Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Туристичні об’єкти
2021-11-17

17 речей, які варто зробити, якщо Ви в Миргородській громаді

  1. Поплавати під відкритим небом у басейні біля санаторію «Полтава».
  2. Сфотографуватися у національному грузинському одязі у музеї Давида Гурамішвілі.
  3. Потерти «на щастя» вареник у козака Пацюка на алеї "гоголівських героїв".
  4. Помилуватися у краєзнавчому музеї картинами миргородських художників і навіть домовитися щодо їх придбання.
  5. Замовити екскурсію по місту від самого ГОГОЛЯ.
  6. Випити справжню «миргородську» у  бюветі курорту (налаштуйтеся, бо водичка дуже відрізняється від тієї, що у маркетах).
  7. Здивуватися гоноровою пишністю павичів у заповіднику просто неба.
  8. З’їсти величезний вареник у кафе «Козацькі розваги» (відзнака «Ревізор рекомендує»).
  9. «Заговорити» власне щасливе кохання або знайти другу половинку, доторкнувшись до каменя любові.
  10. Вдивитися у води, відомої завдяки Гоголю, «миргородської калюжі».
  11. Подивитися на велич таланту у музеї кераміки.
  12. Насолодитися ввечері суботи музикою духового оркестру біля торгового центру «Мир».
  13. Поринути в український колорит благоустрою території МРЦ «Миргород».
  14. Не полінитися знайти зменшену копію керамічного іконостасу, оригінал якого прикрашає Свято-Троїцьку церкву у Буенос-Айресі.
  15. Закохатися у чистоту й ніжність березового гаю, щоб повернутися сюди знову.
  16. Скуштувати крафтові сири у Садибі Родини Блонських https://www.blonsky.club/.
  17. Сплави на байдарках по річці для любителів водного туризму і екстремального відпочинку https://sites.google.com/site/misksutur/.

 

 

 

1. «Миргородська калюжа» та гоголівські герої

Микола Гоголь уславив миргородську калюжу описом: «... калюжа, дивовижна калюжа! єдина, яку тільки вам вдавалося коли бачити! » ... Вона займала собою увесь центр, нахабно пахла болотом і важливо квакала жабами. Тільки на проїзд імператриці Катерини ІІ на південь калюжа була наспіх вимощена у «Катерининський тракт». Але незабаром все знову потонуло у невилазному брудові. На початку 1900-х жителі міста самотужки осушили місцевість, відвойовуючи у калюжі центр під забудову. Зараз калюжа - це не просто місце паломництва відпочиваючих, це пам'ятник миргородській згуртованості, спільній творчій праці! До 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя поруч із калюжею встановили пам'ятник письменнику і його літературним героям. Алея гоголівських героїв має безліч цікавих легенд і таємниць, про що розповідають миргородські екскурсоводи.

 

 

2. Центральна площа

Центральна площа - центр суспільного життя, місце, де проходять міські концерти та свята. Алеї площі потопають в катальпах та іншій екзотиці, а садові лавочки розміщені так, що навіть у спеку виникає бажання сісти і відпочити між клумб з квітучими до пізньої осені трояндами ... Площа - справжня окраса міста і улюблене місце зустрічей, відпочинку та фотосесій дітей і дорослих. Родзинка площі - Камінь любові з далеких Канн, невеликого Галілейського містечка з біблійною легендою.

 

 

3.Вхід-колонада ПрАТ ЛОЗ "Миргородкурорт"

Вхідна колонада курорту «Миргород» збудована у 1935 році за проектом архітектора А.Лангмана. Це візитна картка Миргородського курорту, його центральний вхід. Відразу за аркою починається інакше життя - час сповільнюється, повітря наповнюється ароматами і вражає чистотою. Такі враження у кожного, хто ступає по території Миргородського курорту. Пропонуємо перевірити!

