Военкомат
Відділ муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту
2013-07-23

Відділ знаходиться за адресою: м. Миргород, вул. Незалежності, 17, каб. 8.

Начальник відділу - Усик Тетяна Дмитрівна

Головний спеціаліст відділу - Саєнко Анна Олексіївна

Провідний спеціаліст відділу - Горбань Валентина Василівна

Тел.: (05355) 5-33-21, e-mail: mirgorodinvest@gmail.com

 


 

Звіт 2-ге півріччя 2016 - 1-ше 2017 року

Презентація до звіту

 


 

Звіт про роботу відділу муніципальних ініціатив за 2016 рік

Відділ муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту створено в структурі Миргородської міської ради в квітні 2012 року. До штатного розпису відділу входить три одиниці – начальник відділу, головний та провідний спеціаліст.

Відповідно до Положення про відділ до основних завдань відділу відносяться:

 • сприяння залученню коштів у реалізацію стратегічних проектів, направлених на розвиток міста;
 • реалізація політики енергозбереження та енергоефективності;
 • налагодження відносин з вітчизняними та іноземними партнерами міста в сфері муніципального розвитку, з метою спільної реалізації проектів розвитку.

 

 

Для залучення в місто додаткових фінансових ресурсів, отримання технічної допомоги відділ формує заявки до численних міжнародних, державних та приватних донорів.

 

Подані заявки щодо участі у проектах:

 • на конкурс Громадські ініціативи України заявку "Співпраця влади і громади у розробці веломережі міста";
 • конкурс "Відповідальне місто";
 • "Комплексна енергозберігаюча санація житлових будинків" від німецького агентства DENA на 8 будинків Миргорода;
 • на конкурс «Розвиток місцевої демократії – важлива складова реформи місцевого самоврядування» за Програмною ініціативою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження»;
 • запит до міністерства екології та природних ресурсів про виділення коштів для здійснення природоохоронних заходів;
 • на конкурс комплексних проектів з адаптації до змін клімату для місцевих громад від Національного екологічного центру України в рамках проекту "Climate Forum East II", що реалізується за підтримки ЄС;
 • на конкурс “Лейпцизька премія інтегрованого розвитку міст України”;
 • програма ЄБРР "Підтримка інвестицій у систему сталого управління ТПВ та їх переробки в Україні";
 • запити народним депутатам щодо розподілу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку;
 • до Мінрегіонбуду щодо участі в "Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України" Європейського Інвестиційного Банку;
 • до державного фонду регіонального розвитку на 5 об'єктів;
 • до обласного конкурсу та інші.

 

Он-лайн моніторинг.

Моніторинг споживання енергетичних ресурсів в бюджетних закладає є основою функціонування системи енергетичного менеджменту та ефективного впровадження заходів з підвищення енергоефективності. Наявність моніторингу дозволяє виявляти неефективне енергоспоживання, планувати витрати на енергоносії та визначати будівлі, що потребують першочергового впровадження енергоефективних заходів.

Реалізація політики енергозбереження кожного міста розпочинається з обліку споживання енергоносіїв. Щоденний он-лайн моніторинг і аналіз споживання енергоносіїв у бюджетній сфері м.Миргорода здійснюється у 29 установах, в т.ч. міській раді, фінансовому управлінні, управлінні праці та соціального захисту населення, відділі освіти та 17 підпорядкованих йому навчальних закладів, відділі культури та туризму і 6 йому підпорядкованих закладах культури. Показники лічильників вносяться до Інформаційної системи енергомоніторингу ФІАТУ відповідальними особами за будівлю .

Контроль споживання електричної та теплової енергії, газу та води дає можливість провести порівняльну характеристику між затвердженими річними лімітами і фактичним споживанням енергоносіїв, виявляти різкі коливання показників та приймати відповідні рішення.

Так, аналіз споживання енергоносіїв 29 бюджетними установами міста за 11 місяців 2016 року у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року показує, що відбулося зменшення споживання теплової енергії на 15,3% (627 Гкал), води на 5,5% (812,9 куб.м), електроенергії на 10% (54833 КВт/год).

 

Співробітництво з містами-побратимами.

