуть бути на всій території України, так як на всій території (за винятком Західного Криму) розповсюджені іксодові кліщі.

Так на усіх 28 адміністративних територіях Полтавської області налічується 133 населених пункти, пов'язані з вірогідними місцями інфікування (нападами кліщів).

У Миргородському районі є 3 таких території (м.Миргород, с.Олефірівка, с.Черкащани).

У 2014 році хвороба Лайма реєструвалася на 10 адміністративних територіях області, серед них - Шишацький та В. Багачанський райони, які знаходяться в зоні обслуговування Миргородського МВПЛД.

Усього в області зареєстровано 44 випадки даного захворювання. Показник захворюваності в Полтавській області на 100 тисяч населення становить 3.01, в Україні - 3. 72.

Особливостями протікання епідемічного процесу на сьогоднішній день є те, що у зв'язку зі зміною кліматичних умов активність кліщів розпочинається з ранньої весни і триває до осені.

До організму людини збудник потрапляє в разі укусу зі слиною і фекаліями кліща (під час розтирання кліща). Ризик зараження бореліозом залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а до кінця 3-х діб наближається до 100%. Але не завжди зараження призводить до розвитку гострого захворювання, до 70% випадків може відбуватися накопичення збудника без клінічних проявів.

Першим специфічним проявом хвороби Лайма є поява на шкірі, частіше всього на місці присмоктування кліща, мігруючої кільцеподібної еритеми - коло червоно-рожевого кольору 5-6 см. у діаметрі. У процесі свого розвитку еритема (почервоніння) поступово в центрі блідне, зона почервоніння переміщується до периферії і може розповсюджуватися до 50 см. у діаметрі. Слід відмітити, що у 30-40% хворих еритема не розвивається.

Часто разом з еритемою у людини з`являються гарячка, головний біль, затвердіння м`язів шиї, м'язовий і суглобовий біль, ломота всього тіла і млявість, біль за ходом нервових стовбурів, очний біль, збільшення лімфовузлів. Ці симптоми можуть передувати появі еритеми.

Пам'ятайте, що, окрім хвороби Лайма, кліщі передають ще близько 20 інфекцій бактеріального і вірусного походження!

Основні заходи профілактики.

Під час перебування на природі слід одягати світлий однотонний одяг із довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, голову потрібно покривати головним убором, використовувати репеленти. Проводити само - та взаємоогляди через кожні 2 год. та після повернення додому.

Місця для відпочинку на природі необхідно звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 метрів.

Удома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів.

Для видалення кліща необхідно звернутися до травмпункту або самостійно змастити його олією (не заливати, щоб не задихнувся), повільно видалити разом із хоботком, розхитуючи кліща з одного боку в інший пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом або петлею з нитки. Після видалення місце присмоктування необхідно змастити 3% розчином йоду або спиртом.

Якщо появилися перші симптоми хвороби (ломота всього тіла і млявість, підвищення температури тіла, головний біль, очний біль або поява на шкірі мігруючої кільцеподібної еритеми), необхідно одразу звертатися до лікаря в кабінет інфекційних захворювань поліклініки або до травмпункту.

Наголошую, що своєчасне звернення до лікаря і своєчасно розпочате лікування збереже вас від негативних наслідків.

Тому, працюючи на дачі, відпочиваючи на природі, користуйтесь, будь ласка, цими простими порадами, захищайте себе від укусів кліщів одягом, спеціальними антикліщовими репелентами ("Перманон", "Ретамід тайговий, "Москітон - антикліщ", "Гардекс - антикліщ", "Офф: Екстрім").

Бережіть себе і своє здоров'я!

 

Лілія Яременко, лікар - гігієніст Миргородського міжрайонного відокремленого підрозділу лабораторних досліджень ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр ДСЕСУ"

ОГОЛОШЕННЯ
     
Єгері проводитимуть добування лисиці червоної

З 21 листопада по 31 грудня 2024 року на території громади єгерською службою буде проводитися добування лисиці червоної

     
     
Оголошення

про проведення конкурсу на визначення орендаря земельних ділянок, сформованих за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв), загальною площею 56.2112 га

 

     
     
Вакансії

Актуальний список вакансій

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]