 

 

4.Церква Іоанна Богослова

Дерев'яна чудо-церква збудована у 1913 році на гроші місцевого мецената, заможного жителя Личанки Івана Купенка. П'ятдесятирічний миргородець зробив значні пожертви на будівництво храму - жертвував будівельні матеріали, гроші, влаштовував обіди для будівельників. Недарма церква присвячена Івану- Іоанну Богослову. Церква святкова, світла й затишна. За місцевою легендою, молебні у храмі принесли душевне і тілесне зцілення багатьом віруючим.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Єрківська, 33

Телефон: (05355)46411

 

 

5. Успенський собор

На цьому місці миргородці з давніх давен будували церкви. Спочатку дерев'яні, якщо попередня горіла або руйнувалася, а у 1888 році освятили й першу в місті кам'яну. Тутешня церква завжди була присвячена Успінню Пресвятої Богородиці. Храм славився багатством розпису стін і мав унікальний керамічний іконостас, виготовлений у 1902 році в художньо-промисловій школі, - точну копію іконостаса, виготовленого миргородцями для посольського храму російської православної церкви в Буенос-Айресі (Аргентина). Після революції Храм протримався до 1937 року, був знову відкритий під час війни, встояв при бомбардуваннях, а в 1959 році його не просто закрили - зруйнували дзвіницю, купол і розпис стін. Відродження Миргородського собору почалося у 1990 р. З того ж року в храмі відправляються регулярні богослужіння… Залишки унікального іконостасу зберігаються в приміщенні художньо-промислового коледжу, а точна копія прикрашає каплицю на території Миргородського санаторію ім. М.Гоголя.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Гоголя, 112

 

 

6. Меморіальний комплекс Вічної слави

До 20-ї річниці Перемоги над нацистською Німеччиною в центральній частині Миргорода загорівся Вічний вогонь. Скульптор композиції - В.Богданов. Сьогодні меморіальній комплекс Вічної слави включає в себе Стеллу переможцям, Вічний вогонь, десять бронзових бюстів Героїв Радянського Союзу та пам'ятні знаки на честь військових частин, які звільнили місто від німецько - фашистських загарбників у вересні 1943 року і до 50 - річчя Перемоги. На території скверу Слави встановлено також пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам та пам'ятний знак героям, які загинули за незалежність України.

 

 

7. Сквер Козацької слави

Сквер Козацької слави і пам'ятник Миргородським козакам відкрито 28 жовтня 2007р. Автори пам'ятника: скульптори Д.Коршунов та В.Голуб. Понад 200 років славний Миргород був козацьким містом і більшу частину цього часу - центром реєстрового козацького полку. Миргородські козаки брали участь в безлічі повстань і вирізнялися боєздатністю та хоробрістю. Доба козацтва пов'язує Миргород з іменами гетьмана Данила Апостола, миргородського полковника Матвія Гладкого, художника Володимира Боровиковського, поета Василя Капніста, історика Василя Ломиковського, письменника Василя Наріжного.

 

 

8. Пам’ятник Д. Гурамішвілі, музей Давида Гурамішвілі

Миргородці свято бережуть пам'ять про класика грузинської літератури, який понад 30 років прожив в нашому місті і похований на місцевому кладовищі. Пам'ятник Давиду Гурамішвілі відкрито в дні грузинської літератури і мистецтва в Україні 12 травня 1969 р. Автори пам'ятника: скульптори А.Німенко, М.Обезюк, архітектор В.Жігулін. Поруч із пам'ятником знаходиться музей Давида Гурамішвілі - єдиний за межами Грузії культурологічний заклад, присвячений поету. Ініціатор створення музею - перекладач «Давитіані» Микола Бажан. Музей став форпостом українсько-грузинської дружби і центром культурного життя міста. Щороку в дні пам'яті Давида Гурамішвілі (початок серпня) в місто приїжджають представники Посольства Грузії в Україні, грузинської діаспори та гості з дружньої Грузії.

Адреса: 37601, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Незалежності, 5

Телефон: (067)548-62-29

Години праці:

понеділок

Зачинено

вівторок

09:00–17:00

середа

09:00–17:00

четвер

09:00–17:00

пʼятниця

09:00–16:00

субота

09:00–17:00

неділя

09:00–17:00

 

 

 

9. Миргородський музей пам'яті жертв Голодомору

У невеличкому будинку поруч із церквою Іоанна Богослова знаходиться Музей голодомору, а в 1932- 1933 роках тут знаходився, як тоді говорили, «притулок» - дитячий будинок, куди звозили дітей з усього Миргородського району. Спочатку сюди потрапляли тільки діти-сироти так званих «куркулів» і репресованих. Але коли в 1933-му голодомор набрав жахливих масштабів, злиденні батьки багатодітних сімей віддавали в цей «притулок» вже своїх дітей в надії, що можливо, там вони якось виживуть. Вважали, що в дитбудинку дітей просто зобов'язані хоч якось годувати.

