Переборовши шок, розпач і розгубленість від ракетних ударів по мирних українських містах, працівники закладів культури Миргородської громади продовжили приймати відвідувачів та разом з ними волонтерили. Збирали гуманітарну допомогу, плели маскувальні сітки, теплі шкарпетки, готували харчі для військових, працювали з переселенцями, приймали читачів та користувачів Інтернету, проводили майстер-класи, ігрові програми для родин переселенців. З квітня відновили репетиції та гурткову роботу у тих закладах, які можуть забезпечити укриття у надзвичайних ситуаціях.
Начальник відділу культури Лариса Педченко розповідає: "Інтернет-центр бібліотеки ім.Д.Гурамішвілі став навіть місцем роботи для переселенців, які мають змогу працювати віддалено. Щодня Інтернетом користуються до десятка осіб. З другої половини березня мистецька школа запрацювала у дистанційному режимі, намагаючись відволікти миргородських дітей від страшних реалій війни, лікуючи зранені душі музикою. Велика кількість внутрішньо переміщених осіб в нашій громаді ( станом на 12 квітня зареєстровано майже 5 тисяч ВПО) змінила профіль роботи закладів. Працівники дитячо-юнацької бібліотеки займаються із дітками переселенців: це і голосне читання, і вивчення мови, і майстер-класи та ігрові програми. Міський будинок культури пропонує гостям міста та родинам переселенців уроки з декоративно-ужиткового мистецтва, хвилинки розваги за майструванням та ручною працею. Організували конкурс малюнків «Не здолати Україну!». З другої половини березня на прохання українців, які приїхали до нас у пошуках прихистку, було відкрито для відвідування музейні заклади".
А ще миргородські артисти наполегливо працюють над оновленням репертуару і мають непереборне бажання славити нашу Перемогу.
"Віримо, що Перемога буде за Україною і коли завершаться військові дії, працівники культури Миргородської громади відновлять свою творчу діяльність та масові заходи", - розповіла Лариса Педченко.
Організаційний відділ