Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Відділ підприємництва, торгівлі та агропромислового комплексу
2013-07-22

Відділ підприємництва, торгівлі та агропромисло-вого комплексу інформує

 

Положення про відділ

 

До уваги суб'єктів підприємницької діяльності!

Повідомляємо, що для оперативного висвітлення законодавчих та інших змін, які стосуються діяльності підприємців в умовах пандемії, заходів державної підтримки, актуальної інформації про запровадження карантинних обмежувальних заходів, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Офісом розвитку малого  і середнього підприємництва створено  загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину: https://sme.gov.ua/covid19/

     Також, з метою виявлення впливу наслідків економічної кризи, пандемії COVID -19  на бізнес та очікувань на 2021 рік  створено проєкт Business Index – системне опитування  власників та керівників малого та середнього бізнесу. Приєднатись до опитування   можна за посиланням: https://web.gradus.app/business. За результатами  анкетування буде сформовано аналітичний звіт, який буде надіслано учасникам опитування до кінця грудня 2020 року на  e-mail, вказаний під час реєстрації у дослідженні.

 

 

Робота щодо здійснення контролю у сфері обігу товарів  і послуг, розвитку  підприємництва та захисту прав споживачів

за 9 місяців 2020 року

 

І. Сфера обігу товарів і послуг

 

Станом на 1 жовтня 2020 року мережа роздрібної торгівлі налічує близько 1000 обєктів, в т.ч:

467 стаціонарних магазинів, 135 підприємств дрібнороздрібної мережі; 38 підприємств ресторанного господарства, 218 підприємств сфери послуг, 29 аптек та аптечних пунктів, 8 ветаптек, 4 магазини “Оптика”, 17 автозаправних станцій.

 Цифри свідчать про те, що в місті досить розгалужена інфраструктура підприємств споживчого ринку.

Протягом звітного періоду відкрито нових об'єктів торгівлі:

3 підприємства  роздрібної торгівлі

 • магазин "Економ", вул. Свидницького,1
 • магазин "Економ", вул. Д.Апостола,6
 • магазин "Маркетопт", вул. Гоголя,153

 

1 підприємство сфери послуг

 • салон краси "Новий стиль",  вул. П.Мирного, 11А

 

Завдяки відкриттю нових об’єктів у сфері торгівлі та сфери послуг створено 35  нових робочих місць.

З метою задоволення попиту населення на сезонну продукцію та організації торгівлі сільськогосподарською продукцією за зниженими цінами прийнято  розпорядження міського голови від  24 вересня 2020 року  № 80-в "Про участь виробників сільськогосподарської продукції у виїзній торгівлі під час проведення   ярмарку в районі вул. Гоголя, 70А. Відповідно виділено додаткові торгівельні місця для реалізації овочів, фруктів, баштанових культур від сільськогосподарських виробників на вулицях та фермерських господарств.

Виникають питання, особливо в літній період,  щодо порушень  режиму роботи об’єктів торгівлі та перевищення шуму. Протягом звітного періоду відділом організовано  5 комісійних перевірок вимірювання шумів та інфразвуку, проведених  на підставі звернень жителів міста. Були зафіксовані порушення допустимого рівня, порушники притягнуті до адміністративної відповідальності  у вигляді штрафу.

 

2. Розвиток підприємництва

 

В місті станом на 01.10. 2020 року число зареєстрованих фізичних осіб- підприємців складає – 1922,  юридичних осіб - 177. Якщо порівнювати з періодом минулого року (зареєстрованих фізичних осіб- підприємців складає – 1916,  юридичних осіб – 176), кількість суб'єктів господарювання практично не зменшилась.

Показники надходження від сплати  єдиного податку до  бюджету міста є  суттєвими. Кошти спрямовуються на фінансування потреб територіальної громади, забезпечення соціального розвитку, ремонту та будівництва закладів освіти, охорони здоров’я.  

За 8 місяців поточного року надійшло від платників єдиного податку –                          19956,2 тис. грн, що складає  - 13,2 відсотків  від загального фонду бюджету міста:

в т.ч.  від юридичних осіб – 2757,5 тис. грн  

від фізичних осіб-підприємців -  17198.7 тис. грн.

     Але коронавірус вніс свої корективи. Загальний фонд бюджету міста за 8 місяців  недоотримав – 12464,5 тис. грн з них по єдиному  податку -  1526,5 тис. грн.

