Цивільний захист Карта укриттів

Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
Зміна істотних умов праці
2020-08-11

       Зміна істотних умов праці є розповсюдженою підставою для звільнення працівника з роботи. Однак, дуже часто така процедура проводиться з порушенням, що призводить до негативних наслідків для працівників. Стаття 32 Кодексу законів про працю України зазначає, що у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміни розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Якщо колишні істотні умови праці неможливо зберегти, а працівник не згоден продовжувати роботу в нових умовах, то на нього чекає звільнення – трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 Кодексу законів про працю України.

     У такому випадку основним документом є наказ про зміну істотних умов праці у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці. Служба кадрів підприємства зобов’язана ознайомити працівників особисто під підпис про наступні зміни істотних умов праці.

      Впродовж двох місяців від усіх відповідних працівників слід отримати письмову згоду про продовження роботи після зміни істотних умов праці або про їхню відмову працювати в нових умовах. При цьому працівник має право будь-коли змінити своє рішення. 

      Керівник перед початком робіт при змінених істотних умовах праці повинен видати наказ, у якому конкретно зазначити для кожного працівника нові істотні умови праці, а також ознайомити всіх із новими інструкціями та іншими документами, що визначають умови проведення робіт.

     Таким чином, обов’язковою причиною зміни істотних умов праці є зміни в організації виробництва і праці. Обов’язковим є повідомлення не пізніше ніж за два місяці до набуття змін істотних умов праці під підпис та отримання письмової згоди такого працівника. Якщо працівнику змінюють істотні умови праці або звільняють з недотриманням вищевказаних вимог, він має право звертатись до суду за захистом своїх прав. 

Головний спеціаліст відділу праці

 управління соціального захисту населення

Миргородської міської ради              

Валентина Шабатура

ОГОЛОШЕННЯ
     
Потреба у працівниках

Потреба у працівниках на 25 червня 2025 року

     
     
До уваги жителів сіл Слобідка, Білики, Зубівка!

Графік виїзного прийому громадян спеціалістами комунальних підприємств Миргородської міської ради:

     
     
Графік профілактичних щеплень

Графік проведення профілактичних щеплень проти сказу собак та котів на території міста Миргорода та Миргородської громади

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міста побратими

Миргородський відділ поліції

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]