Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Любов до книги єднає…
2018-04-27

Під такою назвою у Миргородській міській публічній бібліотеці для дорослих ім. Д. Гурамішвілі відбулася зустріч із журналістом, літературознавцем, бібліографом, видавцем, письменником Сергієм Борисовичем Козаком.

На зустрічі відбулася цікава розмова про літературу і не тільки. Адже пан Сергій  головною справою свого життя вважає дослідження українського літературного процесу в нашій державі і за її межами. Довгий час, з 1987 року, Сергій Борисович працював у найдавнішому літературному часописі «Літературна Україна», редакцію якого очолював з 2010 по 2015 рік, де вів рубрику «Архіви діаспори». Йому поталанило працювати 10 років у редакції газети «Українські вісті» ( м. Детройт, США), яка виходила друком впродовж 55 років ( до 2000 року), а вперше з’явилася у листопаді 1945 року на сторінках малого формату в українському таборі в Райнгарді‚ у казармах в Новім Ульмі в Німеччині; дослідити українські архіви у м.  Клівленді; бути особисто знайомим з багатьма представниками української літературної діаспори.

На глибоке переконання пана Сергія, українська еміграція – це унікальне явище, досліджуючи яке розумієш: цими людьми у їхньому бажанні зберегти й поширити українське на всіх континентах керувало лиш одне почуття – любов до України, мрія про її розбудову як незалежної держави.  Результатом роботи дослідника у даній царині став презентований ним тритомний бібліографічний покажчик «Історія української діаспори».

 Чому саме у Миргороді автор вирішив презентувати свій доробок? У відповідь на це запитання  присутні почули приємну для всіх миргородців відповідь: внесок людей, що народилися на Миргородщині, у розбудову української культури за кордоном  колосальний. Ось лише деякі імена, які прозвучали під час зустрічі: Леонід Лиман, брати Воскобійники, Олексій Коновал, Іван Багряний, Павло Маляр та ін.

 Під час зустрічі Козак С.Б. продемонстрував справжні раритети: оригінали номерів  видань 50 – 60 років, що виходили    за кордоном («Українські вісті» з  додатком «Літературний зошит», «Київ», «Арка» «Молода Україна»), особисті листи з архіву  П. Лимана.

В дарунок бібліотеці С.Б. Козак залишив чудові видання, пов’язані з його літературознавчими дослідженнями. Серед них - фотоальбом «На берегах Хоролу і Сули: полтавські шляхи Тараса Шевченка», де зафіксовані всі місця нашої області,  по’вязані з постаттю Великого Кобзаря.

До розмови залучилися працівники бібліотек та музеїв міста, краєзнавець Л.О. Розсоха, поети Н.Н.Харасайло та А.А.Орел. Зокрема, Людмила Олександрівна Розсоха подарувала  Козаку С.Б. брошури з власними дослідженнями («Павло Маляр», «Перекази про Тараса Шевченка на Миргородщині»), що неабияк зацікавили літературознавця. Наталя Никифорівна Харасайло  продемонструвала портрет роботи В.М. Брикульця «Молитва», на якому зображена мати  Олексія Воскобійника, що свідчить про тісні зв’язки митців сучасного Миргорода з українською діаспорою.

Учасники розмови висловили впевненість, що сьогоднішня зустріч  - лише початок спільної роботи у вивченні недослідженого, на думку Козака С.Б. , але надзвичайно важливого питання – Миргородська літературно – мистецька міграція.

ОГОЛОШЕННЯ
     
Єгері проводитимуть добування лисиці червоної

З 21 листопада по 31 грудня 2024 року на території громади єгерською службою буде проводитися добування лисиці червоної

     
     
Оголошення

про проведення конкурсу на визначення орендаря земельних ділянок, сформованих за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв), загальною площею 56.2112 га

 

     
     
Вакансії

Актуальний список вакансій

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]