  З огляду на це все більшу значимість набуває діалог влади та бізнесу з прийняття спільних рішень щодо усунення проблемних питань, які перешкоджають веденню підприємницької діяльності.

Нагальні питання суб’єктів господарювання  розглядаються і вирішуються на засіданнях Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

 Протягом    звітного періоду проведено 5 засідань Координаційної ради, а саме:

по  питанню ставок єдиного податку, по  питанню  легалізації найманих працівників, по  питанню детінізації розрахунків в сфері торгівельного обслуговування, дотримання санітарних норм та правил об'єктами по наданню перукарських та косметологічних  послуг, дотримання карантинних обмежень  на підприємствах торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг.

 В рамках виконання Комплексної програми розвитку малого підприємництва у місті Миргороді на 2016 – 2020 роки продовжує працювати  Фонд підтримки підприємництва для надання фінансово-кредитної  поворотної допомоги малому бізнесу.      За період з 2004 року по 01.10.2020 року 19 представників малого бізнесу міста отримали фінансову підтримку на   загальну суму   407,0 тис. грн.

На даний час на сайті міської ради розміщено оголошення  конкурсу бізнес – планів для представників малого та середнього бізнесу на отримання  фінансової поворотної допомоги

На 2020 рік  із міського бюджету додатково виділено для  Фонду підтримки підприємництва 50,0 тис. грн. Дані кошти  надаються  для поворотної фінансової підтримки суб’єктам підприємницької діяльності м. Миргорода, які запропонують бізнес – проєкти, що  спрямовані на покращення екології на території нашого міста, або наприклад на використання   паперових пакетів при пакуванні товарів.

  Відповідно розпорядження міського голови "Про створення робочої групи по легалізації заробітної плати та зайнятості населення міста" відділ у складі робочої групи протягом звітного періоду брав участь в проведенні 11  рейдів, обстежено 70 суб'єктів господарювання. У ході обстеження спеціалістом відділу також контролюються питання щодо дотримання режиму роботи, вимог та правил торгівлі, оформлення куточка споживача.

            Для того, щоб представники малого та середнього підприємництва м. Миргорода  мали можливість конкурувати з великим бізнесом, брати участь в розробці проектів, втілювати їх життя, і затверджена  така Програма. Розроблена Програма за допомогою Проєкту ПРОМІС.

Програма - це значний  крок в розвитку малого та середнього бізнесу міста, тому що можливе залучення не тільки коштів проекту ПРОМІС, а і інших міжнародних проектів.

В рамках Програми передбачено об’єднання зусиль міської ради, представників малого і середнього бізнесу, інституцій з підтримки бізнесу, інших зацікавлених осіб для впровадження заходів, спрямованих на посилення конкурентоспроможності МСП.

Основними напрямами активних дій Програми є:

 1. популяризація підприємництва
 2. покращення доступу підприємців до фінансування,
 3. навчання персоналу,
 4. стимулювання виходу на нові ринки,
 5. підтримка "зеленого" бізнесу.

По кожному з напрямів працюємо із підприємцями щодо  залучення  до розробки проєктів, які  можливо втілити в життя, що піде на користь і бізнесу і в цілому розвитку міста.

На сьогодні  у м. Миргороді з допомогою  ПРОМІСу реалізуються 2 проєкти:

"Центр підтримки та розвитку бізнесу " - від Громадської організації "Зміни можливі"

Загальний бюджет  проєкту – 636,9 тис грн

Внесок проєкту ПРОМІС  - 444,9 тис. грн

Власний внесок проєктанта – 192,2 тис. грн

Створення центру  сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу шляхом забезпечення майбутніх приватних підприємців, керівників, власників бізнесу повноцінною платформою для навчання, генерації ідей, комунікації, обміну досвідом, реалізації спільних проектів.