Миргород міцно тримає статус мирного та дружнього міста, постійно розширюючи зв’язки з іншими містами та країнами. Так, на даний час місто має три українських міста-побратима: Новорад-Волинський на Житомирщині, з котрим піписано Угоду про продовження співпраці у вересні 2016 року, Хмільник з Вінничини, Обухів з Київщини, який приєднався до групи міст-побратимів Миргорода в березні 2016 року. Культурні та економічні зв’язки миргородці підтримують з містами інших країн: Барбі (Німеччина), Маарду (Естонія), Згожелець (Польща), Рєчіця (Білорусь), Горна Оряховиця (Болгарія), Єкабпілс (Латвія) та Мцхета (Грузія).

 

 

Проводяться обміни делегаціями з миргородськими містами-побратимами в галузі освіти, охорони здоров'я, культури, туризму та в інших сферах соціально-культурного життя. Це ще одна можливість показати туристичний та рекреаційний потенціал нашого міста.

 

 

Проведення інформаційно-просвітницьких заходів.

Значну увагу спеціалісти відділу приділяють проведенню інформаційно-просвітницьких заходів та популяризації заходів із енергозбереження, створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та заохоченню жителів до активної участі у розбудові нашого міста Миргород.

У 2016 році взято участь у 19 зборах співвласників багатоквартирних будинків у позаробочий час. Окрім зборів надано безліч консультацій ініціативних групам співвласників. Проведено роз’яснення новин законодавства в сфері управління багатоквартирними будинками, можливості отримання додаткового фінансування на утримання будинків з міського бюджету, грантових коштів міжнародних проектів, пільгового кредитування від держави, процедури створення, реєстрації та функціонування ОСББ, порядку отримання субсидій на внески та платежі.

 

 

Відділ проводить інформаційну кампанію по створенню ОСББ в зв'язку з діяльністю міжнародного проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Організовує безкоштовну участь в різноманітних семінарах представників ОСББ у Миргороді, Полтаві та Києві. Так, на даний момент у місті зареєстровано 22 ОСББ, 10 з яких зареєстровано у 2016 році, а решта – за усі попередні роки.

 Працівники відділу за підтримки GIZ проводили уроки з енергоефективності у школах в Тиждень Сталої Енергетики, заохочуючи малечу солодкими подарунками, канцтоварами. Три школи отримали в подарунок енергозберігаючі лампи.

Другий рік поспіль місто бере участь в Європейському Тижні Мобільності, який проходить з 2002 року щорічно з 16 по 22 вересня по усьому світу. З 18 по 20 вересня 2016 року в рамках Тижня Німеччини в Україні, Європейського Тижня Мобільності, Днів енергії та Дня міста Миргород проведені широкомасштабні заходи: святкування Дня міста, велопробіг, презентація енергоефективних заходів за підтримки GIZ “Енергоефекетивність у громадах”, три семінари з енергоефективності, а також промоційні заходи по долученню громадськості та міжнародних партнерів до сталого енергетичного розвитку. Серед учасників заходів - представники GIZ, Угоди Мерів, ЄС/ПРООН, ФІАТУ, громадськість міста.

 

 

 

ЄТМ дає місцевим органам влади та зацікавленим організаціям і особам можливість ініціювати проведення заходів, спрямованих на покращення навколишнього природного середовища та умов життя в громадах. Цьогорічна тема ЄТМ: "Розумна мобільність Сильна економіка".

Місто часто приймає делегації з інших міст та областей, що приїздять з метою обміну досвідом.

 

Угода мерів та План дій зі сталого енергетичного розвитку

У червні 2016 році місто та ГО "Передвижник" підписали Меморандуми з Асоціацією “Енергоефективні міста України” щодо розширення співпраці та долучення громадськості до консультацій щодо прийняття рішень по проекту "Громадянське суспільство в Угоді мерів". ПДСЕР вдосконалюється відповідно до нових розширених завдань Угоди мерів та з урахуванням попереднього досвіду міста. Зібрано дані по енергопостачальним організаціям для перерахунку показників ПДСЕР.

 

 

ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

У 2016 році у Миргороді продовжує діяльність спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Проводилася інформаційна кампанія щодо можливості участі в європейському проекті серед мешканців багатоквартирних будинків. Отримано величезний досвід щодо можливостей співпраці ОМС та організованої громади з міжнародними проектами.

