Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком
2016-02-04

Всесвітній день боротьби проти раку відзначається щорічно 4 лютого за ініціативою «Міжнародного союзу проти раку» (UICC). Його метою є підвищення обізнаності людей про рак, як одного з найбільш важких захворювань сучасності, а також привернення уваги громадськості до його запобігання, виявлення та лікування. Девіз 2016 року – «Ми зможемо, я зможу».

Проблема раку сьогодні найбільш актуальна проблема охорони здоров’я. Медиків усього світу непокоїть стійке зростання захворюваності, складність своєчасної діагностики раку, високий рівень інвалідизації і летальності хворих.
  Щороку майже 180 тис. українців хворіють на злоякісні новоутворення. На початку 2016 року в Полтавській області на диспансерному обліку перебуває майже 37 тисяч осіб з онкологічними захворюваннями.
  У 2015 році збільшився показник захворюваності на злоякісні новоутворення і склав 371,5 на 100 тисяч населення проти 363,4 у 2014 році  (Україна за  2014 р. – 344,5). Смертність населення від злоякісних новоутворень залишається високою.
  Звідки виникає захворювання?
  Пухлинні клітини з’являються ще в процесі формування ембріона людини в різних тканинах та органах. Від них спочатку захищає імунітет матері, а пізніше – власний. Коли ж захисний механізм втрачається, починається неконтрольований поділ пухлинних клітин. Онкологічне захворювання розвивається тривалий час, формуючи пухлину, яка згодом проростає в навколишні органи та утворює метастази.
  Основними чинниками ризику розвитку онкологічних захворювань є тютюнокуріння, зловживання алкогольними напоями, неякісне харчування, надмірне сонячне світло та радіація, забруднене довкілля, стреси, спадковість, порушення вироблення гормонів, безсистемне вживання ліків. Більшість із цих факторів, як правило, спричиняють рак тоді, коли впливають на організм людини протягом тривалого часу.
  Медики визначають так звані передракові захворювання, а саме:
   хронічні гастрити, особливо зі зниженою кислотністю, виразка шлунку, хронічні виразкові коліти;-
   хронічні захворювання печінки, цироз;-
   ерозії та поліпи шийки матки, доброякісні пухлини яєчників, доброякісні пухлини молочних залоз, деякі форми мастопатії;-
   поодинокі та множинні поліпи прямої кишки, тріщини анального отвору, що довго не заживають;-
   пігментні плями та бородавки вродженого та набутого характеру,- особливо в місцях, що піддаються травматизації, виразки на шкірі, що довго не загоюються;
   папіломи слизової оболонки носа, носоглотки, гортані, трахеї.-
  Виникнення злоякісної пухлини у людини, яка страждає цими захворюваннями, не є обов’язковим. Своєчасне діагностування та кваліфіковане лікування допоможуть уникнути виникненню злоякісної пухлини.
  Ознаки, при яких необхідно терміново звернутися до лікаря:
   поява виразки у ротовій порожнині;-
   зміна форми чи розміру родимки;-
   поява на шкірі вузла, який зростає;-
   ущільненість, бугристість або збільшення молочних залоз, зміна форми соска чи виділення з нього;-
   поява надсадного кашлю, захрипленість голосу;-
   зміна функції кишківника чи сечового міхура;-
   затруднене ковтання;-
   незвичні кровотечі або виділення.-
  Щоб своєчасно виявити онкологічну патологію або спростувати підозри на неї, пацієнтів направляють на обстеження до онкодиспансеру. Адже більшість онкологічних захворювань піддаються успішному лікуванню при їхньому своєчасному виявленні.
  Лікарі – онкологи вкотре наголошують, що здоров’я людини в її руках, і для того щоб запобігти утворенню злоякісних пухлин, необхідно:
   регулярно проходити профілактичні огляди;-
   відмовитися від шкідливих звичок;-
   збільшити фізичну активність;-
   обмежити споживання тваринних жирів, копченостей;-
   уникати негативного впливу виробничих канцерогенів;-
   уникати підвищеного сонячного випромінення;-
   виконувати всі рекомендації лікарів по обстеженню та лікуванню захворювань, особливо тих, які можуть бути передпухлинними.-
  Таким чином, якщо вести здоровий спосіб життя і грамотно проводити профілактику раку, ризик захворіти можна значно знизити, а лікування, яке було розпочато на ранніх стадіях захворювання, дає позитивні результати і збільшує шанси на довголіття. Турбота про власне здоров’я, відмова від шкідливих звичок,  регулярне звернення до лікаря – 1 раз на рік для проходження профілактичних оглядів та при появі найменших сумнівів щодо стану свого здоров’я – це шлях  до  повноцінного та  якісного  життя.

 

Прес-центр Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

ОГОЛОШЕННЯ
     
Єгері проводитимуть добування лисиці червоної

З 21 листопада по 31 грудня 2024 року на території громади єгерською службою буде проводитися добування лисиці червоної

     
     
Оголошення

про проведення конкурсу на визначення орендаря земельних ділянок, сформованих за рахунок невитребуваних земельних часток (паїв), загальною площею 56.2112 га

 

     
     
Вакансії

Актуальний список вакансій

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]