Серпневим урочистостям - Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності нашої держави – присвячена книжкова виставка «Державі Україні слава! Героям слава навіки!», презентація якої відбулася 22 серпня у читальній залі Миргородської міської публічної бібліотеки для дорослих ім. Д. Гурамішвілі.
Із літературою, зібраною в рамках експозиції, присутніх детально ознайомила бібліограф закладу Карач І.А. Перший розділ виставки "Історія української державності" складають видання - енциклопедичні, академічні, навчальні, - що висвітлюють найголовніші події та процеси української історії, ретроспективно показують шлях українського народу до державної самостійності і суверенітету.
Друга частина експозиції «Кольори, що дають надію» розповідає про державні символи нашої країни, значення кольорів, обраних для них, історію їх виникнення та роль прапора, герба у житті кожного громадянина.
Українці протягом століть мріяли про свою незалежність, віддавали всі свої сили й прагнення в ім’я цієї мети. Недарма третя частина виставки має назву «Вони боролися за незалежність України». Крім публікацій про Євгена Сверстюка, В’ячеслава Чорновола та Левка Лук'яненка, чиї імена навіки увійшли в історію нашої держави як імена борців за волю й незалежність України, розділ містить нові надходження – книги про трагічні події серпня 2014 року (Іловайський котел, бій під Савур – Могилою, Дебальцевим, за Луганський аеропорт), адже внесок наших бійців у захист незалежності української держави є просто неоціненним.
Поетичні роздуми про долю України та її народу звучали віршами наших поетів – Антона Дмитровича Шевченка та Наталії Баклай.
Живе Україна, яка здобула незалежність у зовсім недалекому минулому, лише 27 років тому…І буде жити. Буде, незважаючи ні на що. І допомагати їй у цьому повинен кожен.
Святкуймо і пам’ятаймо слова українського політичного діяча, історика, публіциста Вячеслава Липинського: «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто нам не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути. Державу Україну може здійснити лише наша любов до неї, а не ненависть до ворогів».