Миргородський міжрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» інформує про те, що за 13-й тиждень 2020 року зареєстровано два випадки гострої кишкової інфекції, а саме : особа 1983 р.н. тимчасово не працює та дитина 2019 р.н. неорганізована. Зареєстрований 1 випадок інфекційного мононуклеозу у неорганізованої дитини 2019 р.н. Згідно з моніторингом захворюваності на грип та ГРВІ, проведеного Миргородським МВПЛД , за тиждень на гострі респіраторні інфекції та грип захворіло 194 особи, інтенсивний показник захворюваності склав 452,6 на 100 тис. населення, в порівнянні з попереднім тижнем спостерігається зниження рівня захворюваності в 1,4 рази ( за попередній тиждень було 269 захворівших осіб).
Інтенсивність епідемічного процесу знаходиться на низькому рівні, епідемічний поріг не перевищений.
Захворіло дітей віком до 17 років 55 осіб, що складає (28,3 %) від усіх захворілих, з них 25 дітей шкільного віку ( 45,4 %).
Госпіталізовано до відділень КНП «Миргородська ЦРЛ» - 17 осіб, що складає 8,8 % від загальної кількості захворілих, з них 5 дітей та 12 дорослих .
За даними центру первинної медико-санітарної допомоги, за минулий тиждень вакцинація проти грипу не проводилася, з початку епідсезону вакциновано лише 102 особи, що становить лише 0,25 %, тобто погано проводиться робота з вакцинації проти грипу в місті і показник один з найнижчих в області. Вакцина придбана за власні кошти громадян в аптечній мережі. Щеплено груп ризику всього: особи з хронічним захворюваннями – 20, особи віком понад 65 - 7, особи, що перебувають у закладах тривалого догляду - 19, діти віком 6 міс. – 5 років - 22 персонал медичних закладів – 3, вагітні – 0.
Лабораторного підтвердження поширення вірусів грипу на території міста не було.
Моніторинг стану факторів зовнішнього середовища,
що впливають на стан здоров’я населення м. Миргорода
Згідно з планом моніторингових досліджень по м. Миргороду на 2020 рік, Миргородським МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» за період 21.03.2020 р. по 27.03.2020 р. було досліджено:
- Питної води з міського водогону:
- на мікробіологічні показники 9 проб, без відхилень;
- на санітарно – гігієнічні показники - 0.
- Проведено 15 вимірювань потужності експозиційної дози гамма-випромінювання - потужність експозиційної дози гамма-випромінювання місцевості становить від 11 до 14 мкР/год, що не перевищує нормативних значень.
М.В.Олефір,
завідувач Миргородського МВПЛД
ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України»