Але все склалося інакше ... І звичайний дитбудинок з часом перетворився на справжній табір смерті, де за колючим дротом від голоду гинули сотні дітей, яких уже ніхто не рахував і яких ховали просто в загальній ямі.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Єрківська, 31

Телефон: (096)843-79-04

Години праці:

понеділок

Зачинено

вівторок

08:00–12:00

середа

08:00–12:00

четвер

08:00–12:00

пʼятниця

08:00–12:00

субота

08:00–12:00

неділя

Зачинено

 

 

 

10. Художньо-промисловий коледж

Будівля Миргородської художньо-промислової школи ім. М.В.Гоголя було збудована в 1896р. на кошти губернського земства і частково пожертви громадян. Протягом всього часу тут функціонував навчальний заклад з виготовлення та розпису кераміки, який у різні роки змінював лише назву і підпорядкування: школа-інститут-технікум-коледж. Викладачами закладу були найвідоміші А.Г.Сластьон, В.Г.Крічевський, С.А.Налепінська-Бойчук, І.К.Українець, С.А.Патковський, І.І.Падалка, Ф.С.Красицький. У навчальному закладі зберігаються залишки унікального керамічного іконостасу та кімната дипломних студентських робіт, відома туристам як Музей кераміки.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород , вулиця Гоголя, 146

Телефон: (05355)46429

Години праці:

понеділок

07:45–16:15

вівторок

07:45–16:15

середа

07:45–16:15

четвер

07:45–16:15

пʼятниця

07:45–15:15

субота

Зачинено

неділя

Зачинено

 

 

 

11.Бюст П.Мирного

Панас Якович Рудченко (Панас Мирний) народився 13 травня 1849 в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді і з тієї пори жителі нашого міста вважають його своєю гордістю. У 1949 році ім'я Панаса Мирного присвоєно середній школі №1. Тоді ж на вулиці Гоголя, на місці, де стояв будинок, в якому народився Панас Якович, встановлено меморіальний знак. У школі, що носить його ім'я, є музей великого земляка.

 

 

 

12. Пам’ятник Т.Шевченку

Т.Г.Шевченко неодноразово відвідував наше місто, написав тут кілька віршів. Перебуваючи в Миргороді, проживав у будинку козака Коробки, який був розташований неподалік від нинішнього пам'ятника. Миргородський пам'ятник - точна копія пам'ятника Великому Кобзареві, установленому в Москві. Копію виготовили студенти керамічного технікуму під керівництвом викладача Л.Статкевіча.

Пам'ятник Т. Г. Шевченку знаходиться на розі вулиць Гоголя та Шевченка. Поряд знаходяться парк «Дружба» та річка Хорол.

 

 

13. Сквер пам’яті героїв Чорнобиля

Пам'ятний знак ліквідаторам аварії на ЧАЕС відкритий 26.04.2001г. Пізніше було здійснено благоустрій території і заснований Сквер пам'яті героїв Чорнобиля, збудована невеличка каплиця. Оновлений комплекс відкритий 26.04.2006г. Щороку 26 квітня миргородці збираються у сквері на мітинг-реквієм.

 

 

14. Могила Давида Гурамішвілі

Вивчаючи архіви Полтавської губернії, український письменник Дмитро Косарик ще до Другої світової війни встановив місце знаходження могили Давида Гурамішвілі, видатного грузинського поета (1705, с. Сагурамо, Грузія - 1792 р., м. Миргород). У 1949 р. на могилі встановлений чотиригранний обеліск з чорного лабрадориту пірамідальної форми, на якому розміщений барельєф з білого мармуру. Скульптор - Я.Ражба, архітектори - К.Джанашія, Ш. Чедія. Пам'ятник і могила - пам'ятка національного значення.

 

 

15. Пам’ятний знак на честь визволителів міста

Пам'ятник встановлено на честь воїнів 93-ї і 373-ї стрілецьких дивізій, які визволили місто від нацистських окупантів у вересні 1943р. і згодом отримали звання «Миргородська». Зовні це чотиригранний з мармурової крихти обеліск, зрізаний на висоті 11 метрів. Скульптор - Л.П.Статкевіч. Пам'ятник урочисто відкритий 18 вересня 1968 р., у день святкування 25-річчя визволення Миргорода.

Пам'ятник визволителям Миргорода розташований на перехресті вулиць Гоголя та Комишнянської.