У співпраці між проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Миргородською міською радою, співвласниками багатоквартирних будинків у 2016 році виконуються такі роботи:

 • Капітальний ремонт даху будинку по вул. Панаса Мирного, 22, ОСББ "Мирний 22".
 • Капітальний ремонт даху будинку по вул. Панаса Мирного, 16, ОСББ "Миргородська Калина-2016".
 • Капітальний ремонт даху, ливневої каналізації будинку по вул. Старосвітська, 3, ОСББ "Старосвітська,3".
 • Капітальний ремонт даху будинку по вул. Старосвітська, 47, ОСББ "Омріяний дворик".
 • Капітальний ремонт даху будинку по вул. Слави, 59-А, ОСББ "Слави 59А".
 • Капітальний ремонт даху будинку, вимощення, утеплення фасадів, заміна вікон місць загального користування на енергозберігаючі по вул. Старосвітська, 8, ОСББ "Старосвітська,8".

Загальна вартість запланованих робіт – 3990 тис. грн., з яких 1 840 тис. грн. – кошти проекту, 229 тис. грн. – кошти громадських об'єднань, 1 921 тис. грн. – кошти міського бюджету.

 

 

Відповідно до Програми підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2015-2018 роки впроваджено фінансову підтримку новостворених ОСББ на капітальні видатки в сумі 10 тис. грн.

Також 2016 року Проектом введено новий компонент – SMART CITY. В рамках цього компоненту плануються роботи з покращення прозорості, підзвітності роботи міської ради.

Заплановані роботи у Миргороді – введення поіменного голосування на сесіях міської ради, онлайн-трансляції сесій та інших засідань, оптимізація пошуку сесійних рішень на сайті для громадян. Підписано грантову угоду, проведено конкурс з відбору підрядника.

 

 

Відшкодування частини відсоткової ставки по енергоефективним кредитам.

Цільова програма відшкодування частини відсоткової ставки за залученими кредитами для населення та ОСББ на стимулювання впровадження енергоефективних заходів на 2015-2018 роки прийнята 07 серпня 2015 року рішенням 56 сесії. На даний момент кошти з міського бюджету на програму не виділялися.

Перші громадяни в Миргороді почали співпрацю з програмою ЄБРР “IQ Energy” щодо відшкодування частини кредиту на енергоефективні заходи в житловому секторі. Європейський Банк Реконструкції та Розвитку створив її спеціально для тих, хто хоче економити на комунальних платежах і жити в теплому комфортному домі.

 

Програма муніципальної підтримки ініціатив громадян.

За ініціативи відділу та підтримки міського голови в Миргороді вперше розроблено Програму підтримки ініціатив громадян, яку затверджено 6 сесією 7 скликання від 20 січня 2016 рішенням №15 та виділено 100 тис. грн. з міського бюджету. Програму створено задля розвитку та посилення громадської активності в місті Миргороді в рамках співпраці з Британською Радою за програмою "Активні Громадяни", співпраці з громадськими організаціями та активістами міста.

Програма передбачає оголошення конкурсу ініціатив, відбір кращих та їх реалізацію на умовах співфінансування 10% від ініціативної групи та 90% з міського бюджету. Один проект може бути профінансовано до 10 тис. грн. з міського бюджету.

Було оголошено конкурс ініціатив громадян, отримано 18 анкет. За результатами конкурсу профінансовано 11 проектів на виділену суму 100 тис. грн. На підтримку ініціатив в перший рік реалізації програми було вирішено підтримати і решту проектів, для чого було додатково виділено 60 тис. грн. бюджетних коштів.

В рамках Програми було встановлено дитячі майданчики, проведено озеленення, облаштування зон відпочинку, встановлено велопарковку, поведено спортивно-розважальні заходи, створено шкільну радіохвилю, проведено зариблення річки, видано альманах місцевих поетів.

 

 

Зацікавленість громади зростає. Все більше мешканців звертається за консультаціями щодо реалізації Програми наступного року. Програму “Місто активних громадян” (скорочено “МАГ”) планується прийняти на наступні шість років з щорічним зростанням бюджету. Принцип прийому, відбору та реалізації ініціатив подібний до принципів партисипативного бюджетування, що наразі є одним із показників сталого розвитку міст, спрямованого на добробут його мешканців. Тому дана Програма була подана на конкурс “Лейпцизька премія інтегрованого розвитку міст України”.

 

Обласний конкурс проектів та програм розвитку територіальних громад Полтавської області

У 2016 році Миргородським міським головою була відстояна позиція міст обласного значення щодо можливості їх участі в конкурсі. Від міста було подано заявку на участь в обласному конкурсі проекту "Будівництво велосипедних доріжок по вулиці Гоголя" загальною вартістю 1 млн. грн. Проект став переможцем обласного конкурсу і за умовами місто отримає 500 тис. грн. з обласного бюджету на будівництво велодоріжки по центральній вулиці Гоголя в 2017 році.