На даний час надійшло коштів від ПРОМІСу на суму 229355 грн (65255+164100)

Проведені наступні заходи:

 1. Відібрано постачальників для закупівлі необхідного обладнання та оргтехніки
 2. Розроблено регламентуючі роботу Центру документи
 3. Розроблено програми тренінгів та семінарів
 4. Відібрано тренерів для  навчаючих курсів.
 5.  Для Курсу «Школа для підприємців-початківців» - тренер Цибульська Юлія, експертка із запуску стартапів, діджитал-маркетингу.
 6.  Для  Курсу «Школа бізнесу для жінок» обрано бізнес-тренерку Бахановська І.М. – директор агенства HR-технологій «Еліт персонал»
 7. Проведено 4 семінари для підприємців – початківців та 4 семінари для підприємців – жінок.
 1. "Створення ремісничого коворкінгу "Миргородський Центр кераміки" - від Громадської спілки  "Миргородський центр кераміки"

 Загальний бюджет  проєкту   – 1019,4 тис. грн

 Внесок Проєкту ПРОМІС      -   700,5 тис .грн

             Власний внесок проєктанта   –  318,9 тис. грн

 Створення Центру  кераміки на базі   Миргородського художньо-промислового коледжу ім. М.В. Гоголя сприятиме розвитку молодіжного підприємництва шляхом набуття знань та  практичних             навичок, удосконаленню виробничої практики студентів та випускників-керамістів коледжу, в кінцевому результаті - налагодженню системи збуту керамічних виробів.

На даний час надійшло коштів від ПРОМІСу на суму 167000 грн

Проведені наступні заходи:

1. Розроблено регламентуючі роботу центру документи (розпорядок роботи коворкінгу, проведення майстер-класів та сеансу арт-терапії тощо).

2. Проведено   теоретичні модулі  базового навчального курсу ремісничого коворкінгу "Миргородський центр кераміки"

- Лекція «Кераміка, історія, напрямки. Кераміка як бізнес»

- Лекція «Ринки, ніши, клієнти, цільова аудиторія»

  Лекція «Технологія  ч.1» «Основи виробничого процесу»

- Лекція «Технологія  ч.2» «Зменшення шкідливого впливу керамічного виробництва на довкілля та сталого використання природних ресурсів»

3. Сформовано групу з 15 осіб з врахуванням гендерних акцентів (з них 60% жінок).

 1. Надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності

За 9 місяців 2020 року відділом підготовлено та прийнято 37 рішень виконавчого комітету, укладено 90 договорів на надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності. Припинено 12 договорів (зміна суб'єкта господарювання,   дострокове припинення виносної торгівлі).

Від сплати за надання в оренду окремого конструктивного елементу благоустрою комунальної власності за звітний період до міського  бюджету надійшло  559,3 тис. грн.

Станом на 1 жовтня поточного року діє 169 договорів надання в оренду окремих конструктивних елементів благоустрою, в т.ч

стаціонарні тимчасові споруди – 136, із них:

 52 -  продовольчі павільйони

 50 -  непродовольчі павільйони

 6   -  питна вода

 21  -  по наданню послуг (ремонт взуття, офіси, термінали поповнення рахунків, кавові автомати)

 15   -  літні  майданчики

   На здійснення  виносної торгівлі саджанцями, квітами власного вирощення, плодоовочевою продукцією  протягом поточного року укладено 25 договорів.

 

                           4. Захист прав споживачів

                Протягом  звітного періоду  до відділу споживчого ринку та підприємництва звернулися     89 осіб з наступних питань:

 • щодо якості товарів - 41   ( мобільні телефони - 10, телевізори та електротовари побутового призначення – 20, інші непродовольчі товари - 11);
 • щодо якості торгівельних послуг - 40 (встановлення вікон, дверей – 6, придбання товарів через інтернет – магазини – 5, сервісне обслуговування – 30, житлово-комунальних – 1, неетична поведінка продавців – 4);
 • щодо відсутності  достовірної інформації на товари та послуги – 8.

     Дієву допомогу одержали 82 скаржники, в т.ч. для 8 - повернули кошти, для  45 –  проведено гарантійний ремонт побутової техніки та мобільних телефонів, для 22 – здійснено обмін товару. Також, 15 скаржникам підготовлено письмові відповіді.

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Скликається чергове засідання виконавчого комітету

09 лютого 2022 року о 9.00  в залі засідань міської ради скликається  чергове засідання виконавчого комітету

     
     
Повідомлення

Повідомлення  про припинення повноважень спостережної комісії при виконавчому комітетові Миргородської міської ради та формування нового складу

     
     
Оголошення

21 січня о 10.00 відбудеться відкриття меморіальної дошки захиснику України Олександру Зубченку (м. Миргород, ПТУ №44, вул.Козацька, 26).

22 січня о 10.00 до Дня Соборності  відбудеться  покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку (м. Миргород, вул. Гоголя, 126).

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net