 

 

16. Будинок культури

Мыський  будинок культури збудований в 1950-і роки методом «народного будівництва». Реконструйований у 2012 р. Це один з центрів культурного життя міста й району. Безліч фестивалів, концертів, театральних вистав збирають миргородців та гостей міста в залі для глядачів закладу. Зал має чудову акустику і ідеально підходить для проведення вечорів класичної музики. Двотижневий фестиваль виконавської майстерності «В гостях у Гоголя», який проходить на початку липня кожного року, тому свідчення.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Гоголя, 141/1

Телефон: (05355)54434

Години праці:

понеділок

08:00–17:00

вівторок

08:00–17:00

середа

08:00–17:00

четвер

08:00–17:00

пʼятниця

08:00–17:00

субота

Зачинено

неділя

Зачинено

 

 

 

17. Краєзнавчий музей

Миргородський краєзнавчий музей відкрито у 1920р., переїхав у сучасне приміщення - у 1996р. Засновником музею є Опанас Георгійович Сластьон, український художник і графік романтично - народницького спрямування, етнограф, архітектор і педагог художньо-промислової школи м Миргород. Під час революційних подій 1917-1920 років він рятував мистецькі шедеври з маєтків сімей Муравйових-Апостолів, Гоголів-Яновських, Капністів, Трощинських і ін. На основі зібраного матеріалу в 1920 році був відкритий «Науковий і художньо-промисловий музей», який згодом став основою для Миргородського краєзнавчого музею. На жаль, Друга світова війна стала причиною втрати більшої частини первісної музейної колекції.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Незалежності, 2

Телефон: (05355)52102

 

понеділок

08:30–16:30

вівторок

08:30–16:30

середа

Зачинено

четвер

08:30–16:30

пʼятниця

08:30–16:30

субота

08:30–16:30

неділя

08:30–16:30

 

 

 

18. Бібліотека

Миргородська міська бібліотека імені Давида Гурамішвілі у 2011 році відсвяткувала свої 150 років. Її створення пов'язане з ім'ям українського письменника-демократа Анатолія Патрикійовича Свидницького (1834-1971), який за недовгий період перебування в Миргороді відзначився яскравою суспільно-просвітницькою діяльністю, мав власну бібліотеку. У 1861 році Анатолій Свидницький відкрив у Миргороді недільну школу для дорослих. Навчання Анатолій Патрикійович проводив, не дивлячись на урядову заборону, українською мовою, вчив грамоті на творах українських письменників.

Д.Гурамішвілі та А.Свидницький об'єднали дії та зусилля. Книги з їх власних зібрань стали основою фонду першої громадської бібліотеки Миргорода.

Зараз бібліотека міста - центр культурного життя, де живе дух просвітництва й любові до всього українського.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Незалежності, 1

Телефон: (05355)52214

Години праці:

понеділок

08:00–17:00

вівторок

08:00–17:00

середа

08:00–17:00

четвер

08:00–17:00

пʼятниця

08:00–17:00

субота

Зачинено

неділя

Зачинено

 

 

 

19. Центр естетичного виховання

Збудований на початку 1900-х як будинок дворянського зібрання, де проходило культурне життя нашого міста. Після Жовтневого перевороту будівлю перейменовано у «Робочий клуб», а пізніше - у «Народний дім». Тут вперше в Миргороді відбулася демонстрація звукового фільму. Під час Другої світової війни в приміщенні був розташований військовий госпіталь. Після закінчення війни і до 1968 року в приміщенні діяв Будинок офіцерів. З 1968 р заклад передано дітям. Будинок піонерів, Будинок школярів, Центр дитячої та юнацької творчості. У 2001 р за сприяння Президента України Л. Д. Кучми в закладі була проведена реконструкція і його перейменували у Центр естетичного

виховання.

Адреса: 37600, Полтавська область, м. Миргород, вулиця Грекова, 5 Телефон: (05355)52089

Години праці:

понеділок

08:00–17:00

вівторок

08:00–17:00

середа

08:00–17:00

четвер

08:00–17:00

пʼятниця

08:00–17:00

субота

Зачинено

неділя

Зачинено

 

 

 

20. Залізничний вокзал

Будинки й споруди залізничного вокзалу збудовані на початку ХХ ст. (1900 - 1902 рр.). Під час Другої світової війни зазнали значних руйнувань. У 1951 р. за проектом Е.Лимаря комплекс реконструйований. У 1904 р. перед будівлею вокзалу було встановлено бюст

М. В. Гоголя (скульптор М.Андрєєв), який теж був зруйнований під час війни. Сучасний пам'ятник М. В. Гоголю встановлений майже на тому ж місці, біля центрального входу у вокзал і відкритий 1 квітня 1952 року у день народження письменника. Пам’ятник виготовлений київськими художніми майстернями.

