Традиційно навесні по всій Україні поводиться масштабна природоохоронна акція «Нерест», яка пов’язана з періодом розмноження риб. І від того, як пройде цей процес, залежить збереження рибних запасів у річках і озерах, а іноді й навіть існування деяких видів.
Саме під час нересту активізується браконьєрський вилов риби.
Не дивлячись на численні заклики утриматися від вилову риби у цей період – працівниками Державної екологічної інспекції у Полтавській області регулярно фіксуються порушення правил рибної ловлі.
Тож інспекція попереджає: за порушення правил рибальства передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність!
Згідно ст. 85 ч.3 КУпАП за вчинення порушень передбачена відповідальність від попередження до накладення штрафу: на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-170 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 - 510 грн.).
Згідно ст. 85 ч. 4 за грубе порушення правил рибальства тягне за собою накладення штрафів: на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-680 грн.) і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-850 грн.) з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу відповідно до ч.1 ст.88-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 255 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої.
За грубе порушення правил рибальства протоколи про адмінправопорушення розглядаються місцевими судами.
У період весняно-літньої заборони дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега на спеціально визначених місцях.
Державна екологічна
інспекція у Полтавській області