 

 

Державний фонд регіонального розвитку.

Для фінансування у 2017 році від міста було підготовлено та подано 5 проектів до участі у ДФРР:

 1. «Реконструкція мосту через річку Хорол, загальною довжиною 116 м, по вул. Гоголя у м. Миргороді Полтавської області»;
 2.  «Реконструкція теплових мереж котельні по вул. Прорізній, 4-А з підключенням теплового навантаження від котельні, розташованій по вул. Гоголя, 34-А в м. Миргород»;
 3. "Реконструкція стадіону "Старт" по вул. Гоголя, 175 в м. Миргороді";
 4. Проект співробітництва територіальних громад «Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Миргородському районі Полтавської області» (м. Миргород, села Білики, Вовнянка, Гаркушинці, Петрівці, Шахворостівка, Ярмаки). По даному проекту у Мінрегіоні зареєстровано договір про співробітництво.
 5. “Реконструкція приміщення по вул. Гоголя, 171/1 для облаштування ЦНАП в м.Миргород Полтавської області”.

Проект «Реконструкція мосту через річку Хорол, загальною довжиною 116 м, по вул. Гоголя у м. Миргороді Полтавської області» пройшов конкурсний відбір проектів та програм у 2015 році. Фінансування з державного бюджету відбувалося наприкінці року і з суми передбаченого державного фінансування 10,9 млн. грн. було освоєно 7,5 млн. грн. З міського бюджету в 2015 році було освоєно 0,8 млн. грн. Після виявлення додаткових прихованих робіт проект було подано на перерахунок і загальна вартість проекту збільшилась із 20 млн. грн. до 33,4 млн. грн. Задля термінового відновлення робіт по реконструкції мосту з міського бюджету в 2016 році було виділено додаткове фінансування 4,5 млн. грн.

 

 

Проектом “Реконструкція приміщення по вул. Гоголя, 171/1 для облаштування ЦНАП в м.Миргород Полтавської області” передбачено реконструкцію приміщення під ЦНАП. Нове приміщення є більшим за існуюче, що надасть можливість зібрати усі служби в одному місці та організувати відкритий простір, водночас підвищивши комфорт для усіх учасників процесу. Приміщення загальною площею 491м2 є достатнім, щоб передбачити зони очікування, інформування та обслуговування замовників, дитячу кімнату, враховуючи прогнозоване зростання кількості відвідувачів. Територіальна доступність приміщення, наявність зупинок громадського транспорту та місць для паркування власного автотранспорту сприятимуть тому, що громадянам буде зручно дістатись приміщення. Вхід в будівлю буде пристосований до потреб людей з інвалідністю, також буде облаштовано вбиральню для людей з інвалідністю. Також заплановано впровадження систем електронної черги та можливості електронного замовлення послуг. Виконання поставлених задач сприятиме покращенню якості та підвищенню швидкості надання адміністративних послуг населенню міста та області, а також забезпечить належний рівень поінформованості та обізнаності жителів області щодо можливостей отримання адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг у м.Миргороді. Загальна вартість проекту - 5,4 млн. грн.

 

Співпраця з корпорацією NEFCO

Миргород має два діючих пільгових кредити від Північно-екологічної фінансової корпорації на проведення енергоефективних заходів в двох навчальних закладах та на модернізацію вуличного освітлення. Успішна співпраця та дешеві кредитні ресурси націлюють на подальшу співпрацю. Так, в процесі розробки бізнес-план по програмі "Чисте виробництво" по модернізації мереж водопостачання на 315 тис. Євро під 6% та тепломодернізації дошкільних навчальних закладів на 6,8 млн. грн. під 3%.

Також спільно з NEFCO в процесі реалізації демонстраційний проект DemoUkrainaDH "Модернізація теплового району "Авіамістечко" в м. Миргород Полтавської області". В рамках виконання Проекту згідно з бізнес-планом буде проведено заміну застарілого енергогенеруючого обладнання з встановленням високоефективного конденсаційного котлу із сучасним обладнанням та повною автоматизацією, а також нових мережевих насосів, встановлення ІТП у 17 житлових будинках, заміна застарілих трубопроводів на нові попередньо ізольовані. Проект схвалено Мінрегіоном та Мінфіном, сесіями Полтавської обласної та Миргородської міської ради, виконавчим комітетом міської ради. В грудні 2016 року мають бути укладені кредитний, грантовий договори та договір про надання гарантії між корпорацією NEFСO, ОКВПТГ “Миргородтеплоенерго”, Миргородською міською радою.

Відповідно до бізнес-плану бюджет проекту становить 882 тис. євро, з яких 300 тис. Євро грантові (безповоротні) кошти, 134 тис. Євро місцевий внесок, 448 тис. Євро кредитні кошти NEFCO. Кредит бере теплопостачальна організація під гарантії місцевого бюджету.

 

 

Перспективи будівництва когенераційної електростанції на біомасі в Миргороді

Як уже зазначалося вище, міська рада неабияку увагу приділяє питанням енергоефективності та енергозбереження у місті. Миргород у даному напрямку має вже досвід напрацювань і має намір налагодити співпрацю з будівництва когенераційної електростанції на біомасі. Так, у листопаді було проведено круглий стіл за підтримки Державного Агентства з ефективного використання енергетичних ресурсів, Посольства Литви в Україні, Конфедерації відновлюваної енергії та Литовської Асоціації «Літбіома» щодо перспективи будівництва ТЕЦ. До участі були запрошені депутати Миргородської міської ради, представники Полтавської ОДА, міські голови Полтавської області та інших областей.

 

 

Європейський Інвестиційний Банк

До Мінрегіонбуду направлено пакет документів щодо участі в "Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України" Європейського Інвестиційного Банку. На сесії прийнято рішення щодо надання дозволу на участь в проекті шляхом залучення коштів позики від ЄІБ на умовах, визначених Фінансовою угодою щодо проекту, в обсязі до 5,5 млн.євро для фінансування субпроекту «Енергоефективна санація муніципальних будівель м. Миргорода», який передбачає проведення термомодернізації муніципальних будівель, реконструкції систем теплопостачання з встановленням індивідуальних теплових пунктів, заміни вікон, дверей, ламп розжарювання, встановлення систем рекуперації повітря, встановлення тепловідбивних екранів.

 

 

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку

Постановою Кабміну №395 від 24 червня 2016 року для місцевих бюджетів виділено державні субвенції на соціально-економічний розвиток територій, в тому числі на місто Миргород 1552,8 тис. грн.:

 • Модернізація системи опалення та термомодернізація будівлі Миргородської загальноосвітньої школи № 9 (капітальний ремонт) 752,8 тис. грн.

Субвенція 800 тис. грн.:

 • Капітальний ремонт даху СШ №5 – 500,0 тис. грн.
 • Капітальний ремонт даху СШ №1 – 300,0 тис. грн.

Постановою Кабміну 755 від 26.10.2016

 • Реконструкція стадіону “Старт” по вул. Гоголя, 175 в м. Миргород - 1300,0 тис. грн.

 

Проект «Місцеві Альтернативні джерела енергії: м. Миргород».

На завершальній стадії реалізація проекту агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород» для міста та Полтавської області, який було розпочато у 2013 році. З обласного бюджету виділено кошти для завершення здачі біокотельні в експлуатацію. ОКВПТГ "Миргородтеплоенерго" допрацьовує технічні недоліки.

 

Швейцарсько-український проект DESPRO "Підтримка децентралізації в Україні"

У рамках проекту передбачено кошти на співфінансування робіт з поліпшення системи централізованого водопостачання. Проектом виділено 1,8 млн. грн. грантових коштів на модернізацію та розширення системи централізованого водопостачання.

У 2016 році продовжено будівництво та реконструкцію водопровідних мереж. Повністю завершені роботи по прокладанню вуличних водогонів по вулицях Єрківська, Ванди Василевської, Петрівській, Колгоспній. На стадії завершення роботи по водогонам на вулицях Міжболотній, Козацькій, Стаднянській, Красносільській, Ломаній, Лісовій. Почапцях, Котляревського. На початку 2017 року буде прокладений водогін по пров. Заводському. В рамках проекту проводиться будівництво мереж водопостачання до житлових будинків соціально-незахищеним громадянам, які є абонентами-користувачами вуличних колонок Миргородводоканалу.

 

 

Цільова програма підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення іміджу міста та розвитку міжнародного співробітництва Миргорода на 2012-2016 роки

     Завдяки впровадженню даної програми були здійснені заходи у сфері формування іміджу міста, розвитку відносин з містами-побратимами. Протягом дії програми було розроблено та виготовлено сувенірну та іміджеву продукцію з символікою Миргорода, забезпечено прийом делегацій інших міст та держав.

 

 

Велоконцепція

За ініціативи міської ради місто Миргород взяло участь в проекті "Розвиток велотранспорту задля добробуту громад".

Відділом розроблено велоконцепцію міста, основною складовою якої є створення безпечної велоінфраструктури. У грудні 2015 року депутати міської ради одноголосно прийняли рішення "Про затвердження концепції розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури в м. Миргороді на 2015-2020 роки".

Попередні підрахунки вказують, що для повного облаштування всієї велоінфраструктури та системи велонавігації в місті, необхідно близько 30 млн. грн. Для реалізації цього проекту будуть залучатися як вітчизняні, так і міжнародні інвестори. Розвиток велоруху передбачено стратегією розвитку Полтавської області, планом дій зі сталого енергетичного розвитку. Державною політикою з питань профілактики та лікування серцево-судинних захворювань вимагається обов’язкове включення у плани забудови міст створення велосипедних та бігових доріжок.

Проводились акції "Велосипедом на роботу", велодні та велоуроки. Миргород долучився до всеукраїнської ініціативи "Вишиваний шлях" та прийняв групу велосипедистів з Харкова 19 червня 2016 року.

 

 

Традиційні підрахунки велосипедистів за встановленою методикою знову підтверджують статус велосипедного Миргорода.

 

 

Розробили варіанти велопарковок та внесли рекомендації до містобудівних умов щодо їх встановлення. Визначено місця першочергового встановлення муніципальних велопарковок – петиція, підписана 108 громадянами. З міського бюджету на встановлення велопарковок виділено близько 50 тис. грн.

 

 

Замовлено та розроблено ПКД "Будівництво велосипедних доріжок по вул. Гоголя в м. Миргороді", проект пройшов державну експертизу. Вартість будівництва вело доріжок з обох сторін по вулиці Гоголя від мосту до ЦРЛ згідно ПКД становить 6,4 млн. грн. довжиною 5,51 км. На обласному конкурсі проект першої черги будівництва на 1 млн. грн. став переможцем та отримав 500 тис. грн.

 

Миргород - Відповідальне місто

На конкурсі "Відповідальне місто - 2015" Миргород з муніципальним проектом "Співпраця влади і громади в розвитку велоруху" увійшов у трійку переможців відповідальних практик. Нагородження відбулось 5 лютого 2016 року.

 


 

Про підсумки роботи відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту виконавчого комітету Миргородської міської ради за 2015 рік

Про підсумки роботи відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту виконавчого комітету Миргородської міської ради за 2014 рік

 


 

Енергетичні паспорти бюджетних будівель міста

З енергетичними паспортами бюджетних будівель міста за 2014 рік можна ознайомитись за посиланням.

 


 

Миргород на шляху до енергоефективного міста

 

Основна проблематика у сфері енергозбереження

• повільне здійснення реформи житлово-комунальної галузі;

• зростання вартості енергоносіїв;

• кредиторська та дебіторська заборгованість учасників ринку житлово-комунальних послуг;

• відсутня фінансова підтримка з обласного та державного бюджету на модернізацію технологічного обладнання енергоємних підприємств;

• відсутність пільгового кредитування на реалізацію затратних енергозберігаючих технологій;

• ризики від коливання ціни та поставок газу в Україну.

 

Основні напрямки у роботі

Основними завданнями енергозбереження є:

 • врегулювання питання нормування витрат енергоресурсів, оптимізація витрат і втрат енергетичних і матеріальних ресурсів;
 • застосування адміністративних методів впливу на енергоспоживання бюджетної і комунальної сфери, населення, підприємств із здійсненням контролю за додержанням підприємствами і установами встановлених нормативів енергоспоживання;
 • розробка реальних механізмів економічного стимулювання енергозбереження в галузі;
 • забезпечення виконання другого етапу програми «Збережемо енергоресурси Полтавщини» в розрізі виконання місцевої програми енергозбереження;
 • проведення паспортизації житлових та адміністративних будинків;
 • розроблення та реалізація енергоощадних заходів, у тому числі на базі відновлювальних джерел енергії (сонячної, вітрової та геотермальної енергії);
 • покращення санітарно-гігієнічних умов перебування дітей в дошкільних начальних закладах та школах;
 • залучення коштів для реалізації практичних проектів у сфері енергозбереження та енергоефективності.

Для зменшення суттєвих витрат, припинення нераціонального використання енергоресурсів та постійного інформування про заходи з енергоощадності громади м. Миргорода створена служба енергоменеджменту. Основними завданнями енергоменеджменту є:

 • розбудова існуючої системи енергетичного менеджменту;
 • облік та аналіз енергоспоживання;
 • планування та реалізація заходів з енергозбереження;
 • енергетичний контролінг;
 • сприяння енергозбереженню.

  

Корисні поради

Тепло виходить з квартири і не повертається. А якщо повертається, то у вигляді послуг з теплопостачання, за які Ви сплачуєте гроші. Ось 10 фактів втрат тепла та 10 порад, які допоможуть Вам зберегти і тепло і кошти:

Факт першийМайже 30 % всього тепла виходить з вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах.

Порада: Елементарні заходи теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 3-4° С. (заклейте вікна та проведіть ізоляційні заходи)

 Факт другий: Крім вікон та дверей – тепло виходить через вентиляційні отвори, особливо якщо ви живете на останніх поверхах.

Порада: Оскільки вентиляційні отвори наглухо закривати не можна, обладнайте їх спеціальними дверцятами або куском картону. Це допоможе підвищити температуру на 2-3° С! 

Факт третій: Електричний вентилятор здатний всього за годину витягти багато тепла з вашої оселі;

Порада: Вимикайте пристрій, як тільки він зробить свою справу.

Факт четвертий: Якщо ваші батареї недостатньо нагріваються – проблемою може бути утворення повітряних пробок. 

Порада: Щоб вирішити проблему достатньо відкрутити клапан на батареї і дочекатися, доки потече вода. 

Факт п’ятий: Декоративні панелі на батареях забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату. 

Порада: Якщо у квартирі холодно, краще обійтися без декору, а якщо ви лише будуєтесь чи робите ремонт, слід подумати про те, щоб не «ховати» батарею в нішу.

Факт шостий: Вкритий фольгою теплозахисний екран розміщений між стіною та батареєю здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%; При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 5-10%.

Порада: Наклейте фольгу на ДСП та розмістіть на стіні за батареєю.

Факт сьомий: Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла – на 8-10 % більше ніж з білою. 

Порада: Очистивши поверхню батареї від декількох слоїв старої фарби та зробивши її гладенькою, пофарбуйте у темно-коричневий колір.

Факт восьмий: Якщо у вас довгі штори, то майже 20 % тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати.

Порада: Штори, які не закривають батарею дають можливість надходити теплу в кімнатний простір.

Факт дев’ятий: Взимку через скло у вікні втрачається від 10-14 % тепла.

Порада: Закриваючи його на ніч короткими шторами, ви зберігаєте тепло в кімнаті.

Факт десятий: Тепловтрати через вхідні двері й розбиті вікна в під’їздах можуть становити близько 5-15% від сумарних теплових втрат будинку. 

Порада: Закривайте вхідні двері та заскліть вікна у своїх під’їздах. Це допоможе зберегти тепло у всіх приміщеннях будинку!

Підготовлено за підтримки

проекту USAID "Реформа міського"

 Поради на кожен день

 

- Замініть звичайні лампочки розжарювання на енергозберігаючі. Компактні енергозберігаючі лампи споживають у чотири рази менше електроенергії, а строк їхнього використання у вісім разів довший, ніж звичайних.

- Протріть електричні лампи від пилу. Витерта лампа світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена.

- Не забувайте про природнє освітлення. Використання сонячного світла – це один  із найсуттєвіших резервів економії електроенергії. Використовуйте більше природнього світла, коли це можливо. На вулиці почало темнішати – подумайте, можливо, настав час для вечірньої прогулянки або вже час подумати про сон? Стало важко читати? Спробуйте сісти ближче до вікна або відкладіть читання на завтра.

Тримайте вікна чистими. Запилене скло може поглинати до 30% світла. Регулярно мийте вікна.

