Аби позбутися газової залежності та знизити тарифи на тепло для населення, різні країни світу поступово переходять на альтернативні джерела енергії. Так у Литві вже 62 відсотки котелень працюють на біомасі, що дає можливість суттєвої економії. Про литовський досвід впровадження системи ощадної енергетики, на зустрічі з міським головою розповідали комерційний директор компанії Enerstena Маріус Дубінінкас та директор «Енерстена Україна» Дайнюс Чапскас.
Компанія «Енерстена» є лідером прибалтійського ринку з виробництва обладнання для котелень, що працюють на біомасі. Вони переконані, перехід на відновлювальні джерела енергії є неминучим. Для того, аби майже повністю відмовитися від газової енергетики, Литві знадобилося близько 10 років. Для України, говорить Маріус Дубінінкас, це теж не буде справою одного дня. Проте починати її варто. Адже це дасть нашій країні і економічний, і політичний зиск. Конкретно для населення перехід на біопаливо означатиме зниження тарифів на тепло.
За словами Сергія Соломахи, необхідність переходу на відновлювальні джерела енергії є очевидною. І місто вже рухається в цьому напрямку. На 18 листопада заплановано проведення круглого столу за участю литовських фірм-виробників відповідного обладнання, а також депутатів міської ради та представників громадськості. На зустрічі обговорять перспективи модернізації місцевої теплоенергетики.