Допомогу при народженні дитини призначають одному із батьків (опікуну), який постійно проживає разом із дитиною. Допомога при народженні дитини надається у загальному розмірі 41280 грн., виплата якої здійснюється: одноразово у сумі 10320 грн; решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 грн. на місяць.
Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
На сьогоднішній день в умовах запровадження карантину важливо залишатись вдома з метою мінімізації ризиків зараження коронавірусною інфекцією.
Тому для оформлення допомоги при народженні дитини рекомендуємо скористатись онлайн сервісом на порталі: e-services.msp.gov.ua.
Основною перевагою даного сервісу є те, що скористатись ним можливо цілодобово, кожного дня та не виходячи з дому.
Як скористатися послугою онлайн оформлення допомоги при народженні дитини:
1. Перейти на веб-сайт Мінсоцполітики: e-services.msp.gov.ua.
2. Авторизуватись за допомогою електронного підпису.
3. Заповнити електронну форму заяви на призначення допомоги.
У заяві слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються.
Звертаємо увагу, що сканувати будь-які документи не потрібно. Достатньо лише заповнити відповідну форму заяви.
4. Обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти».
5. Надіслати заяву на розгляд.
Заява потрапляє автоматично через виплатну систему Мінсоцполітики до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (прописки) або фактичного місця проживання заявника.
Далі управлінням соціального захисту населення перевіряються подані документи та призначається допомога.
В такому випадку факт народження дитини на території України підтверджується за інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, отриманою шляхом електронної взаємодії у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мін’юстом.
Результати розгляду заяви поданої з використанням електронного підпису також надходять онлайн – на електрону пошту заявника.
Що таке електронний підпис?
Електронний підпис за правовим статусом прирівняний до власноручного підпису.
Електронний підпис – це дані в електронній формі, отримані за результатами криптографічного перетворення, які додаються до інших даних або документів і забезпечують їх цілісність та ідентифікацію автора.
За допомогою електронного підпису можна підписувати документи, користуватись електронними послугами, реєструватись на державних порталах тощо.
Документи, підписані за допомогою електронного підпису, мають таку саму юридичну силу як і звичайні.
Якщо у вас немає електронного підпису – отримати його можна через Акредитовані центри сертифікації ключів, перелік яких можна знайти за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry .
У разі виникнення питань соціального захисту населення рекомендуємо звертатися на телефон обласної гарячої лінії 0-800-500-620.
Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації