Коли байдужість батьків до власних дітей перетинає межу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції. Здебільшого неплатники починають повертати борги зустрівшись з санкціями чинного законодавства, яке передбачає арешт рахунків й майна, обмеження боржників у правах, штрафні санкції та притягнення до адміністративної відповідальності.
«Створені Міністерством юстиції ефективні процеси виконання рішень захищають сторони договору від його невиконання. Примусові заходи стосовно злісних неплатників аліментів доводять свою результативність – у січні 2020 року на користь дітей Полтавщині державні виконавці стягнули близько 19 мільйонів гривень», - розповіла Ірина Свистун, керівник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми), до складу якого увійшла Полтавська область.
Очільниця також зазначила, що на досягнутому фахівці юстиції не зупиняються. Так, на минулому тижні переконатися у дієвості примусових заходів мала змогу родина з Пирятину. Батько після розлучення тривалий час ігнорував фінансові потреби своєї дитини, в наслідок чого утворився 38-тисячний борг. Чоловік сподівався, що його не стосується життя рідної людини, адже вона досягла повноліття.
Нагадати містянину про його батьківський обов’язок та про те, що з часом борг нікуди не зникає, взялися державні виконавці. Правники арештували рахунки неплатника та повернули повнолітній дитині борг у повному обсязі – 38 тисяч гривень.