26 квітня відбулося засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації в Полтавській області проекту „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Члени Координаційної ради обговорили стан впровадження Проекту в Полтавській області, районах та містах-учасниках. В засіданні взяли участь члени Координаційної ради, зокрема голови райдержадміністрацій та районних рад 8 районів області та міські голови міст-учасників, в яких впроваджується Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Делегацію від Миргорода очолив заступник міського голови Сергій Павленко. Засідання було проведено в Полтавській державній аграрній академії.
Про реалізацію проекту у Миргороді доповів Сергій Ппавленко. Він зокрема, акцентував на тому, що в 2015р. подано 6 мікропроектів по ремонту будинків ОСББ та 2 мікропроекти по ремонту навчальних закладів у рамках соцкомпоненту. Усі мікропроекти затверджені. У 2016р. буде подано 6 мікропроектів по ремонту будинків ОСББ. Наразі ОСББ на етапі створення та виготовлення проектно-кошторисної документації.
Практичними кроками втілення проекту та проблемними питнням поділилися і інші міста та райони - учасники цієї ініціативи.
За результатами засідання буде розроблено аналіз аналіз роботи по впровадженню Проекту в області, окреслено плани та завдання роботи на найближчий час.
Довідково
Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізується в Полтавській області починаючи з 2009 року. Цей Проект співпрацює з громадами в усіх регіонах України для підтримки сталого розвитку сільських територій шляхом реалізації ініціатив мешканців сіл, об`єднаних в громадські організації, для реального вирішення місцевих проблем.
Перша фаза Проекту, при підтримці обласного бюджету в сумі 1 млн. 700 тис. грн. та районних бюджетів в сумі 1 млн. 390 тис. грн., дала змогу реалізувати в області 50 ініціатив громад з покращення місцевої інфраструктури загальною вартістю понад 7 млн. грн. Понад півмільйона гривень зібрані на ці цілі самими мешканцями. 3 млн. 600 тис. грн. грантових коштів було надано Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
У другій фазі Проекту, яка тривала з 2011 року реалізовано 54 ініціативи громад загальною вартістю понад 10 млн. грн., з яких грантова підтримка Проекту – 4,2 млн. грн., з обласного бюджету виділено 2,2 млн. грн., кошти районних та сільських бюджетів – 3,7 млн. грн., кошти мешканців – 620 тис. грн.
З 2014 року реалізується третя фаза Проекту в Полтавській області, яка триватиме до 2018 року та в рамках якої буде реалізовано:
32 мікропроекти громад у 8 районах області (Лохвицькому, Шишацькому, Козельщинському, Чутівському, Пирятинському, Оржицькому, Зіньківському, Кременчуцькому), грантова підтримка ЄС складе близько 500 тис. дол. США у гривневому еквіваленті;
додатковий компонент з муніципального розвитку - 2 міста отримають підтримку з розвитку ОСББ, реалізації мікропроектів ОСББ та соціальних проектів з енергоефективності, впровадження інноваційної діяльності та технологій на місцевому рівні із забезпеченням кращого обслуговування житлового сектору.