Депресія – одна з найпоширеніших людських хвороб у всьому світі. На неї страждає понад 300 мільйонів людей. Це психічний розлад, що характеризується зниженням настрою, втратою здатності переживати радість, порушенням мислення. Спостерігається знижена самооцінка, втрата інтересу до життя і звичної діяльності. Депресією страждає 10% населення у віці старших 40 років, з них дві третини – жінки. Серед осіб старших за 65 років вона зустрічається в три рази частіше.
З метою попередження про це захворювання, 22 січня 2020 року для студентів Університету III віку відбувся захід – лекція під назвою « Маски депресії ».
Психолог відділення денного перебування Територіального центру Людмила Василенко розповіла про депресію, про її ознаки і симптоми та про маски, за якими найчастіше ховається ця недуга. Також Людмила Іванівна наголосила, що якщо людина підозрює у себе депресію, їй обов’язково треба звернутися до сімейного лікаря. Він має перевірити, чи не викликані ці симптоми порушенням роботи щитоподібної системи, чи немає супутніх хронічних хвороб або анемії, і направити за потреби до фахівців, що надають спеціалізовану медичну допомогу. У цій боротьбі можна перемогти лише завдяки співпраці з освіченим пацієнтом, професійним лікарем і спеціалістами у сфері психічного здоров’я.
Незалежно від того, чи страждає людина від нападу нудьги або знаходиться в стані глибокої депресії, вона сама може багато зробити для того, щоб вибратися з такого стану. Весь секрет полягає в тому, щоб перестати шукати причини і почати шукати шляхи допомоги та виходу із цієї ситуації.
Гарного всім настрою і ніякої депресії!