- Купуйте енергозберігаючі побутові прилади. При виборі таких побутових приладів, як холодильник, плита, пральна машина, тощо, звертайте увагу на їхній рівень енергоспоживання. Прилади з найменшим рівнем енергоспоживання маркуються літерами «А» або «А+».  Так, наприклад, холодильник класу «А» або «А+» споживає на 30 - 50% менше електричної енергії від загального споживання  електроенергії холодильником класу «В».

Вимикайте функцію очікування standby. Вимикайте телевізори, відео- та стереомагнітофони і комп’ютери, коли не використовуєте їх. У режимі очікування вони споживають від 10 до 60% електроенергії, спожитої протягом свого життя. Вимикайте освітлення, коли воно Вам не потрібне. Вимикайте екран комп’ютера, виходячи на перерву.

- Приймайте душ замість ванної. Так лише за тиждень ви зекономите 1400 л води. Та й психологи радять митися під проточною водою. (Виходячи з того, що на прийом ванної витрачається до 250 л води, а на прийом душу до 50 л. Тобто за один прийом душу економиться до 200 л води, а якщо щоденний прийом ванної замінити на душ, то економиться до 1,4 м3 (або 1400 л)).

- Мийте ощадливо. Використовуйте пральну або посудомийну машину тільки при повному завантаженні. Використовуйте мийні засоби, що підходять для низьких температур, та вибирайте ощадливі програми. Зменшуйте Ваше особисте споживання гарячої води, приймаючи душ замість ванни.

Відремонтуйте сантехніку. Щільно закривайте крани гарячої води. Стежте, щоб вони не протікали. Витікання гарячої води не лише збільшує ваші рахунки за гаряче водопостачання, але й призводить до підвищення вологості житла.

- Кип’ятіть лише стільки води, скільки вам потрібно, та не забувайте чистити чайник від накипу. Якщо ви будете кип’ятити лише необхідну вам кількість води, ви зможете заощадити десь 61 гривню на рік. Але не забувайте про те, що нагрівний елемент електричного чайника має бути вкритий водою. Накип у чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії, що потрібна для кип’ятіння води.

Накривайте кухонний посуд кришкою! Ви можете зберегти 30% енергії, якщо в процесі готування їжі накриєте свою каструлю кришкою.

- Не залишайте дверцята холодильника відкритими більш, ніж необхідно, дозвольте їжі повністю охолонути перш, ніж помістити її в холодильник або морозильну камеру, регулярно розморожуйте й зберігайте при відповідній температурі. Якщо можливо, не розміщуйте кухонну плиту й холодильник/морозильну камеру поруч одне з одним.Цікаво знати!

Помилки при монтажі віконних блоків

Правильний вибір вікон із ПВХ-профілів

Що треба, щоб у будинку було тепло?

Тиждень Сталої ЕнергіїЕлектронна бібліотека

 

-  Брошура «10 порад як зберегти тепло»

 

 - Практичний посібник "Енергоефективний будинок крок за кроком". "Книга 1. Крок перший: Створення ОСББ"

 

 - Практичний посібник "Енергоефективний будинок крок за кроком" "Книга 2. Крок другий: Організація роботи

 

- Практичний посібник "Енергоефективний будинок крок за кроком" "Книга 3. Крок третій: Проведення  капітального ремонту та теромомдернізації будинку"

 

 - Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача. Посібник до факультативного курсу для учнів 6-8 класів

 

 - Про теплопостачання та теплозбереження для майбутнього споживача. Посібник до факультативного курсу для вчителя 6-8 класів

 

 - Енергозбереження в університетських містечках. Посібник для студентів вищих закладів освіти

 

 - Енергозбереження в університетських містечках. Збірник задач для студентів вищих закладів освітиІнформаційні плакати

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Оголошення!

Виконавчий комітет Миргородської міської ради повідомляє , що по результатах конкурсного відбору виконавців будівельних робіт на об’єктах комунальної власності міста , який відбувся 08 грудня 2017 року, визначені виконавці будівельних робіт по наступних об’єктах:

     
     
Скликається сесія

19 грудня  2017 року о 09.00  у залі засідань міської ради скликають 33 сесію міської ради сьомого скликання.  Відповідне розпорядження № 91 -р підписав міський голова Сергій Соломаха.

     
     
До уваги суб’єктів господарювання, що здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти!

Відділ економічного прогнозування та туризму міської ради повідомляє, що ДП "ПРОЗОРРО" постійно покращує сервіси для Замовників

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста побратими

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01, факс: (05355) 5-22-21 E-mail: mmrada@ukr.net