 

 

21. Урочище "Березовий гай"

Парк закладений в 1934 році. Зараз це ландшафтний заказник місцевого значення. Роща прекрасна у всі пори року, а найбільше, звичайно ж, навесні. Це улюблене місце відпочинку миргородців і всіх гостей нашого міста. Надзвичайна аура цього місця надихає поетів і художників, а для закоханих миргородці побудували безліч комфортних крамничок і затишних доріжок. Урочище виходить на ставок, обладнаний місцями для риболовлі та пікніків.

 

 

22. Садиба Родини Блонських

Садиба - це фермерська, сімейна сироварня з повним циклом переробки молочної продукції з власною козиною фермою. Місцезнаходження – Миргородський район, с. Вовнянка, вул. Коцюбинського, 9. Контактна особа - Олександр та Марина Блонські.

Телефон: (095)694-56-90

https://www.blonsky.club/.

 

 

23. ДП "Дібрівський кінний завод № 62".

Це унікальне господарство, де розводять російських і орловських рисаків, а також новоолександрівських ваговозів. Від Миргорода до Дібрівки близько 10 кілометрів. На в’їзді вас зустрінуть вершник з конем, а згодом – млин, який вважають візитівкою села. Дібрівський кінний завод (ДКЗ) заснував князь Дмитро Романов 1888 року. Мандруючи Полтавщиною, він обрав саме це місце для розведення коней. З ініціативи Романова тут збудували додаткові стайні, манежі та іподром, що створило передумови для розвитку племінного конярства. Дібрівські чотириногі красені неодноразово перемагали на всеукраїнських та міжнародних кінноспортивних змаганнях. Так само на базі заводу однією з перших організовано цех з виробництва кумису.

Адреса: 37621, Полтавська обл., Миргородський р-н, с. Дібрівка, вул. Кіннозаводська, 2

Телефон: (05355)32536

Години праці:

понеділок

09:00–17:00

вівторок

09:00–17:00

середа

09:00–17:00

четвер

09:00–17:00

пʼятниця

09:00–17:00

субота

Зачинено

неділя

Зачинено

 

 

 

24." Кузня Петра" (Федоряки).

“Кузня Петра” працює уже 18 років. А починалося все з ідеї створити історичну кузню, яка з’явилася в одного із найвідоміших українських ковалів Петра Федоряки. Майстер передавав своє уміння учням, ніколи не приховуючи жодних ковальських секретів-таємниць та охоче ділився своїм досвідом з іншими ковалями на фестивалях і виставках. Зараз справу майстра, який загинув у Шахтарську на Донбасі в 2014 році, продовжують його учні.

Адреса: 37653, Полтавська обл., Миргородський р-н, с. Трудолюб, вул. Молодіжна

Телефон: (098)996-81-37

Години праці:

понеділок

08:00–17:30

вівторок

08:00–17:30

середа

08:00–17:30

четвер

08:00–17:30

пʼятниця

08:00–17:30

субота

08:30–15:30

неділя

Зачинено

 


   

 

25. Етнографічний музей "Козацький стан"

Етнографічний комплекс під відкритим небом знаходиться у центрі міста, на березі річки Хорол і має на меті відтворення козацького стану з відповідною атрибутикою. За змонтованою дерев'яною огорожею вже облаштовано козацьку світлицю, каплицю, оглядову вежу, збудовано курені та встановлено 4 редути з дерев’яним покриттям, 4 гармати, а також 3 флагштоки. Планують встановити ще дві муляжні гармати з редутами, колодязь з журавлем та козацьку комору. Проєкт садиби став переможцем Громадського бюджету у 2017 році. Над ним працюють члени громадської організації РКТ «Миргородський полк Українського козацтва» та волонтери.

Основна задача – це відродження нашої козацької нації, нашого славного минулого, наших традицій, нашої культури, нашої духовності.

 

ОГОЛОШЕННЯ
     
Вакансії

Потреба у працівниках по Миргородській міській територіальній громаді  на  5 грудня 2023 року

     
     
Оголошення про проведення зборів зі збільшення кількості членів Молодіжної ради

6 грудня 2023 року  відбудуться  збори зі збільшення кількості членів Молодіжної ради при Миргородській міській раді

 

     
     
Запрошуємо представників бізнесу Миргородської громади на презентацію порталу "Myrhorod Business Lab"

Захід відбудеться 06.12.2023 р. у приміщені «Центру надання адміністративних послуг» 

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Миргородводоканал

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]