Колоски, хліб, квіти та іграшки до меморіалу "Скорботна мати" поклали сьогодні представники міської, районної влади та громадськість. Скорботною хвилиною мовчання миргородці згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу 32-33 років на місці масового захоронення дітей.
Трагедія 1932-1933 років вписала чорну сторінку і в історію Миргорода. На території скверу Скорботи, на місці масового захоронення дітей, де тоді діяв Личанський притулок, з 1930 по 1934 рр. утримувалися і помирали з голоду діти, розкуркулених і репресованих жителів Миргородщини. Скільки там поховано – ніхто не знає. Очевидці кажуть, що на Миргородщині голодною смертю померло близько 10 000 осіб, кожна четверта - дитина. Свідченням цієї трагедії є пам'ятний знак, меморіал "Скорботна мати" та музей Голодомору, експозиція якого постійно поповнюється.
"Наше завдання – зберегти пам'ять про криваву сторінку в історії українського народу, розказати про долю людей, які намагалися вижити в роки голоду, наступним поколінням,"- зазначив заступник міського голови Олександр Гуржій.
Полтавщина належить до територій, які найбільше постраждали у 1932-1933 роках. Загальні демографічні втрати від Голодомору в області історики оцінюють до 1 мільйона людей. У Миргороді є місця, пов’язані з тими трагічними в нашій історії подіями. Це Музей пам’яті голодомору в мікрорайоні Личанці, що зажив жахливої слави Миргородського концтабору для дітей, а також Меморіал жертвам голодомору, що встановлений на залізничному вокзалі. Це місце на початку 30-х років слугувало фільтраційним пунктом арештованих громадян і накопичувачем біженців на залізничній лінії Київ - Харків.
Пам'ятаємо….
Фотоальбом "Миргородці вшанували закатованих голодом земляків"